ציפרודקס

2 שאלות גולשים בנושא » ציפרודקס


ספטמבר 23 יום רביעי , 2009 11:19 am

אני סובלת שלושה שבועות משלשולים לפחות שישה פעמים ביום עם כאבים בבטן תחתונה, לפעמים בחילות וכל הזמן תחושת מלאות בבטן. וגם בימים של רגיעה מהשלשולים היציאות באותה תדירות. אין חום.
בשבועים הראשונים של השלשולים היה הרבה דם עם ריר ביציאות. לקחתי אנטיביוטיקה ע"פ המלצת הרופאה (ציפרודקס ומטרוג'יל) למרות שבבדיקות הדם אין עדות לדלקת (crp, ספירת דם וכו'). בשבוע האחרון עדיין באותו מצב השלשולים אך בלי דם וריר. לפי המלצת גסטרואנטרולוג אני עושה בדיקת קולונסקופיה עוד שלושה שבועות. האם לדעתך ייתכן וזה קשור לסעיפים? אם לא מה זה עוד יכול להיות?

admin
שלום אורית,

זו אינה תמונה קלינית המתאימה לסעיפים. יתכן ומדובר בזיהום או דלקת מעי.
נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
נובמבר 10 יום שלישי , 2009 4:49 pm

אני סובלת מכאבי בטן תחתונה כבר תקופה ארוכה. שמתי לב שזה תמיד בבטן התחתונה מצד שמאל ומלווה בחום נמוך כמו 37.7.לפני חודש עברתי בדיקת קולונוסקופיה אצל ד'ר חלק אחרי בדיקת c.t. עם המלצה לבדיקת הקולונוסקופיה. התוצאה היתה מחלת סעיפים קשה,ד'ר חלק אמר לי שאין צורך בעוד בדיקה והכל בסדר.רופא המשפחה שלי ד'ר מיכאל מאיר אמר לי שאם יהיו לי כאבים שוב מלווים בחום להתחיל מיד אנטיביוטיקה.מאז הבדיקה כבר פעמיים שאני מטופלת עם ציפרודקס 5 ימים פעמיים ביום 500 מיליגרם. שאלתי האם אני בכל זאת צריכה
לחזור על בדיקת הקולונוסקופיה?האם להמנע ממזון מסוים? אודה על תשובתכם

admin
שלום חנה,
את לא צריכה לעשות שוב קולונוסקופיה ואת יכולה לאכול כל דבר. (אין מידע שמראה שצריך להימנע ממאכלים מסוימים במחלת סעיפים). עם זאת במידה ויש דלקות סעיפים חוזרות ניתן לשקול כריתה לפרוסקופית של מקטע המעי החולה (מקטה הנקרא סיגמא).

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל


שאלות נוספות בנושא: ציפרודקס

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים