אומפרה 20

5 שאלות גולשים בנושא » אומפרה 20


יוני 5 יום חמישי , 2008 9:35 am

אני בת 37 ומזה כחודש קשה לי להרדם בגלל כאבים בחזה והרגשה של חוסר אויר
ניגשתי לפני מספר ימים לרופא משפחה והוא אמר שכנראה יש לי חומציות בסרעפת
ברצוני לציין שאין לי צרבות ואני שותה המון קפה ביום וכן מעשנת.
הרופא נתן לי כדורים אומפרה 20 מ"ג ,1 ביום האם עליי לשנות אורך חיים והאם הכדורים יעזרו?

admin
שלום ג. שלי,
אני לא משוכנע שאת סובלת מחומציות. עם זאת אין מניעה לנסות את הכדורים ולראות אם זה עוזר. במידה והסמפטומים לא יחלפו עם הכדורים צריך להמשך בירור אצל רופא המשפחה.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
פברואר 25 יום רביעי , 2009 9:04 pm

מזה כשנתיים אני סובל מלחץ בחזה שמתחיל זמן קצר לאחר האוכל ("גרעפסים"ללא צרבת וללא חזרה של מזון או נוזלים). הבעייה הולכת ומחריפה (תחילה הופיעה רק לאחר ארוחות כבדות ועתה מופיעה לעיתים קרובות ללא קשר לכמות המזון). הבעייה אובחנה ע"י רופא גסטרו כריפלוקס (לבקשתי נמנעתי מבדיקת גסטרוסקופיה) ובתבחין נשיפה לא נמצא הליקובקטר. מזה כשלושה חודשים אני מטופל באומפרה 20MG שמקלה על התופעות אך לא פותרת את הבעייה לחלוטין. אשמח לשמוע את המלצתכם להמשך טיפול.

admin
שלום איל,
ראשית צריך להיות משוכנעים שאכן מדובר ברפלקס. גסטרוסקופיה היא בדיקה חשובה. בהמשך כדאי לבצע גם צילום מעבר ושט-קיבה-תרסריון. במידה ואכן מדובר ברפלקס ניתן לשקול גם ניתוח. הניתוח מתבצע בצורה לפרוסקופית (ללא פתיחה פורמאלית של הבטן) ומבצעים בו תיקון של הסוגר בין הוושט לקיבה. ממליץ בשלב זה לבצע את הבדיקות. בהמשך נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, אנו מתמחים בניתוחים לפרוסקופים מסוג זה.

בברכה, דר אביטל
מאי 28 יום חמישי , 2009 7:18 am

שלום רב
אני איש קבע בן 47 , בעבודתי אני בלחץ סביב השעון עקב אופי העבודה והאחריות המוטלת עלי,בשנים האחרונות הרגשתי כאבים בחזה ,ובנוסף צרבות חזקות מאוד .

חששתי מאוד שקיימת בעיה בלב ,ביצעתי את מירב הבדיקות הקשורות ללב על מנת להיות רגוע,
לפני כשנה לערך הובחן אצלי חיידק בכיבה לאחר תבחין נשיפה . נכון להיום אני סובל מצרבת חזקות ,הרגשה לא נעימה בלוע הגרון הרגשה של משהו חד באיזור הלוע .אני צרוד בצורה שאני לא יכול לדבר כלל .
הרופא הצבאי נתן לי לשתות כדור אומפרה 20 ,על מנת לשפר את ההרגשה .

ברצוני לשאול
האים אני צריך לבקש מרופא היחידה לבצע שוב את בדיקת הימצאות חידק בכיבה .
מה עלי לעשות,ואיך מטפלים בבעית הצרידות וההרגשה בלוע הגרון,

חג שמח

admin
שלום אילז יהודה,

יתכן ואתה סובל מרפלקס של חומצה אל הוושט. לדעתי כדאי לבצע גסטרוסקופיה ולבדוק האם אומפרדקס באמת עוזר. אם מדובר ברפלקס ישנה גם אלטרנטיבה ניתוחית
נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
מאי 30 יום ראשון , 2010 11:12 am

אובחנתי כסובלת מבקע סרעפתי של 2 ס"מ לפני שנתיים עם רפלוקס (נערכה בדיקת גסטרו). בשל כך אני נוטלת אומפרה 20 מ"ג פעם ביום שעוזרת לי ביותר. לפני שבועיים לקיתי בוירוס מעיים ולמשך שבוע שלשלתי. אינני יודעת אם זה קשור לכך או לא, אבל התחילו לי צרבות חזקות יותר, שאף מנעו ממני שינה בלילה התחלתי לקחת אומפרה פעמיים ביום (לקחתי יום וחצי) עדיין ללא שיפור. אפילו הרגשתי לחץ בחזה וחוסר יכולת לנשום. למה עלתה לפתע רמת החומציות? האם יש קשר לוירוס? לא שיניתי דבר באוכל. האם כדאי לקחת כרגע נקסיום (רק למשך שבועיים-שלושה) על מנת לטפל בבעיה האקוטית?

admin
שלום שולי,

יתכן בהחלט שיש קשר. סביר להניח שתוך זמן לא ארוך יחזור המצב לקדמותו.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
יולי 27 יום רביעי , 2011 2:17 pm

שלום אני חיילת בת 20 מזה כשבוע אני סובלת מכאבים חזקים בקיבה תחושה של שריפה ונפיחות בבטן. קיבלתי הפנייה לבדיקת נשיפה שתיערך רק בעוד כ23 ימים. אני מאוד סובלת הרופא שלי נתן לי אומפרה 20 מ״ג התחלתי לשתות אותו כבר אתמול והכאבים לא נרגעים. התחושה בקיבה ובסרעפת תחושה של צריבה ושריפה. אני לא חושבת שאוכל להמתין כ23 יום בכדי לעשות את בדיקת הנשיפה. ורק לאחר שבוע מביצוע הבדיקה להתחיל לקחת אנטיביוטיקה. כשביקשתי להקדים את התור ( הבדיקה נעשית באסף הרופא) נאמר לי כי אין תורים מוקדמים יותר.האם יש לכם אלטרנטיבה אחרת להציע לי ? מקום אליו אוכל ללכת?

admin
שלום נועה,
מאחר ואת חיילת יש בעיה. כעיקרון ניתן בצע בדיקות בהקדם בנסגרת אסותא אך זה כרוך בעלות. אם תרצי תוכלי יצור קשר ם ד"ר טיומני באסותא 0522311988

בברכה, דר אביטל


שאלות נוספות בנושא: אומפרה 20

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים