ניתוחי בקע (הרניה) – פרופ' שמואל אביטל

יש לכם שאלה ? כתבו לנו

בעמוד זה נכתבו 55 שאלות אישיות של גולשים, כל שאלה באתר מקבלת מענה מצוות הרופאים של הקבוצה לכירורגיה

55 שאלות גולשים בהמשך העמוד

דצמבר 29 יום רביעי , 2021 1:30 pm

3 בקעים בטני טבורי ואפגריסטי

בגיל 50 התברר שיש לי 3 בקעים בטני טבורי ואפגריסטי. עכירות שומן כלואה. הגדול ביותר בגודל של 2.5 סמ בערך יש נפיחות בליטה בבטן כל הזמן ואי נוחות מסוימת לפעמים יותר לפעמים פחות .. רופא כירורג אחד אמר שלא רואה טעם בניתוח כרגע בכלל עקב סיכון גדול לבקע חוזר זיהומים בעיות וסיכונים רופא אחר אמר שזה רק הולך וגודל. האם ניתן בלב שקט לדחות את הקץ… מבחינתי ביצוע ניתוח הוא תהליך בעייתי מבחינה אישית במצב החיים שלי כעת.. תודה לך

נובמבר 15 יום ראשון , 2020 7:35 pm

בקע מפשעתי+טבורי בגלל בעיית גסטרו – מתי לנתח?

לפני 3 חודשים התגלה אצלי בקע משולש (מפשעתי דו-צדדי וכן בקע טבורי). ככל הנראה הבקעים נוצרו בגלל בעיית התרוקנות – צורך להפעיל לחץ רב כמה פעמים כל יום בזמן יציאות. בעיית ההתרוקנות בבירור רפואי אבל כנראה יחלפו עוד חודשים עד שאולי תיפתר.
השאלה: האם יש טעם כרגע לנתח את הבקעים ולסגור אותם, או שיש סיכון שכל עוד אני מפעיל לחץ רב באגן בזמן התרוקנות – הבקעים יחזרו גם אחרי תיקונם (ואז עדיף להמתין עם הניתוח עד לפתרון אפשרי של בעיית הגסטרו)?
(אני בן 53, במצב בריאותי טוב.)
תודה רבה!

יוני 12 יום שישי , 2020 7:10 pm

ניתוח בקע מפשעתי

הציעו לי לעשות ניתוח בקע מפשעתי בשני הצדדים בהרדמה מקומית
האם כדאי לי האם זה מומלץ?

מאי 22 יום שישי , 2020 1:22 pm

3 בקעים

שלום רב
אובחנו אצלי 2 בקעים 1 בימין בגודל 1.2 ס"מ ו1 בשמאל בגודל 0.7 אם יש גם בקע טבורי מולד אני מאוד מתלבט אם כדאי לעשות ניתוח לשלושת הבקעים בפעם אחת או 3 ניתוחים הוצא לעשות ניתוח בהרדמה מקומית האם טוב או עדיף בהרדמה מלאה?

אפריל 16 יום חמישי , 2020 2:57 pm

שלום רב. אבחנה של בקע מפשעתי

שלום רב.
בעקבות כאבים במפשעה בצד שמאל, נבדקתי ידנית ע"י כירורג המרפאה (כללית) אשר איבחן בקע מפשעתי שמאלי.
קיבלתי הפניה לבדיקה וייעוץ של כירורג בבית חולים, אשר ביצע בדיקה ידנית, וקבע כי יש לי בקע מפשעתי דו צדדי והמלצה לניתוח לפרוסקופי.
פניתי ביוזמתי לכירורג נוסף, שלאחר בדיקה ידנית קבע כי יש לי בקע מפשעתי רק בצד שמאל והמליץ על ניתוח פתוח.
כעת אני מבולבל ואובד עצות.
למי להאמין?. איזו אבחנה היא הנכונה?.
האם יש בדיקה נוספת, שאינה ידנית, על מנת לדעת בוודאות כמה בקעים יש לי?. ואם יש בדיקה כזאת, האם אני רשאי לבקש לעבור אותה?.
תודה מראש .

שאלות נוספות בנושא: ניתוחי בקע (הרניה) – פרופ' שמואל אביטל

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

הקבוצה לכירורגיה מתקדמת מאמינה ביחס אישי לכל מטופל לכן, באתר זה הקדשנו אזור מיוחד לשאלות שלכם. הנכם מוזמנים לשאול אותנו שאלות בנוגע לטיפולים השונים שמבצעת הקבוצה.

נושא השאלה

השאלה

שם

לא יוצג באתר

דואר אלקטרוני

לא יוצג באתר

טלפון

לא יוצג באתר

תנאי שימוש

באתר מתפרסמות שאלות שמקורן בגולשי האתר. שאלות אלו מתפרסמות באיזור המיועד לכך, בתחתית העמודים. אנו מעודדים את שאילת השאלות, תוך השתתפות פעילה של גולשי האתר. יחד עם זאת, בכדי למנוע ניצול לרעה של האפשרויות העומדות בפני הגולשים, אנו רשאים לבדוק את השאלות ואף למחוק אותן במידת הצורך. האחריות הבלעדית לשאלות חלה על הגולשים ששאלו אותם והגולשים מתחייבים שלא להעלות שאלות פוגעות בפרטיות, בצנעת הפרט, בזכויות יוצרים ובחוקי מדינת ישראל. האתר רשאי לסרב לפרסם את השאלות או למחוק לאלתר את תוכנן. האתר מפרסם את נושא השאלה והשאלה. האתר לא מפרסם את שם הכותב, כתובת הדוא"ל או הטלפון. בנוסף, האתר רשאי למנוע מהגולש לפרסם שאלות נוספות בעתיד. השאלות באתר יהיו חשופות לכלל משתמשי האינטרנט לכן אין לפרסם פרטים אישיים בתוכן השאלה! תשובות הרופאים אינן תחליף להתייעצות עם רופא מומחה.

יש לאשר את תנאי השימוש לפני השליחה