תחושה של גוש בגרון

4 שאלות גולשים בנושא » תחושה של גוש בגרון


מאי 28 יום רביעי , 2008 3:32 pm

שלום רב,

אני בן 38, סובל מזה מספר שנים מבקע סרעפתי, מטופל באומפרדקס 20 מ"ג ביום. בעל מעי רגיז, שנים אכלתי לא בריא ושתיתי המון קפה.

בשבועיים האחרונים תחושה של גוש בגרון – האוכל זורם לקיבה אך נדמה שסופו תקוע בגרון. ה"גוש" מורגש גם בעת בליעת רוק. כמו כן, תחושת מלאות ונפיחות רבה לאחר (ולעיתים גם ללא קשר) לארוחה, גזים (למעלה ולמטה), והרגשת דחיפות ליציאה.

הגוש בגרון מדאיג אותי מאוד – א.א.ג בדק – הכל תקין . הפנה אותי לגסטרו. עד שיגע התור…פעם אחרונה שעברתי גסטרוסקופיה לפני שנתיים-שלוש (אז התגלה הבקע הסרעפתי). האם ייתכן שתזונתי הגרועה הביאה למצב סרטני בושט?

אין לי ירידת משקל או איבוד תיאבון (מלבד הרגשת המלאות).
תודה…

admin
שלום אופיר,
לא נשמע סביר שמדובר בגידול... בכל אופן מומלץ לחזור על גסטרוסקופיה

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
ספטמבר 12 יום שבת , 2009 5:53 pm

שלום,
במהלך החודש האחרון יש לי תחושה של גוש בגרון, כאילו לא בלעתי טוב את המזון שאכלתי.
התחושה היא לאורך כל היום. בזמן האחרון המצב אף החמיר בכך שלעיתים אני מרגישה צורך להקיא. אני בת 36, שוקלת 58 ק"ג, 168 ס"מ, רזה ובכושר גופני טוב.
הרגלי האכילה שלי לא השתנו לאחרונה – אני תמיד אוכלת מעט, אבל לאור הבעיה שהתעוררה לאחרונה, אני אוכלת אפילו פחות, כיוון שהתחושה הזו גורמת לי להרגיש כל הזמן שבעה.
אנא שלח לי את עצתך…
תודה,
כוכבי

admin
שלום כוכבי קרני,
קשה לאמר מה היא האבחנה. יש צורך בבירור של הושט והקיבה באופן ראשוני. אני ממליץ לבצע צילום ושט-קיבה-תרסריון שמדגים את תנועת החומר מהוושט לקיבה והלאה למעי

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
דצמבר 20 יום שלישי , 2011 8:33 pm

שלום רב,
אני כבר מספר שנים סובלת מדלקות בגרון. זה מתחיל מהתקררות עובר לכאב גרון בעת בליעה וממשיך לצינון. חשוב לי לציין שאף פעם לא החלמתי 100% מצינון. במהלך השנה האחרונה הרגשתי תחושה של גוש בגרון בעת בליעה, פניתי לרופאה אף אוזן גרון והיא הכניהס לי צינורית קטנה עם פנס דרך האף ואמרה שהכל תקין.. היא המליצה לי "תרופות סבתא" ואמרה שאם זה יחזור שנית עליי לעשות בדיקת גסטרוסקופיה. אני מאוד מפחדת מבדיקה זו. עכשיו זה חזר לי שוב אבל יותר חמור. אני מצוננת וצרודה ואני מרגישה שאני בולעת גוש מוגלתי – זה מגעיל ומציק. תמיד הרגשתי כאילו יש לי איזשהי בעיה עם הצינורות שבגרון… האם יש בסיס להאמין שיש שם משהו לא תקין? לחילופין, מה יכול להיות פשר הדלקות האלה? והמוגלה שאני מרגישה?

admin
שלום מירי.מ.,
אנו מומחים בכירורגיה כללית ושאלתך אינה בתחום המומחיות שלנו - אנא הפני את השאלה לרופא א.א.גרון.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
דצמבר 24 יום שבת , 2011 1:49 pm

אניי בת 30 ילדתי לפני 7 חודשים היה לי פעם בחודש כאבים באזור החזה כאילו מישהו מושך למטה לפני שבוע נכנסתי למצב של חרדה ובעקבות זה יש לי תחושה של גוש בגרון וקושי בבליעה. מה זה יכול להיות??

admin
שלום אסנת,
אנו מומחים בכירוגיה כללית ושאלתך אינה בתחום המומחיות שלנו - אנא פני לרופא המשפחה.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: תחושה של גוש בגרון

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים