פרופ' אביטל – תוספתן – בריאות 10

הופעתו של ד"ר שמואל אביטל בתוכנית הבוקר בריאות 10 בערוץ 10

יש לכם שאלה ? כתבו לנו

בעמוד זה נכתבו 12 שאלות אישיות של גולשים, כל שאלה באתר מקבלת מענה מצוות הרופאים של הקבוצה לכירורגיה

12 שאלות גולשים בהמשך העמוד

אוגוסט 26 יום שישי , 2022 12:47 pm

כאבים בטן עזים אחרי שתי ניתוחים בטן

שלום ד"ר אביטל אני אחרי שתי ניתוחים של בטן
אני סובלת עם כאבי בטן עזים

דצמבר 1 יום ראשון , 2019 5:00 pm

תוספתן

עברתי ניתוח תוספתן לפני 5 ימים אם מותר לי לטוס מחר שבוע אחרי הניתוח

ינואר 22 יום שני , 2018 10:46 pm

כאבים בצד ימין לאחר ניתוח אפנדציט

היי, אני בת 18 ועברתי ניתוח לכריתת התוספתן לפני שבועיים ויומיים.
יש לי כאבים באזור צד ימין ( במקום של האפנדציט בעיקר, לפעמים יותר קרוב למפשעה מצד ימין ולפעמים כאב בצד ימין שלאורך הבטן) הכאבים באים וחולפים (הכאב מופיע כל שעה בערך ועובר תוך כמה דקות) השאלה שלי היא אם הכאבים אמורים להופיע? זה תקין או לא?

אפריל 18 יום שני , 2016 5:25 pm

ניתוח תוספן לפרוסקופי

שלום רב, לפני כ10 ימים עברתי ניתוח להסרת תוספתן מודלק בשיטה לפרוסקופית. ישנן שלש צלקות שתיים מהן(מצד שמאל ומתחת לקו החגורה) גודלן כס"מ ואילו השלישית ליד הטבור גדולה פי שתיים לערך… כיום ורק במידה ואני נוגע במקום ישנה רקמה קשה בצלקת ליד הטבור והדבר גורם גם למעט בחילה. בסה"כ חש בטוב ומעוניין לחזור להתאמן. אני בן 47 מתאמן בקביעות כשלש פעמים בשבוע כולל משקולות. ישנם פערים גודלים בין המלצות החל משבועיים ועד לשלשה וחצי חודשים. מהן המלצותיכם בדגש על פעילות הכוללת שכיבות סמיכה, כפיפות בטן, מקבילים ,מתח, משקולות וריצה. מאוד קשה לי לחשוב שאאלץ להפסיק פעילות לתקופה ארוכה, מנגד חשוב לי להבין מה עלולים להיות הסיבוכים במידה ואחזור לפעילות עצימה מוקדם מידי… אנא עזרתכם על מנת שאקבל החלטה מושכלת. תודה רבה מראש! גיל

פרופ' שמואל אביטל

לגבי הרקמה הקשה בצלקת זה טבעי ומעיד על תהליך ריפוי נורמלי.

אין באמת הנחיות לגבי מתי לחזור לפעילות מלאה כי אין שום מחקרים השוואתיים בנושא. ההגיון הבריא שלי אומר שאם תהליך ההחלמה תקין וגודל הצלקות הוא קטן והמטופל מרגיש טוב ניתן להתחיל באופן הדרגתי לחזור לפעילות ספורטיבית מספר שבועות לאחר הניתוח (3-4 שבועות)

 


פרופ' שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
יוני 19 יום שישי , 2015 11:40 am

טחור פנימי שנתלש ביציאת צואה – האם אפשרי?

שלום רב,

אני בן 39, בעבר (לפני כ 10 שנים) אובחנתי בטחור פנימי, כיום אובחנתי ע"י רופא שיש לי טחור פנימי בדרגה 3 (התופעות היו די נסבלות ולווו בדמם קל לפעמים על הצואה ותחושת גרד מסויימת בפי הטבעת). לאחרונה אני מטפי בתחור ע"י מריחת משחה טבעית הכוללת הממליס.

הבעיה היא שלפני כחודש , ביציאת צואה קשה, יצא לי דם רב והבחנתי בחתיחת ריקמה פטרייתית שיצאה בצואה, הרופא שלח אותי לקולונוסקופייה ולא לקח את הרקמה לביופסייה. הרופא שבדק אותי אמר שיש לי דימום באיזור הטחור…
כמו כן, הבליטה במקום שבו היה מבחינתי הטחור נעלמה והופיעה שוב לאחר כשבועיים שלושה – היום אותו מקרה קרה שוב – יצא לי דמם רב, רקמה (בגודל של כ8-7 מ"מ) והבליטה הפנימית נעלמה…

נ.ב. יש לי קולונוסקופיה בעוד כשבוע ימים

אודה על התייחסותך והאם מדובר בטחור פנימי שנטלש או במשהו בעייתי יותר?

פרופ' שמואל אביטל

זה נשמע כמו סיפור קלאסי של טחורים. נראה שהרקמה שירדה היא קרישי דם. תעשה קולונוסקופיה ותשקול אחרי זה טיפול בטחורים כולל אפשרות של כירורגיה אצל פרוקטולוג.


פרופ' שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
123

שאלות נוספות בנושא: פרופ' אביטל – תוספתן – בריאות 10

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

הקבוצה לכירורגיה מתקדמת מאמינה ביחס אישי לכל מטופל לכן, באתר זה הקדשנו אזור מיוחד לשאלות שלכם. הנכם מוזמנים לשאול אותנו שאלות בנוגע לטיפולים השונים שמבצעת הקבוצה.

נושא השאלה

השאלה

שם

לא יוצג באתר

דואר אלקטרוני

לא יוצג באתר

טלפון

לא יוצג באתר

תנאי שימוש

באתר מתפרסמות שאלות שמקורן בגולשי האתר. שאלות אלו מתפרסמות באיזור המיועד לכך, בתחתית העמודים. אנו מעודדים את שאילת השאלות, תוך השתתפות פעילה של גולשי האתר. יחד עם זאת, בכדי למנוע ניצול לרעה של האפשרויות העומדות בפני הגולשים, אנו רשאים לבדוק את השאלות ואף למחוק אותן במידת הצורך. האחריות הבלעדית לשאלות חלה על הגולשים ששאלו אותם והגולשים מתחייבים שלא להעלות שאלות פוגעות בפרטיות, בצנעת הפרט, בזכויות יוצרים ובחוקי מדינת ישראל. האתר רשאי לסרב לפרסם את השאלות או למחוק לאלתר את תוכנן. האתר מפרסם את נושא השאלה והשאלה. האתר לא מפרסם את שם הכותב, כתובת הדוא"ל או הטלפון. בנוסף, האתר רשאי למנוע מהגולש לפרסם שאלות נוספות בעתיד. השאלות באתר יהיו חשופות לכלל משתמשי האינטרנט לכן אין לפרסם פרטים אישיים בתוכן השאלה! תשובות הרופאים אינן תחליף להתייעצות עם רופא מומחה.

יש לאשר את תנאי השימוש לפני השליחה