ניתוח להסרת גידול במעי הגס

3 שאלות גולשים בנושא » ניתוח להסרת גידול במעי הגס


ספטמבר 1 יום שני , 2008 9:57 am

אימי עברה ניתוח להסרת גידול במעי הגס גידול ממאיר שהוסר בתוצאות הביוספסיה קיבלנו תשובה שכ-6 קישרי לימפה נגועות מתוך 15 .
האם אלה גרורות? ולכן היא צריכה לקבל טיפול כימוטרפי?
האם יש רמות שונות לטיפול הכימוטרפי מבחינת השפעה על הגוף?

תודה
אירית

admin
שלום אירית,
אילו גרורות מקומיות שמעלות את סיכויי החזרה של הסרטן. טיפול כימי מוריד באופן משמעותי את הסיכוי לחזרת המחלה. לגבי אופי הטיפול המדויק ממליץ להיוועץ באונקולוג.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
ספטמבר 20 יום שלישי , 2011 3:27 am

שלום,

אמי עברה לפני מספר ימים ניתוח להסרת גידול במעי הגס. אשמח לדעת אילו מזונות מומלץ לשלב בתפריט כשתחזור לאכול באופן תדיר קבוע, ומאילו מזונות מומלץ להמנע

admin
שלום לינוי,

אנו איננו מומחים לדיאטה - והשאלה שלך מחייבת הכרה מלאה של החולה, איזה ניתוח היא עבר - איזה חלק מהמעי הוסר ועוד. כמו כן צריך להכיר את אמך - האם יש לה מחלות כמו סכרת?, יתר לחץ דם? מחלות לב? שומנים גבוהים בדם - כל אלו חשובים על מנת להתאים את התפריט.
לכן כדאי לקחת את אמא לתזונאית בבית חולים או בקופת חולים ולהתאים לה תפריט על ידי מי שמכיר אותה.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
נובמבר 30 יום רביעי , 2011 8:59 pm

שלום לכולם ,בפברואר 2010 עברתי בדיקת קולונסקופיה ,ונמצא גידול בעומק של 9 ס"מ מפי הטבעת ,כמובן שעברתי את כל הבדיקות הנצרכות ,והוחלט לשלוח אותי לטיפול הקרנות ותוספת כימוטרפיה {כדור סקולדה דרך הפה } במשך 25 הקרנות וטיפול כימוטרפי במשך 41 יום ,בסיום ההקרנות ,והכימוטרפיה נבדקתי שוב על ידי המנתח ,והתבשרתי ההגידול קטן בצורה משמעותית ביותר ,ונקבע לי תור לניתוח כחודש מסיום הטיפול .לפני שנה וארבעה חודשים ,עברתי ניתוח להסרת גידול במעי הגס {ברקטום},במשך כארבעה חודשים הייתי מחובר לשקית איסוף ,ובנובמבר 2010 עברתי ניתוח להסרת השקית ,אני מרגיש מצויין ועובר בדיקות תקופתיות אצל רופא כירוג ,ואצל רופא אונקולוג {אם כי היציאות שלי עדיין רבות } . מתחילת השנה יש לי בקע בבטן ,ולדברי המתנח ,לא לנתח כעת אלא לחכות שיעברו שנתיים מיום הניתוח .השבוע עברתי בדיקה אצל האונקולג ,ולמרות שכל הפרמטרים תקינים ,הוא מבקש שוב בדיקת קולונסקופיה ,וכאן באה השאלה שלי ,האם בהחדרת מכשיר הבדיקה עלול להפגע מסיבה כל שהיא החיבור שנעשה במעי ,והאם הבקע {שלהבנתי הוא פריצה של המעי }יכול להפריע או להנזק בבדיקה ,לתשובתכם אודה בברכה ענבי עזרא

admin
שלום ענבי עזרא,
בדיקת הקולונסקופיה לא אמורה לפגוע בחיבור שבוצע במעי - בטח אם החיבור נעשה לפני כשנה. יש לבצע את הבדיקה למעקב לפי המלצת האונקולוג.
אם יש הרבה מעי בתוך הבקע זה יכול להפריע לבדיקה - כי לעיתים קשה להיכנס אליו - יש ליידע את הרופא גסטרו העושה את הבדיקה על הבקע והוא יקח זאת בחשבון בזמן הבדיקה - וילחץ על איזור הבקע להחזיר את המעי שיצא מהדופן לחלל הבטן.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: ניתוח להסרת גידול במעי הגס

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים