פרופ' שמואל אביטל מתארח אצל פרופ' קרסו

כתבה בנושא אבנים בכיס המרה

יש לכם שאלה ? כתבו לנו

בעמוד זה נכתבו 4 שאלות אישיות של גולשים, כל שאלה באתר מקבלת מענה מצוות הרופאים של הקבוצה לכירורגיה

4 שאלות גולשים בהמשך העמוד

אוקטובר 30 יום שני , 2017 10:00 pm

ניתוח טחורים

שלום ברצוני לשואל לניתוח טחורים דרגה 3 שמעתי על שיטה חדשה במכשיר סיכות phh מה הם הסיכונים והתופעות הלוואי של ניתוח כזה ומה אחוזי הצלחה בו למשך הזמן

יולי 18 יום שני , 2016 2:06 pm

לאחר ניתוח פיסורה

אני בת 41 , אמא ל-4, סובלת מעצירות קשה כל חיי ומשתמשת במרככי צואה מגיל 6.
אוכלת תזונה בריאה בלבד שותה מלא ועושה ספורט כשלא כואב.
לפני 4 ימים עברתי ניתוח לפיסורה לאחר שטיפול במשחות רקטוגסיק ונפדיפין לא עזר.
רציתי לשאול: האם אפשר בנוסף ל 15 מ"ל שמן פרפין פעמיים ביום לקחת מרככי צואה נוספים?
ושאלה נוספת האם כדאי למרוח את העזרקאין לאילחוש ואת הנפדיפין להבראת המקום?
תודה רבה מראש.

ינואר 14 יום רביעי , 2015 7:44 pm

ניתוח בקעים דו"צ עם רקע של בעיה אורולוגית

מעל 10 שנים שאני (בן 78) סובל מהגדלה שפירית בערמונית ומאבן בשלפוחית השתן. לאחרונה התגלה בקע מפשעתי דו צדדי. אני מקבל קסטרל 10 מ"ג. אין לי כמעט הפרעות במתן שתן. הכירורג דרש ממני להביא אישור לניתוח מאורולוג, האורולוג לא מוכן לתת אישור ללא כריתת הערמונית והוצאת האבן בפתיחת הבטן.. הבקעים מסבים לי כאבים בעיקר באיזור האשכים. האם יש אפשרות לנתח רק את הבקעים. לדעת האורולוג אפשר לשקול ניתוח משולב כולל ערמונית , האבן והבקעים? מה המלצתכם ?

פרופ' שמואל אביטל

אפשר לבצע ניתוח משולב. לא נראה לי שכדאי לנתח רק את הבקעים בשל האפשרות שתזדקק לניתוח ערמונית וכיס שתן בעתיד


פרופ' שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
יולי 23 יום שלישי , 2013 11:08 pm

גסטרו

אני בן 39 מזה 5 חודשים אני סובל מכאבים בבטן בנוסף מריבוי בגזים.עבר CT אנטרוגרפיה שהייתהתקינה אף,עלה חשד שמדובר על עיבוי דופן אנטרום.בוצע בדיקת קולונוסקופיה נמצא תקין.בוצע בדיקה גסטרוסקופיה נמצא דלקת עם ארוזית בשליש תחתון . מקבל טיפול לנטון וקראון חודשיים .בוצע בדיקה רגישות ללקטוז ונמצא תוצאה חיובית. כאבים מגיעים לסרוגים ונמשכים מעל שבוע. למה עדיין יש כאבים אם כבר חודשיים אני לוקח תרופות . איזה אבחון חוץ מעי רגיז יכול להיות.איזה בדיקות נדרש לעבור עוד.
תודה מראש על תגובה שלהם

פרופ' שמואל אביטל

עברת את כל הבירור השגרתי. כדאי להימנע מלקטוז ולהמשיך לקחת את הכדורים נגד חומצה. ניתן עוד לבדוק לכיוון של צליאק (רגישות לגלוטן) וכן יתכן שמדובר ב תסמונת המעי הרגיז


פרופ' שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר

שאלות נוספות בנושא: פרופ' שמואל אביטל מתארח אצל פרופ' קרסו

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

הקבוצה לכירורגיה מתקדמת מאמינה ביחס אישי לכל מטופל לכן, באתר זה הקדשנו אזור מיוחד לשאלות שלכם. הנכם מוזמנים לשאול אותנו שאלות בנוגע לטיפולים השונים שמבצעת הקבוצה.

נושא השאלה

השאלה

שם

לא יוצג באתר

דואר אלקטרוני

לא יוצג באתר

טלפון

לא יוצג באתר

תנאי שימוש

באתר מתפרסמות שאלות שמקורן בגולשי האתר. שאלות אלו מתפרסמות באיזור המיועד לכך, בתחתית העמודים. אנו מעודדים את שאילת השאלות, תוך השתתפות פעילה של גולשי האתר. יחד עם זאת, בכדי למנוע ניצול לרעה של האפשרויות העומדות בפני הגולשים, אנו רשאים לבדוק את השאלות ואף למחוק אותן במידת הצורך. האחריות הבלעדית לשאלות חלה על הגולשים ששאלו אותם והגולשים מתחייבים שלא להעלות שאלות פוגעות בפרטיות, בצנעת הפרט, בזכויות יוצרים ובחוקי מדינת ישראל. האתר רשאי לסרב לפרסם את השאלות או למחוק לאלתר את תוכנן. האתר מפרסם את נושא השאלה והשאלה. האתר לא מפרסם את שם הכותב, כתובת הדוא"ל או הטלפון. בנוסף, האתר רשאי למנוע מהגולש לפרסם שאלות נוספות בעתיד. השאלות באתר יהיו חשופות לכלל משתמשי האינטרנט לכן אין לפרסם פרטים אישיים בתוכן השאלה! תשובות הרופאים אינן תחליף להתייעצות עם רופא מומחה.

יש לאשר את תנאי השימוש לפני השליחה