דימום בזמן יציאה

4 שאלות גולשים בנושא » דימום בזמן יציאה


ינואר 10 יום שבת , 2009 10:48 pm

שלום,
אני בן 44 ומזה מספר שנים סובל מדימום בזמן יציאה. הייתי בטיפול אצל פרקטולוג שנתן לי משחות. הדימום היה מפסיק וחוזר מדי פעם בד"כ לתקופה של מספר שבועות.
היום אני נמצא בחו"ל (ארה"ב) לתקופה של שנה לפני יציאתי לחו"ל גם היה לי דימום והרופא נתן לי זריקה בתוך פי הטבעת.
לצערי התופעה של הדימום לא הפסיקה והיא מופיעה כל מספר שבועות למשך מספר שבועות.
אנא המלצתך ?

admin
שלום מימו,
קצת קשה להמליץ לך - כי אינני יודע מהו מקור הדמם.
האם הרופא התרשם כי מדובר בטחורים? פיסורה? תהליך דלקתי?
אינני יודע מה מדמם אצלך, אך דימום אחת למספר שבועות אינו רצוי. האם נשלחת לבצע בדיקה של המעי הגס??
כמובן שאין דימום מטחורים דומה לדימום מכיב בפי הטבעת וכול אחד מהם מצריך טיפול אחר.
אם תוכל תכתוב מה הוא מקור הדימום, ומה הייתה הזריקה שקבלת - אולי זה יעזור באבחנה
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
ינואר 4 יום שלישי , 2011 3:06 pm

נבדקתי לפני כחודש עקב דימום וכאבים בזמן יציאה ונאמר לי שאני סובלת מפיסורה בפי הטבעת, בשבוע אחרון הופיעו כאבים חזקים בזמן ולאחר יציאות עם דימום קל, אציין שאני מטופלת בפלווקס עקב צנתור והרחבה באמצעות סטנדים בעורקי הלב מלפני כחודש וחצי, קיבלתילשימוש שפופרת של ג'ל למריחה באזור הרקטום,nifedipin 0.2+isdn 0.2% המשחה גורמת לי לתחושה של צריבה חזקה כמו כוויה ואינני יכולה להשתמש בה, אני מורחת עכשיו משחת tevacutan שמרגיעה את המקום והכאבים במקום נרגעו יחסית כמו כן אני מורחת משחת ווזלין במקום לפני הציאות ולרוב אין דימום בזמן יציאה אבל הכאב בזמן יציאה קיים, האם זה בסדר או צריך לדאוג למשחה אחרת ספציפית? תודה על תשובה.

admin
שלום חורש אסתר,
כדאי לדאוג למשחה יותר יעודית לפיסורה.
אם משחת הנפידיפין גרמה לך לצריבה לא נסבלת - כדאי לנסות ולהחליפה במשחת רקטוגסיק.
חשוב כי תקבלי את אחת המשחות לפיסורה כי אחרת הסיכוי להתרפא יחסית קלוש
זה שהמקום כאילו קצת נירגע ואין דימום - זה לא בהכרח אומר שהפצע מחלים.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
מאי 16 יום שני , 2011 4:52 pm

שלום רב ליפני כשנתיים עברתי בדיקת קולונוסקופיה עקב דימום בזמן יציאה (ובלי יציאה) אני יסביר למשל אני לוקח נייר עושה כביכול פעולת ניגוב מבלי שהתרוקנתי בחלק שאני מרגיש שמגרד לי בפי הטבעת מכניס את האצבע עם הנייר 3,4 ס"מ בפי הטבעת בצד לכיוון הבטן ורואה דם על הנייר. התשובה של הקולונוסקופיה הייתה תקינה למעט טחורים דרגה 1, כיום כבר במשך חצי שנה יש לי את אותה תופעה פעם או פעמיים בשבוע וכמובן גם שאני מתרוקן אז ברור שיש דם על הנייר באותם פעמים ששורף לי. הרופא שלח אותי לעשות בדיקת סיגמודוסקופיה בעוד שבועיים התור, השאלה שלי היא כזו מה יכולה להיות הסיבה הכי נפוצה לדימום אפילו שבקולונוסקופיה יצא תקין כי באופן טבעי יש לי פחדים לא מהבדיקה באופן פיזי אלא מהתשובות

admin
שלום קובי,
קרוב לוודאי כי הדימום נובע מהטחורים בדרגה ראשונה שיש לך שאתה פוצע אותם בזמן היציאה או בזמן הגרוד. אפשריות נוספת זה כיב רקטלי, או דלקת או בעיה אחרת בתעלה האנאלית
חשוב לבצע את הסיגמואידוסקופיה - שקרוב לוודאי תהייה תקינה. לאחר מכן אתה תצטרך בדיקה של כירורג של התעלה האנאלית והחלטה מהו מקור הדמם וכיצד לטפל בו.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
דצמבר 2 יום שישי , 2011 12:57 am

שלום,

מזה כחודש וחצי יש לי כאבים בפי הטבעת המלווים בדימום הייתי אצל פרוקטולוגית והיא אמרה שיש לי טחורים חיצוניים קיבלתי משחות ועוד משחות וכלום לא עזר,אחרי יאוש נגשתי שוב לאותה רופאה והסברתי שכלום לא עזר היא בדקה אותי שוב ואמרה שזה פיסורה!קיבלתי את המשחה נפידיפין ואני משתמשת בה כבר שבועיים וחצי ארבע פעמים ביום ואין אפילו מעט שיפור,עדיין יש דימום בזמן יציאה ויש כאבים חזקים גם כאשר אין יציאה אני כבר ממש מיואשת ולא יודעת מה לעשות כל יום יורד לי דם ולא מעט!מה עליי לעשות? המשחה לא הייתה אמורה להקל קצת את המצב?חשוב לי לציין שלפני כל זה היה לי חיידק/זיהום במעיים ושילשלתי המון!בבקשה אני חייבת עזרה!!!!

admin
שלום אמה,

מכיוון שאת סובלת כחודש וחצי מכאבים - ושום דבר לא עוזר לדעתי יש צורך לשקול בדיקה תחת הרדמה וטיפול תוך כדי. השלב הראשון זו בדיקה יסודית של המקום בהרדמה - כך שניתן לראות את כל הפרטים האנטומיים (אני מניח כי עכשיו עקב הכאבים מאוד קשה לבדוק אותך). ואז אם רואים את הבעיה - למשל פיסורה או טחורים או גם וגם - מטפלים באותה ההרדמה.
אם את מורחת את המשחה באדיקות והיא לא שינתה שום דבר- באמת שחבל על הזמן כי קרוב לוודאי שהיא כבר לא תשפיע. כדאי לחזור לבדיקה אצל כירורוג ולשקול בדיקה והערכה תחת הרדמה.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: דימום בזמן יציאה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים