גידול ממאיר במעי הגס.

2 שאלות גולשים בנושא » גידול ממאיר במעי הגס.


נובמבר 6 יום שלישי , 2012 12:16 am

גידול ממאיר במעי הגס.

בשל בדיקת דם סמוי בצואה ,עברתי בדיקת קולונוסקופיה מלאה שהדגימה גידול ממאיר במרחק כ-50 ס"מ מפי הטבעת התופס כחצי ההקף. פתולוגיה – אדנוקרצינומה.
אני סובל מסכרת המאוזנת חלקית תחת טיפול באינסולין קבוע (משאבת אינסולין). כן אני מאובחן כחולה טלסמיה מינורי. HB כ- 12. HTN, פירפור פרוזדורים מטופל בקומדין ובפרוקור. כעת יש לי שיתוק של עצב פציאלי מימין. ב- 2/11/12 אישר הקרדיולוג ד"ר איליה מיכאלי לעבור ניתוח לכריתת
מעי הגס שמאלי עקב אדנוקרצינומה. לאחר שקראתי כ – 150 שאלות ותשובות במדור זה,תודתי לד"ר שמואל אביטל על הסובלנות ועל המענה לתשובות הרבות. שאלותי האם הניתוח מסובך ? כרוך בסיכון רב ? וכן מהי תקופת ההחלמה ?

פרופ' שמואל אביטל
הניתוח כולל כריתת המעי עם הגידול וחיבור קצות המעי הנותר. זה הוא ניתוח בסדר גודל בינוני שכרוך באשפוז של כשבוע. יש בניתוח סיכונים שנגזרים מהניתוח עצמו כגון זיהומים או דליפות מחיבור המעי וסיכונים הקשורים במחלות הרקע של החולה. עם זאת הניתוח הוא בטוח יחסית והסיכוי לעבור אותו בשלום הוא גבוה. ניתן גן לבצע את הניתוח בגישה לפרוסקופית כך שההחלמה מהירה וקלה יותר. 
פרופ' שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
אוגוסט 7 יום חמישי , 2014 2:05 pm

גידול ממאיר במעי הגס

בקולונוסקופיה התגלה שיש לי פוליפ ממאיר בגודל 1.5 ס"מ. הפוליפ הוסר. נאמר לי שהאזור מסביב נקי ושעלי לעבור בעוד שלוש שנים קולונוסקופיה נוספת. לא הייתה המלצה לבדיקות מיוחדות כמו אולטרסאונד , בדיקות דם או M.R.I i כדי לסרוק אברים אחרים ולוודא שהכל באמת נקי ולא הומלץ לעבור בדיקות כאלו כעבור כמה חודשים.
האם פוליפ ממאיר בגודל כמו שלי נחשב גילוי מוקדם?
האם עדיף לעבור בדיקות נוספות כדי לעקוב אחר התפתחות אפשרית של גרורות, ואם כן- באיזו תדירות?
מה הסיכוי שבמקרה שלי יהיו גרורות למרות שלפי דעת הרופא שלא התבססה על בדיקות נוספות היא ש" הכל נקי"?
למי עלי לפנות כדי לבקש בדיקות אלות ובאיזה שלב?

בתודה, עליזה

פרופ' שמואל אביטל

לפי התיאור הוצא כנראה פוליפ שבקצהו הייתה ממאירות. במידה וזה המקרה אין באמת צורך בבירור נוסף. הסיכוי לגרורות הוא אפסי. אני כן ממליץ על קולונוסקופיה בעוד שנה ובמידה והיא תהיה תקינה אז מעקב כל 3-5 שנים.


פרופ' שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: גידול ממאיר במעי הגס.

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים