דלקת בושט

6 שאלות גולשים בנושא » דלקת בושט


נובמבר 6 יום שלישי , 2007 12:13 pm

שלום,
אני בת 33 סובלת כבר כמה חודשים מצרידות – לאחר זמן התברר שזה בגלל צרבות- עשו לי בדיקת גסטרו גילו שיש לי בקע סרעפתי כ- 2 סמ' ודלקת בושט. אני מתהלכת כבר מס' חודשים עם כאבים והרגשת אי נוחות . הקיבה מתנפחת לי ומתקשה !! קשה לי להתכופף ליפעמים !!!
אני לוקחת לנטון וכדורי פחם . הלנטון עוזר השאר לא כ"כ. הרופא שלי לא דיבר איתי על ניתוח
השאלה שלי היא למה לא בעצם? ומה אני עושה אם אני רוצה ניתוח !!!!
תודה

admin
שלום נופר,
לפי התיאור את סובלת מעליית חומצה לוושט , דבר הגורם לצרבות ולעיתים גם לצרידות בשל עלית החומצה לחלל הלוע. יתכן שבמקרה שלך ניתוח יכול לעזור. בניתוח אנחנו בונים מעין שסתום המונע את עליית החומצה לוושט. אנו מבצעים את הניתוח בצורה לפרוסקופית (ללא פתיחת בטן) עם תוצאות טובות והחלמה מהירה.
נשמח לעמוד לרשותך בעניין זה.
בברכה
דר אביטל ודר גרינברג
הקבוצה לכירורגיה, 03-6411931.
אוגוסט 2 יום שבת , 2008 9:35 pm

שלום רב,
מזה כחודשיים יש לי תחושת אי נוחות בעת האכילה. בהתחלה היו צרבות והרגשת שריפה באזור הקיבה, אך הבעיה העיקרית היא כאב באזור הגב בעת האוכל וקצת אחריו. הכאב מוקרן לגב בערך באזור שמאחורי הושט בגדול. אני מטופל באומפרודקס 40מג ליום, לאחר חודשים כאבי השריפה בקיבה הפסיקו אבל הכאב בגב נשאר ולפעמים אף מחמיר. בעת שתית נוזלים לפעמים תחושת של משהו שלא עובר חלק בבליעה. בדיקות דם יצאו תקינות, חיידק הליקובטר יצא שלילי. יש תחושה בעת סיום האוכל לרוץ לשרותים אך זה רק תחושה.
הנחת הרופאים הייתה דלקת בקיבה או דלקת בושט. אשמח לדעת כיוון לבעיה והאם יש חלופות לבדיקה האנדוסקופית ? האם הנ"ל מצריך טיפול דחוף ויכול להעיד על בעיות אחרות קשות יותר ?

תודה !

admin
שלום תמיר,
בדיקת הבחירה היא אנדוסקופיה. ניתן לבצע צילום עם חומר ניגוד אך זו בדיקה פחות אמינה. אנדוסקופיה תיתן תשובה לגבי בעיה דלקתית, סימני רפלקס או בעיה אחרת.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
דצמבר 21 יום ראשון , 2008 7:19 pm

שלום
לפני6 שנים עברתי גסטרוסקופיה שהידגימה בקע ריפלוקס דלקת בושט גסטריטיס ודאודוניטיס לאחרונה אני קמה כל בוקר עם פה מאד יבש טעם חמוץ ביותר שמלווה אותי כל היום כאב גרון
לעיתים קרובות .ועוד .בדיקה עם סיב אופטי הצביעה על סימני ריפלוקס קלים .איכות חיים שואפת ל0 חרדה איומה מביצוע גסטרו מחשד לושט על שם בארט .טיפול תרופתי לא כל כך עוזר לעיתים יש שיפור בתסמיני הריפלוקס אחרי לקיחת כדור לוריון .לאחרונה הייתי אצל רופא שגם מרפא טבעי ששוחח איתי שעתיים על חשיבות הרגיעה ועל כך שריפלוקס ניתן לשליטה על ידי שינוי באורח החיים .לאחר מכן הרגשתי מצויין למשך שבועיים ללא תרופות .אך לצערי התופעות חזרו שוב .מה עלי לעשות כדי לצאת מהמבוך והסבל בו אני נמצאת .תודה מקרב לב

admin
שלום שרה,
ממליץ על בדיקות רפלקס מקיפות כוללגסטרוסקופיה חוזרת, PHמטריה ומנומטריה וצילום ושת-קיבה-תרסריון. לאחר הבדיקות במידה והן חיוביות לרפלקס משמעותי ויש עדות לפגיעה בסוגר בין הוושט לקיבה ניתן בהחלט לשקול ניתוח לפרוסקופי לתיקון הרפלקס.

אשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו,
דר אביטל
מאי 25 יום שני , 2009 5:32 pm

לדוקטור אביטל שלום רב! מזה עשר שנים אני סובל מבקע סרעפתי ,בבדיקה האחרונה עשיתי אנדוסקופיה ונמצא אצלי דלקת ושט אזופגיטיס דרגה 2 ,רציתי מאוד לדעת האם יש קשר להקאות ותחושת מחנק לדלקת בושט,ואם כן איך מטפלים בבעיה כזו. ושאלה אחרונה איזה סוגי מאכלים כן מותר לאכול במצב חמור כמו שלי. אשמח לקבל את תשובתך?

admin
שלום חיים,
יכול להיות קשר . כדאי להימנע משוקולד, קפה וסגריות.
ניתן לתקן את הבקע ולעזור לסמפטומים בניתוח לפרוסקופי.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
יוני 3 יום רביעי , 2009 3:45 am

שלום,עשיתי בדיקת אנדוסקופיה והתוצאות שהתקבלו הם בקע סרעפתי 37-41 סנטימטר מהשיניים תריסריון בצל ותריסריון שני תקין דלקת בושט,אבחנות הבדיקה- hiatus hernia esophagitis st b . האם במצב יומיומי של הקאות ותחושת מחנק של כל צד שמאל עליון , הפתרון הוא ניתוח. חשוב לציין שאני מטופל בלנטון שלא עוזר בכלל, אשמח לשמוע את דעתכם תודה.

admin
שלום חיים,
ניתוח יכול לבוא בחשבון. עם זאת לפני ניתוח אני ממליץ לבצע בדיקות נוספות. 1. מנומטריה 2. PH-מטריה 3. צילום מעבר ושט-קיבה-תרסריון. כאשרא תסיים את הבדיקות נשקול ביחד האם כדאי לנתח.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
ספטמבר 25 יום ראשון , 2011 3:37 pm

כואב לי הגרון בחלק התחתוןוכאבים בבליעה (גוש) ולפעמים גם בדיבור ולפעמים ממש מדקדק , זו תופעה שחוזרת על עצמה הרבה פעמעם שפתאום מתחיל לכאוב לי ואז כואב לי לתקופה לפעמים כמה ימים לפעמים חודש ואף יותר, בעבר עשו לי בדיקות ובגרון ל מצאו כלום, עשו לי בדיקת גסטרו ומצאו לי אז דלקת בושט נתנו לי אז טיפול תרופתי, האם זה אומר שיש לי בעיה בסוגר? איך אפשר להתמודד עם הבעיה? האם תזונה טובה ולעיסה טובה של האוכל ואכילה בכמויות קטנות יכולות לפתור את הבעיה?

admin
שלום שי,
אנו מומחים בכירורגיה כללית ושאלתך היא בתחום א.א וגרון - אנא הפנה את שאלתך לרופא המתאים
לגבי הסוגר - לא נשמע כי ישנה בעיה בסוגר - אלא בדלקת ברירית, תזונה ולעיסה לא עוזרים במקרה זה. יש לבדוק שאין מעבר של חומצה מהקיבה לוושט שהיא המקור לדלקת ולטפל במקרה הצורך בסותרי חומצה.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: דלקת בושט

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים