נרות גליצרין

6 שאלות גולשים בנושא » נרות גליצרין


אוגוסט 28 יום שלישי , 2007 9:13 am

שלום רב ד"ר

אני בת 16 ואני סובלת מעצירות כבר שנה בערך.

עברתי בדיקת קולונוסקופיה והכל תקין, הייתי אצל פרופ' והוא אמר שהסיבה לכך היא דיאטה מאוזנת! שעשיתי לפני כשנתיים. הוא המליץ לי להיכנס לשירותים לאחר ארוחת הבוקר. זה לא עוזר לי!

חשוב לציין שעברתי טיפול של קולון הידרוטרפיה ולאחר מכן קיבלתי כדורים שמכילים אגווה, שומר, ויטמין C, ריבס, מאגנזיום סולפאט ומאגנזיום אוקסיד. הכדורים הללו עזרו אבל הפרופ' המליץ להפסיק לקחת אותם.

עברו כבר שבועיים ויותר מאז שהמליץ לי ואני מתנפחת מהעצירות, סובלת מכאבים והרגשתי הכללית לא טובה.

חשוב לי לציין גם שהיום, לאחר שבועיים שלא היו לי יציאות והיו לי כאבים, נעזרתי ב3 נרות גליצרין שלא עזרו ובלאבולק וכשישבתי בשירותים על מנת להתרוקן יצאו לי מים חומים ושלשול.

תודה ליאת

admin
שלום ליאת,
עצירות כרונית היא בעיה קשה. על פי רוב הטיפול התזונתי + משלשלים עוזר לסרוגין. במקרים מסוימים ניתן לעשות מספר בדיקות של פעילות המעי ולהעריך האם טיפול כירורגי כלשהוא יכול לעזור. כיכלל הרבה סיבים (תכשיר מסוג קונסיל הוא טוב) ושתיה מרובה יכולים לעזור.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
יולי 8 יום רביעי , 2009 11:30 pm

סובלת מעצירות כרונית קשה ביותר עם התקפי כאבי בטן קשים שלפי הרופא לא קשורים לעצירות מתרוקנת יום יום עם נרות גליצרין לפני חודשים עשיתי בדיקת קולונוסקופיה ומצאו פוליפ קטן.
בנוסף רקטוצלה בקיר האחורי עם צורך בזמן התרוקנות לדחוף את הרקטוצלה עם אצבע מתוך הנרתיק
השאלה שלי מה קשור למה והאם ניתוח לתיקון הרקטוצלה מסובך? האם יכולים להיות סיבוכים אחרי הניתוח. ומה אני עושה הלאה איך אני מטפלת בזה נרות זה לא פתרון וזה גורם לי סבל רב.

admin
שלום רינת,
בשלב זה יש לנו רק חלק מהנתונים - לכן התמונה אינה שלמה. האם פרט לקולונסקופיה ביצעת עוד בדיקות כגון אולטרא סאונד פרינאלי או דפקוגרפיה??
הרקטוצל קשור להפרעת ההתרוקנות - איני יכול לומר לך בשלב זה אם הוא הגורם להפרעה או תוצאה שלה - את זה ניתן יהיה להעריך לאחר השלמה של שאר הבדיקות.
הניתוח לרקטוצל אינו מסובך, הוא יחסית פשוט וקל, וישנה החלמה מהירה. כמו בכול ניתוח גם בניתוח הזה ישש סיבוכים - דימום, זיהום וסיבוכי ההרדמה.
כרגע מה שנותר לעשות זה להשלים את הבירור, לראות את התמונה המלאה ולהחליט על הטיפול.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
מאי 8 יום ראשון , 2011 10:16 pm

שלום אני סובל כבר חודש מעצירות ואני משתמש בנרות גליצרין ונורמלקס אך הם לא ממש עוזרים חשוב לי לציין שאני מרבה בשתייה ואוכל המון ירקות ואוכל בריא וגם מזה אני מפחית מאחר וויש לי עצירות אני נורא מפחד הלכתי כבר לעשות בדיקת דם ובלואטת התריס והראו שהכל בסדר אז מה ניתן לעשות אולי אני זקוק לניתוח לשחרור של משו במעי שיקל עלי אני מרגיש כמ חסימה אני גם לא יכול להרדם בלילה בגלל זה אני חייב שיעזרו כי הקופת חולם לא השביעה את רצוני

admin
שלום אריק,

בירור של עצירות זה בירור מורכב וכולל מספר בדיקות.
בין היתר יש לבצע בדיקת זמן מעבר במעי, צילום בטן, בדיקה יסודית שלך ועוד.
במידה ואתה זקוק לבירור לעצירות - זה בהחלט בתחום העיסוק שלנו ואתה מוזמן לבוא לפגישה ויחד נתכנן את הבירור שעליך לעבור.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
אוגוסט 31 יום רביעי , 2011 4:26 pm

שלום,אני סובלת מעצירות למעלה מ15 שנה בעקבות דיאטה והרגל של הגוף לפעיךות מלאכותית של משלשלים למינהם.לאחר ההריון(שנה וקצת)המצב החמיר שכן ללא יובסלקס ונרות גליצרין אין מצב ליציאה. כיום הורידו מהמדפים את היובסלקס ואין לי מושג מה לקחת שהרי כבר ניסיתי כמעט הכל.האם ניתן להמליץ על משהו חלופי? האם יש סיכוי שתוכלו לעזור לי למרות כל השנים

admin
שלום גל,

בשביל לעזור לך אנחנו צריכים לפגוש אותך לקבל פרטים ולבצע מספר בירורים.
ראשית יש צורך לברר ממה נובעת העצירות - האם המעי פועל באופן איטי?, האם יש הפרעת התרוקנות?.
יש לבצע מספר בדיקות על מנת לברר מהי בדיוק הבעיה וכיצד יש לטפל בך.
סתם על פני להמליץ מרכך צואה כזה או אחר - זה בוודאי לא רציני ולא יפתור את הבעיה
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
דצמבר 7 יום רביעי , 2011 2:35 am

שלום, בעקבות טיול מרובה שלשולים במזרח אני סובלת בחצי השנה האחרונה מטחורים פנימיים שגורמים לפיסורה חוזרת ונשנת, לפניי שלושה ימים עברתי טיפול בשיטת האל דופלר אצל ד״ר שכטר, נאמר לי שהטיפול כמעט ללא כאבים ושחוזרים לשגרה תוך יום יומיים, לצערי אני סובלת מכאבים עזים גם היום, בייחוד בזמן היציאה שהפכה לפחד של ממש, האם זה נורמאלי? כמה זמן זה עלול להימשך?
בנוסף ד״ר שכטר המליץ לי להעביר את היציאות לערב באמצעות נרות גליצרין וסיבים, עד כמה שאני מנסה אני לא מצליחה, עד כמה אתה ממליץ להתעקש על העניין ? תודה על העזרה ומצטערת על הפנייה המאולצת אליכם…

admin
שלום שירן,

ראשית לגבי העברת היציאה לערב - אני אישית לא מבין למה זה משנה. זה ללכת נגד הטבע של הגוף - במקרה שהיציאות באופן רגיל הן בבוקר, ולדעתי זה לא נותן שום יתרון, אלא רק חיסרון. אני אישית לא חושב שכדאי בכלל להתעקש על זה.
לגבי הכאבים - צריך לראות מה קורה במקום - שאין חתך, או פציעה, או שאחד הקשרים נמוך מידי. אם הכל בסדר- קרוב לוודאי שהכאבים יעברו. אם לא יש צורך בטיפול מכוון בבעיה שנוצרה.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
ינואר 22 יום ראשון , 2012 8:38 pm

שלום אני בת 15 וחצי ומזה בערך 4 שנים אני סובלת מעצירות. אני הלכתי לבדיקה לפני בערך 3 שנים אך היא הייתה מאוד לא נעימה ובעקבות הבדיקה נתנו לי תוסף תזונה אך זה לא עזר. אך כיוון שלא רציתי לעבור את הבדיקה בשנית אמרתי לאמא שלי שהכל בסדר והעצירויות עברו. מאז אני סובלת מאוד. אחת לבערך 7-10 ימים יש לי יציאות וזה מלווה בכאב, מאמץ מרובה, והרבה דם. לאחר כל יציאה יש לי כאבים בפי הטבעת אפילו 10 שעות אחרי. לאחרונה התחלתי להשתמש בנרות גליצרין אך זה עזר רק בהתחלת היציאה ומכיוון שכל יציאה היא ארוכה במיוחד בסופה עדיין יש חתיכות קשות ולכן יש גם כאבים

admin
שלום דני לאון,
לפי התיאור שלך - קרוב לוודאי שבפי הטבעת יש לך פיסורה אנאלית - שנגרמה עקב טראומה מאחת היציאות. זה מה שגור לכאבים בזמן היציאה, התאמצות מרובה ודימום.
צריך לטפל בפיסורה הזו על מנת שהיא תחלים.
אחד מהטיפולים הוא להתגבר על העצירות שלך - ועד שלא תתגברי עליה - בעזרת תזונה. תוסף מזון או אחר - לא תוכלי להחלים מהפיסורה.
כדאי לך לגשת ליעוץ אצל כירורג ולהתחיל טיפול בפיסורה

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: נרות גליצרין

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים