אוכל תקוע בגרון

2 שאלות גולשים בנושא » אוכל תקוע בגרון


יוני 18 יום שבת , 2011 3:03 pm

שלום רב, אני פונה אליכם בבקשה לעזרה מכיוון שאני עייף ומיואש כבר. לפני כשנתיים לאחר תקופה ממושכת של אכילה לא מסודרת התחילה לי תופעה שבה קשה לי לאכול. יש לי תחושה שלאחר מספר "ביסים" האוכל תקוע בגרון ויורד רק לאחר מספר דקות. כמו כן אני מקיא לאחר או במהלך האכילה אך לא(!) את מה שאכלתי אלה מאין ליחה/נוזל שקוף. לפעמים בעיקר לאחר שינה אני מרגיש לחץ באיזור החזה והגרון שעובר לאחר שתייה. חשוב לי לציין שהתופעה קוראת גם עם שתייה ולא רק עם אוכל. עשיתי צילום עם בליעה של חומר. גם אולטרסאונד וגם גסטרוסקופיה שלא העלו דבר. ניסיתי טיפול בתרופות כמו לוסק, מודאל, לנסופרזול ושום דבר לא מועיל. הבעיה נמשכת כבר למעלה משנתיים, ירדתי 15 קילו בתקופה הזאת וחשוב לי לציין שאני אוהב לאכול ויש לי תיאבון אך אינני מצליח … אנא מכם עזרו לי איפה שכל האחרים כשלו לפני. תודה.

admin
שלום אלון,
קשה לדעת בדיוק מה הבעיה. עם זת לאור בעובדה שהבדיקותת שעשית פורשו כתקינוץ ניתן לחשוב על בעיות של תנועתיות הושט. ממליץ לפנות לרופא גסטרואנטרולוג המתעסק בתחום ולבצע בדיקת לחצים בושט ולהמשיך אצלו את הבירור.

בברכה, דר אביטל
אוקטובר 29 יום שבת , 2011 5:22 pm

שלום אני בת 60 לפני כחצי שנה הרגשצי בחילןת וצרבות וראיות וירידה במשקל נמצא אצלי חיידק ההליקובקטור טופלתי והכל חלף לפני כחודש חזרו לי אותם תופעות בחילות כל הזמן והרגשת אוכל תקוע בגרון וצרבות חזרתי על הבדיקה של ההליקובקטור בנשיפה ולא נמצא ממצא אבקש את חוות דעתכם וכן יש לי כאבים ברום הבטן האם יכול להיות שיש לי את החידק והבדיקה לא מראה ואם בכל זאת לקחת טיפול חוזר תודה מצפה לתשובה

admin
שלום אירית,
יתכן שמדובר ברפלקס של מרה עם או ללא בקע בקיבה. ממליץ לבצע גסטרוסקופיה וצילום בליעה של ושט-קיבה-תרסריון.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל


שאלות נוספות בנושא: אוכל תקוע בגרון

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים