צניחת מעי

3 שאלות גולשים בנושא » צניחת מעי


יולי 11 יום רביעי , 2007 6:57 pm

בשנת 99 עברתי נתוח להרחקת קורדומה בגב תחתון במשך הזמן פיתחתי הרנייה באיזור המצב בלתי ניסבל ומתבטא בצניחת מעיים לישבנים קושי חמור ביציאות והיתרוקנות חלקית.אשמח לדעת האים הנושא מוכר.ולקבל המלצות

admin
שלום אליהו,
בקע מהסוג שאתה מתאר איננו שכיח. על פניוו האופציה היחידה היא תיקון ניתוחי בשילוב של רשת ומתלי שריר. נשמח לבדוק אותך במרפאתינו . ניתן ליצור קשר בטל 6411557

נשמח לעמוד לרשותך

בברכה,
דר' שמואל אביטל ודר' רון גרינברג
נובמבר 26 יום רביעי , 2008 1:02 pm

נכדי בן שנתיים וחצי סובל בשלושת החודשים הארונים מצניחת מעיים (פרולפס) אחרי יציאות שהם בדרך כלל לא קשות יוצא לו דרך הטוסיק גולה בגודל של עגבניה מדממת. בפעמים הראשונות לאחר חצי שעה הכול היה נכנס בחזרה אבל לפני שבוע הילד מאושפז ועבר פעולה של הכנסת הגולה בחזרה עלידי רופא וגם תחת הרדמה קיבל בפי הטבעת 4 זריקות עם מי מלח . אחרי 4 ימים נוספים היגענו שוב לחדר מיון עם אותה בעיה. שוב רופא הצליח להכניס לו בפנים ונישלחנו הביתה עם המלצה להמתין אולי עדיין אין הצלחה מהפעולה שנעשת לפני שבוע.האם יש פיתרון אחר לבעיה?

admin
שלום לוציה איסבורנו,

לילד יש כנראה צניחה של הרקטום. כדאי להתייעץ עם רופא ילדים או כירורג ילדים . באופן כללי צניחת רקטום אצל תינוקות חולפת עם הזמן וכדאי להמתין.
דר אביטל ודר גרינברג.
ינואר 18 יום שלישי , 2011 9:40 pm

שלום רב,

אני בת 34.9 ולאחר בדיקת דפקוגרפיה נמצא כי אני סובלת מצניחת מעי דק – אנטרוצלה גדול, מה שמשפיע על ההתרוקנות, המעי חוסם לי את הרקטום ולוחץ על כל האזור וכתוצאה מכך אני כל הזמן עם הרגשת לחץ וכובד וחוסר תחושת יציאות גם שאין עצירות. האם יש אפשרות לעבור ניתוח לפרוסקופי במצב כזה?

תודה מראש,
עינב

admin
שלום עינב,
לפי התאור שלך את מתאימה ביותר לניתוח לפרוסקופי - בו יורם המעי הדק הצנוח מהאגן ויקובע בחלל הבטן.
ניתן לבצע את ההרמה על ידי תפירת הפריטונאום הסוגרת את האגן או לעיתים על ידי שימוש ברשת.
לנו יש ניסיון רב בניתוחים אלו - וביצענו עד כה כ-30 ניתוחים לערך לשחזור רצפת האגן בגישה לפרוסקופית.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: צניחת מעי

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים