כאבים בבטן בצד שמאל

2 שאלות גולשים בנושא » כאבים בבטן בצד שמאל


יוני 1 יום שישי , 2007 7:42 pm

במשך יומיים אני סובלת מכאבים בבטן בצד שמאל למעלה מלוווה בבחילות, מה זה יכול להיות?

admin
שלום לימור,
כאבים בצד שמאל אינם אופיניים לבעיות בכיס המרה. בכל מקרה כדאי להיבדק ע"י רופא ולשקול ביצוע מספר בדיקות.

בברכה,
דר' אביטל
ינואר 23 יום שישי , 2009 10:46 pm

שלום רב,

אני בן 30 ומאז שאני זוכר את עצמי היו לי בעיות כאלה ואחרות במערכת העיכול.כשהייתי קטן היה לי גסטיריטיס, בגיל 13,17 ו23 אובחנתי כסובל מHP וטופלתי באנטיביוטיקה מתאימה.לפני שנתיים בדקו לי HP ויצא שלילי. בפעם האחרונה שאיבחנו אצלי HP בגיל 23 גם עשו לי גסטרוסקופיה ואיבחנו כיב בתריסריון העליון ובע סרעפתי של 3 מ"מ.

ועכשיו לסיפור עצמו, לפני 3 שנים התחלתי לסבול מכאבים חזקים בגרון וגם היו כאבים בבטן בצד שמאל. עשו לי בריום,סיגמואידוסקופיה וכל מיני בדיקות דם. הגיעו למסקנה שיש לי תסמונת מעי רגיז ואכן יש לי יציאות די עצבניות. לגבי הכאבים בגרון קיבלתי סותרי חומצה שונים במשך חצי שנה. הסימפטומים קצת השתנו אבל עדיין כאב. ואז באמצע הטיפול בסותרי חומצה שלחה אותי לעשות ננומטריה וניטור חומציות תוך כדי טיפול בסותרי חומצה.התוצאות בגדול היו תקינות. אמנם הסוגר התחתון היה על גבול התחתון אבל עדיין בנורמה. אי לכך הגסטרואנטרולוג אמרה שאין לי רפלוקס או צרבת והפנתה לרופא אא"ג. רופא אא"ג אכן איבחן שיש לי גרון יבש ואולי קצת אדמדמם אבל לא יותר מגדר רגיל. אז בגדול 2-3 איכשהו השתדלתי לחיות עם הכאבים הבלתי נסבלים.

עד שאתמול הגעתי לרופא אא"ג אחר והוא הכניס לי איזו מצלמה דרך האף וישר איבחן אצלי כוויה בגרון בדיוק במקום שכאב לי (צד שמאל). האבחנה שלו הייתה שיש לי בפירוש רפלוקס ודי הרבה שנים. אני רוצה לציין שאני לא מתלהב מטיפול תרופתי. אמנם חברת התרופות טוענת שהתרופות בטוחות אך יש לי חשש שסותרי חומצה פוגעים קשות בעיכול עצמו וכבר יש מחקרים אחרונים שמראים שסותרי חומצה פוגעים בספיגה של וויטמנים ובפלורה של המעיים.

בכל אופן, אני שוקל את האופצייה לעשות ניתוח לפרוסקופי שימנע את העלייה של החומציות לוושט. חוששני שהבקע הסרעפתי והסוגר התחתון החלש הם הבעיה. השאלות שלי הן כאלה:
1. עד כמה שהבנתי אחוזי הצלחה הם לא 100 אחוז. מה הם הגורמים שמשפיעים לרעה? האם זה הגיל או שזה פשוט קורה מעצמו כתוצאה מאיזה תרגיל פיסי שעושים במשחק,יוגה וכו'?
2. איזה סיכונים בגדול יש בניתוח שכזה? הייתכן וניתוח לפרוסקופי יוצר רקמות מיותרות בחלל הבטן? בזמנו קראתי שניתוחים לפרוסקופיים מגדילים סיכון להדבקויות בחלל הבטן.
3. איזה בדיקות חוץ מאלה שעשיתי לעיל,אני צריך לעשות עוד כדי להחליט אם כדאי לי ללכת על ניתוח או לא.

בתודה,ברוך

admin
שלום ברוך,

בהחלט יתכן ואתה סובל מרפלקס. ניתוח לפרוסקופי הוא פיתרון טוב. שיעור ההצלחה בסדרות שונות הוא סביב 80 אחוזים ואין לנו דרך טובה לצפות אצל מי הניתוח מצליח פחות. אין גם המלצות מיוחדות בהקשר זה. בתחילה הסמפטומים מוקלים אצל כמעט כולם אבל באחוז מסוים במשך השנים יש חזרת סמפטומים וחלקם (סביב 20 אחוזים) יזדקקו שוב לטיפול תרופתי אם כי לעיתים במינון נמוך יותר.
הניתוח אינו מורכב ובוודאי גורם להרבה פחות הדבקויות בחלל הבטן.
בשלב זה אני ממליץ לחזור על PHמטריה ומנומטריה. חשוב מאוד לבצע את ה PHמטריה כאשר אתה ללא טיפול תרופתי בסותרי חומצה אחרת אין לבדיקה שום משמעות!
במידה והבדיקות החדשות שתבצע אכן תואמות ממצא של רפלקס אני סבור שניתוח לפרוסקופי הוא פיתרון טוב.
אנו מתמחים בניתוחים מסוג זה ונשמח לעמוד לרשותך.
נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
הקבוצה לכירורגיה, 03-6411931


שאלות נוספות בנושא: כאבים בבטן בצד שמאל

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים