טיפול ניתוחי בהזעת יתר

העמוד בבניה

מהי הזעה?

הזעה היא חלק ממנגנון פיזיולוגי לקירור עצמי של הגוף. גופינו אשר מייצר חום פנימי בתהליך חילוף חומרים, בשעת פעילות פיזית ובעת החשיפה לסביבה חמה זקוק למנגנון קירור אשר ישמור על טמפרטורת הגוף שלא תעלה. התאיידות הזיעה אשר מופרשת מהגוף מקררת אותו ושומרת על כך שהטמפרטורה לא תעלה על 37 מעלות צלסיוס, שאם לא כן יש סכנה לפגיעה בתהליכים שונים המתרחשים בגופנו ובחלבונים המווסתים אותם.

מהי הזעת יתר ממוקדת?

הזעת יתר ממוקדת, הנקראת גם הזעת יתר ראשונית, מופיעה לרוב באיבר מסוים או במספר איברים בגוף, לרוב בבית-השחי, בכפות הידיים והרגליים, ובפנים. במרבית המקרים, תופעה זו נגרמת בשל הפעלה מוגזמת של בלוטות הזיעה באזור המסוים בגוף, על-ידי חלקים ממערכת העצבים. תופעה זו שכיחה מאוד ולפי הערכות, סובלים ממנה עד 5% מהאוכלוסייה, נשים וגברים כאחד

יש לכם שאלה ? כתבו לנו

בעמוד זה נכתבו 23 שאלות אישיות של גולשים, כל שאלה באתר מקבלת מענה מצוות הרופאים של הקבוצה לכירורגיה

הטיפול בהזעת יתר

קיימים מספר טיפולים לטיפול בהזעת יתר בהתאם למיקום ואופי הבעיה אצל כל מטופל באופן פרטני.

הזרקת בוטוליניום טוקסין A (בוטוקס) – הבוטוקס הידוע הוא רעלן המשמש שנים רבות כתרופה בטוחה למספר תופעות אסתטיות בהן הזעת יתר. הטיפול בבוטוקס להזעת יתר כולל את הזרקתו לאיבר המטופל, הזרקה אשר מבטיחה נטרול טוטאלי של בלוטות הזיעה באותו איבר. הזרקת בוטוקס הינה טיפול זמני שיש לחזור עליו מדי 6-12 חודשים.

ניתוח סימפטקטומי – ניתוח סימפטקטומי הוא הטיפול הוותיק בתופעת הזעת יתר. במסגרת הניתוח מנתקים את העצב הסימפתטי בחלל בית החזה ובכך "מייבשים" את בלוטות הזעה. הניתוח יעיל במיוחד להתמודדות עם הזעת יתר ממוקדת בכפות הידיים ושיעורי ההצלחה שלו הם כ 95%. תופעת הלוואי העיקרית של הניתוח היא הזעה מפצה, משמע, הזעת היתר עוברת למקום אחר בגוף. תופעה זו מתרחשת בעד 30% מהמקרים אולם למרות תופעה זו, מרבית המטופלים שעברו את הניתוח וסבלו מתופעה זו עדיין מרוצים מתוצאות הניתוח.

ניתוח הסימפטקטומי נעשה בגישה זעיר פולשנית (לפרוסקופית) בה נעשים חתכים קטנים בקוטר 5 או 10 מ"מ בדופן הבטן ודרכם מוכנסים מכשירי ניתוח ארוכים וצרים המשמשים את המנתח. בגישה זו נמנעים מביצוע חתך גדול בדופן הבטן, ההחלמה לאחר הניתוח קצרה בהרבה וכך גם רמת הסיכונים והסיבוכים לאחר ניתוח.

ניתוח לשאיבת בלוטות הזיעה – ניתוח זה קיים כ 15 שנה ומבוצע רק בבתי השחי. בניתוח זה המבוצע גם כן בגישה זעיר פולשנית מחדירים מכשור מיוחד שבעזרתו מגרדים ושואבים את אזור בלוטות הזעה. שיעור ההצלחה בניתוח זה הם כ 80%.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו

בעמוד זה נכתבו 23 שאלות אישיות של גולשים, כל שאלה באתר מקבלת מענה מצוות הרופאים של הקבוצה לכירורגיה

23 שאלות גולשים בהמשך העמוד

ספטמבר 3 יום שבת , 2022 10:25 pm

טיפול יונטופרזיס

לפני 55 שנים עשיתי ניתוח להזעת יתר בכפות הידיים. בצילום הרנטגן רואים קליפסים בבית החזה. האם אני יכולה להשתמש במכשיר יונתופרזיה לטיפל בהזעה בבעת השחי למרות הקליפסים? באזהרות כתוב שאם יש משהו מתכתי בגוף אז לא להשתמש. תודה רבה

מרץ 25 יום שבת , 2017 11:39 am

טחורים ופיסורה

אני 40 סובל מטחורים פנינמים וחיצונים דרגה 4 בנוסף שני פיסורות גדולות ניקבע לי תור לניתוח השמרני והישן האם שיטות דופלר סטפפלר הזרקת חומר מטרש ניקוז יכולים למינוע ניתוח או שאין לי ברירה אלא לעבור את הניתוח השמרני

מרץ 25 יום שבת , 2017 11:33 am

שיטת המירה- דרי

ישנה שיטה חדשה ישנה בארך המירה דרי בעזרת אול סאונד ממסים את בלוטות הזעה בשני טיפולים בבית השחי טוענים ל-90 אחוזי הצלחה ללא הזעה מפצה כאב או תופועות לווואי מה ידוע לכם על השיטה והאם היא נעשית בעוד מקומות בארץ מלבד מרכז רפואי or הרצליה על ידי צחי וידר מה גם שהיא לא זולה 17000 שקל

אוקטובר 23 יום ראשון , 2016 6:06 pm

שלום למנהל הפורום

הבן שלי ב 11 וחצי וסובל מאוד מהזעת יתר בכפות הידיים האם אתם יכולים להמליץ על הרופא כירורג לניתוח שמומחה בתחום זה.
אשמח לתשובה בהקדם,

יולי 10 יום ראשון , 2016 8:56 pm

זיעה מפצה

רציתי לדעת האם יש פיתרון לזיעה מפצה, אני עשיתי ניתוח לשאיבת בלוטות הזיעה ב2005,
האיזורים שהזעתי בהם היו הפנים והידיים, האיזורים האלו טופלו.
וכרגע יש לי זיעה מפצה בכל הגוף (גב, שחי, רגלים, ישבן), האם יש אפשרות לניתוח כדי לפתור זאת או שאיו פיתרון לכך והרסתי לעצמי את החיים?

שאלות נוספות בנושא: טיפול ניתוחי בהזעת יתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

הקבוצה לכירורגיה מתקדמת מאמינה ביחס אישי לכל מטופל לכן, באתר זה הקדשנו אזור מיוחד לשאלות שלכם. הנכם מוזמנים לשאול אותנו שאלות בנוגע לטיפולים השונים שמבצעת הקבוצה.

נושא השאלה

השאלה

שם

לא יוצג באתר

דואר אלקטרוני

לא יוצג באתר

טלפון

לא יוצג באתר

תנאי שימוש

באתר מתפרסמות שאלות שמקורן בגולשי האתר. שאלות אלו מתפרסמות באיזור המיועד לכך, בתחתית העמודים. אנו מעודדים את שאילת השאלות, תוך השתתפות פעילה של גולשי האתר. יחד עם זאת, בכדי למנוע ניצול לרעה של האפשרויות העומדות בפני הגולשים, אנו רשאים לבדוק את השאלות ואף למחוק אותן במידת הצורך. האחריות הבלעדית לשאלות חלה על הגולשים ששאלו אותם והגולשים מתחייבים שלא להעלות שאלות פוגעות בפרטיות, בצנעת הפרט, בזכויות יוצרים ובחוקי מדינת ישראל. האתר רשאי לסרב לפרסם את השאלות או למחוק לאלתר את תוכנן. האתר מפרסם את נושא השאלה והשאלה. האתר לא מפרסם את שם הכותב, כתובת הדוא"ל או הטלפון. בנוסף, האתר רשאי למנוע מהגולש לפרסם שאלות נוספות בעתיד. השאלות באתר יהיו חשופות לכלל משתמשי האינטרנט לכן אין לפרסם פרטים אישיים בתוכן השאלה! תשובות הרופאים אינן תחליף להתייעצות עם רופא מומחה.

יש לאשר את תנאי השימוש לפני השליחה