קולונוסקופיה


קולונוסקופיה היא בדיקה המיועדת למעי הגס.

בקולונוסקופיה מחדירים סיב אופטי המחובר למצלמה דרך פי הטבעת שעובר לכל אורכו של המעי הגס. התמונה מתקבלת על פני מסך וידאו. הבדיקה נעשית בטישטוש כללי של החולה. הבדיקה מאפשרת סקירה של החלק הפנימי של המעי ואיתור פוליפים וגידולים סרטניים של המעי הגס וכן מצבים אחרים כגון מחלה סעיפית.

יש לכם שאלה ? כתבו לנו

בעמוד זה נכתבו 267 שאלות אישיות של גולשים, כל שאלה באתר מקבלת מענה מצוות הרופאים של הקבוצה לכירורגיה

267 שאלות גולשים בהמשך העמוד

יולי 1 יום חמישי , 2021 11:35 am

כאבים חזקים כשעה לאחר יציאה

שלום רב !
אני בן 46 עם רקע של ניתוח פיסטולה (2017) ושני ניתוחי אבסצ ( לפני שנתיים בדיוק ) , ללא מחלות כרוניות כגון קרוהן או קוליטיס ( ביצעו בדיקות CT לאחר הניתוח הבסצ השני) , בחודש האחרון אני חווה כאבים בצד שמאל שממש קרובים לפי הטבעת הכאב הוא בינוני מינוס אך מתגבר משמעותית לאחר יציאה , חשוב לציין שהכאב גורם לאי נוחות גם בישיבה על כיסא , נבדקתי אצל כירוג ופרוטולוג ( שני רופאים שונים ) והם לא מצאו דבר , נישלחתי לסיטי אגן ואני עדיין ממתין לתשובות , אין דימום ביצאות והיציאות נראות רגילות לחלוטין , דבר נוסף שיש זה מן נוזל צהוב שמופרש כמה שעות לאחר היציאה .
ממתין לתשובות תודה

דצמבר 6 יום ראשון , 2020 2:45 am

הכנה לבדיקה

האם אפשר לעבור ניקוי באמצעות קולון הידרותרפיה במקום פיקולקס ולקסעדין כהכנה לבדיקה

דצמבר 2 יום רביעי , 2020 10:27 am

קולונוסקופיה

שלום ד"ר
אני בת 47 , בריאה בד"כ. ללא הסטוריה משפחתית של גידולים במעי. אימי נפטרה ממלנומה. בשנים 2009 -2013 ערכתי 3 פעמים קולונוסקופיה ללא ממצאים עקב תלונות מרובות על יציאות מרובות , כאבי בטן, גזים ודם בצואה. הרופאים התרשמו כי מדובר במעי רגיז. כעת שוב אפיזודות של דם בצואה, טנזמוס, יציאות מרובות וכאבי בטן. שני רופאים גסטרואנטרולוגיים המליצו על קולונוסקופיה. האם לפי דעתך התלונות מצביעות משהו במעי ? אני מאוד חוששת מהפרוצדורה …האם תוכלו לחוות דעה כל ד"ר סויסה אלן מביה"ח אלישע ?

ספטמבר 10 יום חמישי , 2020 6:16 pm

קולונסקופיה

האם מותרים תבלינים ביומיים שלפי בדיקת קולונסקופיה?

אוגוסט 9 יום ראשון , 2020 10:48 pm

OBSERVATION-PATIENT UNDER OBSERVATION

מה המשמעות של האבחנה הזו?
קיבלתי אותה על תלונות לפסיכיאטר שלי על OCD ברמה חמורה מאד

שאלות נוספות בנושא: קולונוסקופיה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

הקבוצה לכירורגיה מתקדמת מאמינה ביחס אישי לכל מטופל לכן, באתר זה הקדשנו אזור מיוחד לשאלות שלכם. הנכם מוזמנים לשאול אותנו שאלות בנוגע לטיפולים השונים שמבצעת הקבוצה.

נושא השאלה

השאלה

שם

לא יוצג באתר

דואר אלקטרוני

לא יוצג באתר

טלפון

לא יוצג באתר

תנאי שימוש

באתר מתפרסמות שאלות שמקורן בגולשי האתר. שאלות אלו מתפרסמות באיזור המיועד לכך, בתחתית העמודים. אנו מעודדים את שאילת השאלות, תוך השתתפות פעילה של גולשי האתר. יחד עם זאת, בכדי למנוע ניצול לרעה של האפשרויות העומדות בפני הגולשים, אנו רשאים לבדוק את השאלות ואף למחוק אותן במידת הצורך. האחריות הבלעדית לשאלות חלה על הגולשים ששאלו אותם והגולשים מתחייבים שלא להעלות שאלות פוגעות בפרטיות, בצנעת הפרט, בזכויות יוצרים ובחוקי מדינת ישראל. האתר רשאי לסרב לפרסם את השאלות או למחוק לאלתר את תוכנן. האתר מפרסם את נושא השאלה והשאלה. האתר לא מפרסם את שם הכותב, כתובת הדוא"ל או הטלפון. בנוסף, האתר רשאי למנוע מהגולש לפרסם שאלות נוספות בעתיד. השאלות באתר יהיו חשופות לכלל משתמשי האינטרנט לכן אין לפרסם פרטים אישיים בתוכן השאלה! תשובות הרופאים אינן תחליף להתייעצות עם רופא מומחה.

יש לאשר את תנאי השימוש לפני השליחה