אבסס

49 שאלות גולשים בנושא » אבסס


יולי 4 יום רביעי , 2007 12:21 am

שלומות
אני פונה אליכם בנושא אבסס שנוצר כתוצאה מגדילת שיערה באיזור לחי ישבני הימני…
שאלתי היא ממה הדבר נוצר, מהן הסיבות ומה עלי לעשות?
לתשובתכם המהירה אודה

admin
שלום עוז,
הדבר נוצר בשל זיהום בבסיס השערה. זה בד"כ הופך לתהליך כרוני והטיפול היחידי הוא ניתוח כריתה של האזור.

נשמח לעמוד לרשותך

בברכה,
דר' רון גרינברג ודר' שמואל אביטל
אוגוסט 4 יום שבת , 2007 11:41 am

שלום רב,
אמי בת 83 עם בריאות סבירה לגילה.
ב-3 שנים האחרונות סבלה 3 פעמים מאבסס כתוצאה מפיסטולה בפי הטבעת. בכל פעם נותחה לפתיחת האבסס וניקוזו. פעם אחרונה נותחה לפני 8 חודשים וכעת האבסס שוב הופיע.
לאחר הניתוח האחרון, סבלה קשות בתקופת ההחלמה מעצירויות, שטופלו בחוקנים ותרופות. לקח חודשים עד שהתאוששה.
האם יש דרך לטפל ביסודיות בענין, כאשר יש להתחשב בגילה ובסבל שהיא עוברת אחרי כל טיפול.
מה המלצתכם?
בתודה ובברכה,
אחיקם

admin
שלום אחיקם טהורי,
ראשית הטיפול הוא ניתוחי. ישנם מספר ניתוחים אפשריים כולל שימוש בדבק ביולוגי. חשוב לבדוק את אמך ולהעריך את גודל ומיקום הפיסטולה וכמובן את מצבה הכללי על מנת להתאים לה את הניתוח הרצוי.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
מרץ 7 יום שישי , 2008 6:31 pm

נותחתי לאבסס,נוצרה פיסטולה באזור הקרוב לפי הטבעת,לאחר מכן הופיע פיסולה נוספת קרובה יותר ל "זנב" .
נותחתי לכריתת הפיסטולות,בניתוח לא נמצא פתח יציאה של הפיסטולות.
תופעת הפיסטולה חזרה על עצמה קרוב מאוד לפי הטבעת,כמו כן אני מרגיש גוש קשה מעל לניתוח הפיטולה העליונה, קרוב לזנב של עמוד השידרה.
האים יתכן קשר לעמוד השידרה?
כיצד מבטיחים את איתור היציאה(מקור הפיסטולה)בניתוח הבא?

admin
שלום אבי,
ראשית מתנצלים על האיחור בתגובה שנבע מבעיות מיחשוב.
עקרונית לא צריך להיות קשר לעמוד השדרה.
נשמח לבדוק אותך באם תרצה. לעיתים כאשר מסלול הפיסטולה לא ברור ניתן לבצע אולטראסאונד לפני הניתוח שיכול להדגים את מסלול הפיסטולה.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
אפריל 21 יום שני , 2008 1:59 pm

שלום דר'
אני בן 43 לאחר 4 ניתוחי אבסס וגינאלי .לפני כחודש ניתחו אותי לאחר שגילו שהתפתח לי פיסטולה וגינאלית.
לפני כשבוע שוב פעם נותחתי בגין פיסטולה וגינאלית, אך הפעם ההפרשות לא פוסקות והכאבים עזים. אני חושש שפגעו לי בשריר . מה עליי לעשות ? נא דחוף ! אני חסר אונים .

admin
שלום אלי,
אתה כותב פיסטולה וגינלית אך ניראה לי שאתה מתכוון לפיסטולה אנלית..
ממליץ לך לבוא להיבדק במרפאתינו ולשקול נב הצעד הרפואי הבא לאחר בדיקה.
יש מספר אפשריות טיפוליות שיתכן וניתן להציע.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
אוגוסט 2 יום שבת , 2008 10:43 pm

בני נולד עם פיסטולה אנלית מגיל 3 שבועות לעך זהיתי זאת. לילד פעם אחד היתה אבסס שטופל באנטיביוטיקה ומאז אני דואגת להגינת המקוםץ היום התינוק הוא בן שנה ושלוש ועדין לא נסגר לא הפיסטולה, נשאר ממש חיבור קטן האם זה יכול להסגר בשלמות

admin
שלום אלון רוחמה,
הסיכוי כי פיסטולה תיסגר ללא כול טיפול הינה נמוכה.
לצורך התייעצות את צריכה לפנות לכירורג ילדים.
אנו איננו מטפלים בילדים.

דר גרינברג.
ספטמבר 3 יום רביעי , 2008 12:07 am

עברתי ניתוח ב 29/8/2008 אחרי שהאבסס היה דלקתי . חש דקירות אחרי הניתוח כולל צריבה מסוימת בפי הטבעת . האם זה אופייני לאחרי ניתוח ?
כמה שטיפות לעשות ביום , והאם ישיבה גורמת נזק ?

admin
שלום יהודה הלל,
צריבה במקום יכולה להיות מספר ימים לאחר הניתוח - גם דקירות שמקורן בהתכווצות של סיבי שריר
אמבטיות ניתן לעשות כמה שרוצים - לפחות 2-3 ביום.
ישיבה אינה גורמת לנזק.
חשוב לעקוב לאחר ההחלמה שלא נשארת פיסטולה שלא נסגרת.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
אוקטובר 13 יום שני , 2008 8:50 am

אני חולה בקרוהן,וכשהתגלתה אצלי המחלה סבלתי גם מפיסורה,שהתרפאה ב"ה ע"י טיפול בניפדיפין.
לאחרונה סבלתי מכאבים עזים ביותר בפי הטבעת,ואובחן אצלי פיסטולה ואבסס, טופלתי באנטיביוטיקה(אוגמנטין)ובקצף(פרוקטופאם)יחסית הכאבים וההתכווציות ירדו לי,אבל עדיין יש לי צריבות חזקות ביציאות וכמה שעות לאחר מכן.
מה הייתם ממליצים לי לעשות לזירוז ההחלמה?
מודה לכם מאוד מאוד.

admin
שלום שמעון,
ממה נובעות הצריבות הללו - האם מהפיסטולה?, או מהפיסורה שהתעוררה?.
אינני חושב כי הטיפול בפיסטולה על ידי אנטיביוטיקה ופרוקטופואם יגרום לסגירתה- אם היא פתוחה ומפרישה - אולי ניתן להדביק אותה ולגרום לשיפור במצב?
על מנת שנוכל ליעץ לך - יש לבדוק את המצב מקומית

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
דצמבר 26 יום שישי , 2008 11:49 pm

שלום רב,
אני מבקשת את עזרתכם בדחיפות, אני סובלת מאבססים חוזרים ונישנים באיזור המוצנע, התחיל לפני כ – 15 שנים במפסעה צד ימין לאחר כמה שנים נותחתי והיה שקט למס' חוד' ושוב חזר ממש ליד, בהדרגה כבר לעוד מקומות באיזור עד שהיגיע לפני מס' חודשים לשפתיים הגדולות,
לפני כשבוע וחצי שגדל למימדים גדולים התחיל משפה צד שמאל וירד למפסעה והמשיך לכוון הטוסיק כ – 7 ס"מ עפ"י הרופאים נותחתי קיבלתי אנטיביוטיקה תוך וורידית לפני ואחרי הניתוח
ולאחר כ – 5 ימיםשוחררתי לביתי עם טיפול אנטיביוטיקה בכמוסות אוגמנטין 875 מ"ג פעמיים ביום, ביום שישי שעבר שוחררתי ואני עדיין שותה את האנטיביוטיקה וכבר מאתמול מתפתח באותה שפה צד שמאל בחל הפנימי יותר, החתך נעשה בתפר בסיום השפה ועכשיו חזר מה עושים?אין לי איכות חיים הכאב והסבל הם איומים אינני יכולה להעדר מהעבודה ולחתוך בכל פעם אני מלאה בצלקות באיזור זה שגורמים לי לבושה ביחסי אישות, אין טיםול שיעלים זאת לצמיתות?
ברצוני להדגיש שאני גרושה אמא ל3 ילדים גדולים ומאז גירושיי לפני מס' שנים לא העזתי להכיר ולצאת בשל הבושה, עיזרו לי , אינני יכולה להמשיך כך מגיע לי לחיות חיים מלאים. תודה מראש סימה

admin
שלום סימה שמעיה,
זו אכן בעיה קשה. ישנם אנשים הסובלים מזיהומים כרונים וחוזרים באזור המפשעה עם אבססים שצריך לפתוח לסרוגין. בד"כ זה קשור לבלוטות זיעה המזדהמות באופן כרוני. לדעתי עלייך להיוועץ קודם כל ברופא עור ובהמשך בפלסטיקאי. לעיתים ניתן לתת אנטיביוטיקה במינון נמוך למניעת זיהומים ולעיתים ניתן לנתח את האזור ולהסיר את הרקמה התת-עוריתעם הבלוטות.
נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
ינואר 2 יום שישי , 2009 10:28 am

שלום,
לפני כשנתיים במהלך ההריון אובחן אבסס פריאנאלי וכתוצאה מכך נותחתי(במהלך ההריון). לאחר שנתיים שוב אובחן אצלי אבסס פריאנאלי ומיד פוניתי לחדר ניתוח. אני רוצה לציין כי כיוונתי את הרופא לאיזור שכאב לי: נותחתי באותו אזור ולצערי 4 ימים אחרי שוב נותחתי(כמובן שבימים אלו היו לי כאבים בלתי-נסבלים). כשהרופא יצא מהניתוח הוסבר לבעלי כי הוא ניסה למצוא את מקום האבסס (מפני שהיה קושי באיתור המקום) ולבסוף הוא ביצע פעולה לשחרור שריר פי-הטבעת "ובמזל" יצאה משם מורסה ונותחתי באזור. כחודש לאחר הניתוח שוב יצאה הפרשה שהפסיקה קודם לכן, האמת היא שנורא נלחצתי ופניתי לרופא כירורג. לאחר בדיקה (סרבתי לבדיקה רקטלית, מכיוון שהמקום נורא רגיש עדיין ונורא כואב)לטענתו, הוא רואה שקיימת פיסטולה באיזור וצריך לנתח.
שאלתי היא:האם חודש אחרי ניתוח אני יכולה לעבור בדיקת קולונוסקופיה למרות שעדיין קיים כאב באופן כללי,ובנוסף כאב בעת עשיית צרכים? האם אני צריכה להיות מטופלת באנביוטיקה מכיוון שהרופא ציין כי עדין קיימת מורסה באזור?
אני רוצה לציין כי היציאות שלי אינן כפי שהיו בעבר. בעבר הייתי יוצאת קיבה פעמיים עד שלוש וכיום בקושי פעם אחת. אני נורא דואגת וחוששת למצבי! האמת היא שאינני יודעת מה לעשות ולמי לפנות. הפחד שלי הוא שעדיין קיימת מורסה ושלא יתפתח שוב אבסס! אינני מכירה רופאים מומחים בתחום! אשמח אם תוכן לכוון אותי למי לפנות או אם אפשר לקבל כתובת של רופא מומחה!
אני מחכה לתשובה בקוצר רוח.
תודה וסוף שבוע נעים.

admin
שלום נורית,
אנו עוסקים בתחום ונשמח לעמוד לרשותך בעניין זה. בכל אופן ניתן לבצע קולונוסקופיה במידה והאזור לא כואב או רגיש במיחוד. את צריכה להיבדק ולברר האם באמת יש פיסטולה. במידה ויש כדאי להינתח מאחר והפיסטולה תגרום ליצירת אבססים חוזרים.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר גרינברג.
ינואר 25 יום ראשון , 2009 10:13 pm

אשמח לדעת מהו אבסס פריאנאלי, ממה הוא נגרם וכיצד ניתן למנוע הישנות שלו.
כמו כן- מה דרכי הטיפול בו.

תודה רבה

admin
שלום דולב,
זה אבסס הנוצר כתוצאה מחסימה של בלוטת חלב הנמצאות סביב פי הטבעת. אין טיפול מניעתי להיווצרות האבסס. במידה ומזהים פיסטולה לאחר ניקוז אבסס מומלץ לתקן אותה כירורגית וזה ימנע אבססים חוזרים.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
03-6411931
פברואר 21 יום שבת , 2009 8:25 pm

יש לי אבסס מתחת לשפה השמאלית באיבר המין , לפני חצי שנה נותחתי ושאבו לי את המוגלה וכעת האבסס חזר לי וגם הפעם עברתי ניתוח בהרדמה מלאה .
כיצד ניתן למנוע תופעה זו שנית ? האם קיימת תרופה או תוסף תזונה ?
אני חיילת .
האם ייתכן שסוג התחבושות או הטמפנוים משפיעים על כך ?

admin
שלום אילנית,
אבססי כאילו הם בד"כ זיהומים חוזרים של ציסטות/בלוטות תת-עוריות. במידה ועברת כרגע כריתה מלאה של הבלוטה יש סיכוי שזה לא יחזור. במידה ועברת רק ניקוז אני ממליץ על כריתת הציסטה.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
פברואר 22 יום ראשון , 2009 10:47 pm

שלום רב- לפני כשבועיים עברתי ניקוז אבסס פריאנאלי בהרדמה מלאה- מיותר לציין כי בימים שלפני הניתוח ובימים ( מעל שבוע) שאחרי- הכלכלה שלי התבססה בעיקר על אנטיביוטיקה כיוון שתחושת הרעב נעלמה לגמרי, באופן לא מפתיע היציאות היו מאוד קשות ולחילופין היו מאוד רכות… מהר מאוד הרגשתי כאבים עזים ודימום, מה שאובחן כפיסורה. שאלותיי הן: האם עניין האבסס הביא לפיסורה? האם מותר לי להתעמל בזמן ההחלמה מהפיסורה והאם תחושת הגרד שלפעמים בלתי נסבלת יכולה לנבוע מהנ"ל?

בתודה.

admin
שלום דולב,
קרוב לוודאי כי העצירות היא שהביאה לפיסורה - הצואה הקשה גרמה לחתך ברירית
מותר להתעמל בזמן החלמה מפיסורה - אין מניעה מהתעמלות
תחושת הגרד במקרים אלו הינה נורמאלית ונובעת מהפרשה של היסטמין. לרוב הדבר מסמל החלמה. במקרים קיצוניים יתכן ועקב הניתוח, הרחצה המקומית והטיפולים יש במקום פטרת. אז אם זה לא עובר - תראה את המקום לרופא בזמן הביקורת.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
מרץ 5 יום חמישי , 2009 11:52 am

שלום רב!
יש לי אבסס באזור הוגינאלי, הייתי אצל המון רופאים וגם עשיתי ניתוח בביה"ח בלינסון, אבל האבסס חוזר שוב ושוב, קשה לי לתפקד וללכת..
לפעמים האבסס מתפוצץ לבד אחרי יומיים שלושה ולפעמים זה נמשך שבוע ויותר…
אשמח אם תמצאו לי פתרון בנושא.
תודה רבה אורטל.

admin
שלום אורטל טיירי,
במידה והאבסס חוזר באותו מקום מומלץ לכרות את האזור (שמכיל בד"כ בלוטת חלב ). את צריכה להיבדק וצריך להחליט האם את מתאיטמה לניתוח מסוג זה.
נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
מרץ 27 יום שישי , 2009 8:50 pm

הבן שלי סובל מקרון הסימפטום התגלה כפיסורה לפני כשלושה שבועות התחילו כאבים בפי הטבעת בצד שמאל הם התגברו הגענו למיון והוא הושפז התגלה אבסס עלה החום ל39 והוחלט ניתוח בהרדמה מלאה עשו חתך שהמוגלה תצא לאחר מכן הבן שלי עדיין סובל מכאבים היציאות מוזרות רכות וקטנות יש דימומים בזמן יציאה זה כבר שלושה ימים אחרי הניתוח והוא לא מתפקד רק שוכב לא מסוגל לשבת עדיין כואב בצד שמאל בפי הטבעת אין חום מה לעשות מתי הילד יחזור לשיגרה דרך אגב הוא בן 18יכול להיות שזה תוצאה של הניתוח ואם כן מתי חוזרים לתיפקוד רגיל

admin
שלום אמא מתוסכלת,
לרוב לאחר ניקוז של אבסס החזרה לשיגרה היא די מהירה ותוך יומיים שלושה מרגישים ממש טוב.
לכן ההתאוששות של הבן היא יחסית איטית ומחייבת הערכה.
הדימום לא צריך להפחיד וגם לא השינוי ביציאות אלו דברים רגילים לאחר ניקוז מורסה.
מה שמדאיג זה שהוא שוכב ולא מתפקד - ויכול להיות שהתהליך הדלקתי נמשך.
לכן כדאי היה להחזיר אותו לבדיקה - אולי יש צורך בטיפול נוסף למשל באנטיביוטקה תוך ורידית לשפר אותו עוד קצת.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
אפריל 30 יום חמישי , 2009 11:56 am

שלום, לאחרונה עברתי שני ניתוחי "פרינאל אבסס", כאשר הניתוח השני בוצע שבועיים לאחר הראשון בגלל הצטברות חוזרת של מוגלה. לאחר ביקורת (היום) הרופאה ציינה כי יש הפרשות-מוגלה ונתנה לי אנטיביוטיקה ל10 ימים ואמרה שיש סיכוי של 15% שזה יעזור ואם לא אז כנראה שזה פיסטולה וצריך שוב ניתוח גדול יותר. אני מאוד מבולבלת בנושא רציתי לשאול אם יש עוד פתרונות מה אפשר עוד לעשות???

admin
שלום רונה,
אם אכן ישנה פיסטולה - יש לטפל בה
כיום ישנן שיטות נוספות לטפל בפיסטולה כגון פקק קולגן, או שימוש בדבק ביולוגי - אשר הם טיפולים קלים ונסבלים יותר עם החלמה קצרה יחסית וסיבוכים נדירים
אבל ראשית יש לבדוק אם אכן יש פיסטולה, מה אורכה, האם היא מערבת את השרירים ואילו שרירים ורק לאחר מכן להחליט על הטיפול.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
יוני 16 יום שלישי , 2009 8:59 am

שלום.

לפני כ 3 וחצי חודשים עברתי ניתוח אבסס פרינאלי מאותו יום אני סובל מכאבים הייתי מספר פעמים בבדיקות ועברתי אצל פרופסורים שנחשבים לטובים ביותר בתחום לאחרונה איבחנו שיש לי פיסורה (אין לי דימום אין לי הפרשות ולא כואב לי בזמן היציאות ) אני אובד עצות אני לא רוצה לעשות CT אני בן 28 וזה לא מומלץ .
השאלה שלי האם פיסורה גורמת לאבסס?
ומה לפי דעתכם הבעיה אצלי ?

יש לציין שבזמן כתיבת השאלה אני סובל מכאבים שמזכרים את הכאב שהיה לי עם האבסס..

מחכה לתשובה תודה רבה .

admin
שלום אבי,
האמת .... אם היית אצל הפרופסורים הכי נחשבים בארץ והם קבעו כי אתה סובל מפיסורה - מה נוכל להגיד - קרוב לוודאי שהם צודקים.
פיסורה אינה גורמת לאבסס בדר"כ.
אני חושב כי אתה צודק מאוד לגבי בדיקת ה-CT, היא גם קשורה בכמות קרינה גבוהה וגם לא תיתן מספיק מידע לגבי המצב
ישנן בדיקות הרבה יותר טובות שיכולות להדגים את הבעיה.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו,דר גרינברג.
יוני 16 יום שלישי , 2009 9:42 pm

שלום רב,

עברתי לפני חודש וחצי ניתוח לכריתת אבסס בעצם הזנב.
לאחר הניתוח הרופאים השאירו את הפצע פתוח ע"מ שיסגר לבד.
כיום החור כמעט וסגור באופן מוחלט אך עדיין ישנה הפרשה די חזקה שך מוגלה בצבע שקוף וירוק.
האם התופעה תעבור או שיש צורך בהתערבות רפואית?

תודה רבה על העזרה,
גל.

admin
שלום גל,
זה מהלך אופיני לעיתים בניתוחים כאילו. כיכלל כדאי לחכות זמן רב ולהיבדק אחת לכמה זמן. בד"כ זה בסוף מתרפא ללא התערבות.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
אוגוסט 19 יום רביעי , 2009 1:36 pm

שלום, לפני כשנה התגלה אצלי אבסס, עברצתי ניתוח לניקוז, אח"כ ניתוח להנחת חוט סיטון ולבסוך ניתוח למילוי בסרג'ריס – מה שלא פתר את הבעיה.
לפני כשבועיים הוחנח שוב חוט סיתון. בהתחלה כשהזזתי את החוט יצאה דלקת מרובה, כעת כשעשרה ימים אחרי לא יוצאת דקלקת כמעט – אם בכלל – מה זה אומר? הא ייתכן שהפיסטולה נקייה כל כך מהר? או שמא הדלקת לא מתנקזת?
אשמח לתשובה מהירה
תודה

admin
שלום ג.כ,
קרוב לוודאי כי הסטון עושה את עבודתו ומרבית המוגלה התנקזה
במיקרים שבהם הניקוז לא טוב, והמוגלה מצטברת המקום נפוח, חם, אדום, כואב ורגיש - כמו אבסס
במקרים אלו לרוב גם החום עולה
לכן - אם המצב המקומי תקין ואין תופעות אחרות - קרוב לוודאי כי הסטון במקום והמוגלה התנקזה.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
ספטמבר 1 יום שלישי , 2009 6:17 pm

לפני ארבעה חודשים עברתי ניתוח אבסס לפני חודש בביקורת התברר שיש ליפיסטולה התחלתית עדין יש לי הפרשות אבל אני מרגיש טוב האים ישנה תרופה להקלה עד הניתוח משום שאני טס בסופ החודש היתי מאוד מעונין לקבוע תור ולישמוע על הדבק והאים ניתן ליתחות את הניתוח עד חזרתי צ ארעה

admin
שלום מיכאל,

אין שום תרופת פלא היכולה להקל על ההפרשות - הדבר היחידי שניתן לעשות זה לקחת אנטיביוטיקה במינון נמוך על מנת להשאיר את המקום שקט.
ניתן לדחות את הניתוח והטיפול עד לחזרה ארצה - כמובן שיש לצייד אותך בהוראות מתאימות מה לעשות כאשר יש נפיחות או חום - אך בעיקרון אם ישנן הפרשות כול הזמן והאיזור מתנקז - ניתן לטוס.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
נובמבר 9 יום שני , 2009 12:03 pm

שלום.
לפני כשנה וחצי עברתי 2 ניתוחים הניתוח הראשון היה לניקוי האבסס לאחר כחודש עברתי ניתוח נוסף כריתת פיסטולה וכריתת טחור.
היום היתי בביקורת בבית החולים ונודע לי שאני צריכה לעבור ניתוח שלישי שוב באותו מקום גדל לי גוש והרופא אומר שזה פיסטולה.
השאלה שלי היא מה עלי לעשות? אני פוחדת מניתוח נוסף מכיוון שזה יכול לחזור שוב כמו שזה חזר עד עכשיו. מה האפשוריות הקימות ? ומה הן הסיכוים שזה לא יחזור שוב.

מצפה לתשובה מהירה
תודה יהודית.

admin
שלום יהודית,

מאוד קשה לענות לשאלה מבלי לדעת פרטים על המצב
באיזו פיסטולה מדובר, מה היחס לשרירים, איזה ניתוח עשית בעבר, מה הניתוח המוצע כעת
ועוד ועוד שאלות
בנוסף - אייני יודע אם עשית בירור כול שהוא למשל אולטרא סאונד או MRI = בשביל לזהות את נתיב הפיסטולה במלואו
אשמח לפגוש אותך עם כול החומר הרפואי ואז לנסות וליעץ לך בצורה מסודרת.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
123


שאלות נוספות בנושא: אבסס

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים