קשירת טחורים

17 שאלות גולשים בנושא » קשירת טחורים


ינואר 5 יום שבת , 2008 1:41 am

שלום רב,
בשנים האחרונות סבלתי מדי פעם מדימומים מפי הטבעת עם היציאות. פרוקטולוג הפנה אותי לבדיקת קולונוסקופיה שהיתה תקינה והחל בטיפול של קשירת טחורים פנימיים, טיפול שארך זמן רב למדי. הבעיה היא שתכף ומיד עם סיום הטיפול החלו אצלי א. דימום חזק יותר עם היציאות ונדמה לי שגם יוצאות מעין "חתיכות" של עור או משהו דומה. ב. יציאות יותר קשות (בעיקר בתחילת הפעולה). כמובן שכל זה מטריד מאד ומבהיל. מה אתם ממליצים לעשות כרגע?
לאן לפנות?

admin
שלום א"א,
במידה וקשירות אינן עוזרות כדאי לשקול אופציה ניתוחית. נשמח לעמוד לרשותך בעניין זה.
דר אביטל ודר גרינברג.
מרץ 12 יום רביעי , 2008 1:56 am

שלום
לפני שבועיים וחצי עברתי קשירת טחורים בגומיה. אחר הקשירה לא הרגשתי כי חלק מהטחור נפל וכן לא היו דימומים כלל. ביום שישי האחרון נבדקתי על ידי הפרוקטולוג שאמר כי ככל הנראה הטחור נפל מבלי ששמתי לב לכך. מכיוון שהטחור עדיין היה מעט נפוח הוזרקה לי זריקת הטרשה. אתמול במהלך היום סבלתי באופן פתאומי מדימום עז ביותר. הדימום לא היה אחר פעולת מעיים או טריגר כלשהו. במשך כמה שעות שלשלתי דם בכמות רבה מאוד. בבדיקה רפואית רקטלית בטר"ם הרופאה לא הרגישה טחור וגם לא ראתה דם. אך הוסבר לי כי מכיוון שמדובר בדם טרי וכן מכיוון שהדם ניתז בעוצמה רבה סביר מאוד להניח כי מקורו בטחורים.
רציתי לשאול האם ישנו קשר בין הדימום לבין הקשירה שעברתי לפני 18 ימים או לזריקה שקלתי לפני 4 ימים וכן על מה מעיד הדימום.
תודה רבה על עזרתכם הרבה
יואב

admin
שלום יואב,
יכול להיות שיש קשר.
ב 2-4 אחוזים מחולים שעוברים קשירה עלול להופיע דמם משמעותי. זה קורה באופן קלאסי עד כ 10 ימים לאחר הקשירה. בד"כ הדימום קשור לכלי הדם שמספק את הטחורים באזור בקשירה.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
אפריל 23 יום רביעי , 2008 7:53 pm

דיממתי מטחורים חיצוניים (רק ביציאה) דם נקי, כשלושה שבועות,ללא כאבים
הדמם פסק ואז יצאו הטחורים עם כאבי תופת.

רופא כירורג הציע תחילה לעשות בדיקת קולונוסטומיה ולאחר מכן לעבור ניתוח קשירת טחורים ע"י גומיות, האם מומלץ ומה ההיסטוריה של שיטה זו?

admin
שלום יפה פרץ,
קשירה עם גומיות אינה ניתוח. הקשירה מתבצעת במרפאה ללא הרדמה. שיעורי ההצלחה הם מעל 50% . עקרונית אין מניעה לנסות קשירה לפני שמחליטים על ניתוח. מבחינה ניתוחית כיום שני הניתוחים המומלצים (אותם אנו מבצעים) הם ניתוק של כלי הדם המספקים דם לטחורים או ע"י מעין אקדח סיכות או ע"י איתור ותפירה שלהם בעזרת דופלר.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
נובמבר 26 יום רביעי , 2008 5:49 pm

לאחר טיפול של כשלושה שבועות בנפידיפין ישנה הקלה אין כאבים בעת מתן צואה אך עדיין יש רגישות בזמן מריחת הנפידיפין כאב במריחה בפי הטבעת האם הדבר נורמלי והאם מדובר בריפוי של הפיסורה כמו כן עברתי טיפול סבב שני של קשירת טחורים כשבוע לפני הפיסורה היה הטיפול האחרון האם כדאי לעבור ניתוח לטחור אפילו שעברתי קשירה לאחרונה והאם לאחר הקשירה ניתן לראות את הטחורים כדי לטפל בהם בניתוח או שכדאי לראות אם הטחורים יחזרו והאם בבדיקה שתבצע תוכל לראות אם הפיסורה התרפאה אודה לך על תשובתך המהירה כדי שאדע לקבוע תור

admin
שלום קובי,

אם יש הקלה ואין כאבים אלא רק במריחה - סימן שהפיסורה מחלימה והולכת.
לגבי הטחורים - תלוי מה המצב כעת - אם הקשירה פתרה את הבעיה - אין צורך בניתוח, אם הקשירה לא עוזרת - יש לשקול טיפול אחר
בבדיקה שתעבור ניתן יהיה לראות אם הפיסורה החלימה, וכן את מצב הטחורים - ואז נוכל לדעת כיצד להמשיך את הטיפול.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, ודר גרינברג.
פברואר 23 יום שני , 2009 6:24 pm

בעקבות דמום ביציאות נתגלו אצלי ברקטוסקופיה טחורים עם סימני דימום ובאותו מקום פוליפ קטן עם דמם קל שנראה כפולים היפרפלסתי. הופניתי לניתוח לכריתת פולים ובהמשך לשקול קשירת טחורים. שאלתי: מדוע לא לקשור את הטחורים ולהסיר את הפוליפ באותו ניתוח?

admin
שלום דב פרל,

דעתי כדעתך,
אין שום מניעה לבצע טיפול בטחורים - למשל על ידי קשירה או על ידי דופלר באותו הניתוח להסרת הפוליפ
זה מתבקש והגיוני -כך שבבת אחת תסיים עם כול הבעיות
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
אוגוסט 8 יום שבת , 2009 5:28 pm

שלום דוקטור.
סבלתי מטחורים חיצוניים ופנימיים כבר מספר שנים.
לפני כחודש וחצי עברתי ניתוח קשירת טחורים.
מאז אני סובלת מלחץ קבוע ותחושה עזה כמו לפני יציאה. הרצון הוא ללכת כל חמש דקות לשרותים אך מסתבר שההרגשה היא מזוייפת ואין יציאה. מאז הניתוח מערכת היציאות שלי השתנתה מאוד, היא לא קבועה ומפריעה לי מאוד בחיי היום יום ובעבודה. יש לי חשש תמידי כאשר אני יוצאת מהבית. אני אוכלת מסודר ואני לוקחת לפעמים "עיקולס" להקלה ביציאות.
אין כאבים אך התחושה מאוד לא נעימה ואני דואגת להרוס את הניתוח. בקרוב אני אמורה לחזור לביקורת אצל הרופא.
אודה לך מאוד אם תוכל לענות לי מה פשר התחושות וכיצד אפשר לטפל בהן.

admin
שלום סיגלית,

ראשית הניתוח שעברת לא ברור לי כול כך - אינני מכיר ניתוח לקשירת טחורים
קשירת הטחורים נעשית במרפאה ואינה ניתוח, אלא אם כן עברת ניתוח בשיטה אחרת.
כרגע יש לבדוק מה מפריע לך - האם יש היצרות באיזור של הניתוח?. האם יש בצקת? האם הוסרו כול הטחורים? האם ישנו תהליך דלקתי במקום ועוד. כמו כן קיימת תופעה של כיווץ שריר ברצפת האגן - כתוצאה מהפעולה שיכולה להסביר סימפטומים אלו.
אם התופעה החלה מייד לאחר הניתוח -סביר להניח כי יש קשר בין הניתוח לבין התחושה.
אני מניח כי בזמן הביקורת הרופא יבדוק , ובמידת הצורך יפנה אותך לבדיקות אשר מנסות לאתר את פשר הבעיה.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
אוגוסט 13 יום חמישי , 2009 4:38 pm

שלום לכם,
מזה כ-3 שנים אני סובלת מטחורים חיצוניים ופנימיים, ולעיתים הייתי מדממת , עברתי טיפול תרופתי, בדיקת קולנוסקופיה, קשירת טחורים, והזרקת פנול לתוך הטחורים. המצב נרגע לתקופה של כחצי שנה וחזר בצורה חמורה יותר, הטחורים מדממים לפחות פעמיים בשבוע, עם כאבים מתמידים בפי הטבעת – קשה לי לשבת ולתפקד. אני משתדלת לאזן את התזונה שלי אוכלת המון ירקות ופירות, לא נוגעת בלחם על כל סוגיו. לאחרונה התייעצתי עם רופא מומחה שקבע שעלי לעבור ניתוח טחורים. אני מאוד פוחדת כי לפני כשנתיים עברתי 2 ניתוחים להרמת רצפת האגן ודרכי השתן. אני שוקלת בכובד ראש האם לגשת לניתוח נוסף שאין לי מושג אם הוא יעיל, ויפתור לי את הבעיה לצמיתות. אודה לכם על תשובתכם המהירה

admin
שלום דיאנה,
כפי שאת יודעת - אין 100% בשום ניתוח ולא ניתן להתחייב כי הניתוח יפתור את הבעיה לצמיתות
ניתוחי הטחורים החדשים שיש כיום הן ניתוחים יחסית קלים, עם תקופת החלמה קצרה, כאבים סבירים וחזרה מהירה לפעילות
הניתוחים גם מאוד מוצלחים - וניתן לומר כי סיכויי ההצלחה הם כ- 95% כי הבעיה תיפתר לתמיד.
בנוסף ישנם טיפולים נוספים כגון דופלר שהם מאוד קלים, ללא כאבים כמעט כלל, וללא צורך בהחלמה - עם הצלחה טובה- אך קרוב לוודאי כי יש צורך לחזור על הטיפול אחת למספר שנים
כלומר - אם הטחורים מציקים לך ופוגעים באיכות החיים שלך - יש ניתוחים מאוד יעילים, עם סיכוי טוב מאוד כי הבעיה תיפתר
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
אפריל 8 יום חמישי , 2010 8:18 pm

שלום רב
עברתי בדיקת רקטוסקופיה בעקבות נגע שהיה נראה לי בפי הטבעת,הבדיקה היתה תקינה לדברי הרופא אך נראו פוליפים בתעלה האנאלית לא משמעותי,הוא הסביר שזה כתוצאה מקשירת טחורים פנימיים אני מאד לא שקטה לגבי העניין האם יכול להיות שאלו קונדולימות? האם זה יכול לגרום לסרטן פי הטבעת? האם צריך להיות במעקב? מה עלי לעשות? תודה

admin
שלום גלית,

אם הרופא שבדק אותך הוא רופא מומחה - הוא בוודאי יכול לאבחין בין פוליפים פשוטים הנוצרים כתוצאה מגירוי של קשירת טחורים לבין קונידלומה. גם המיקום של הממצאים שונה.
פוליפים הנוצרים מגירוי של קשירת טחורים הם לרוב דלקתיים ואינם הופכים לסרטניים.
לכן - לדעתי אם הרופא בדק ולא התרשם אין מקום לדאגה - תמיד כדאי להיות במעקב ולעבור בדיקה נוספת עוד מספר חודשים.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
יוני 10 יום חמישי , 2010 12:30 pm

שלום רב
אני בת 31 בהיריון חודש שמיני. סובלת 3 חודשים בערך מכאבים נוראיים בזמן ואחרי יציאות.
עם היסטוריה של קשירת טחורים. כשהתחילו הכאבים רופאה כירורגית אמורה לי שיש לי פיסורה, טיפלתי עם ניפדיפין וכל המשחות שהמליצו לי. כלום לא עזר. היום הייתי שוב אצל הרופאה-אומרת שיש לי פסטולה ושאחכה לאחרי ההיריון לעשות ניתוח.
אני סובלת מאד כל יום כחמש שעות אחרי היציאות. לא יכולה לתפקד, לא יכולה לשתות משככי כאבים עקב ההיריון ובקיצור – סיוט שאין כמותו.
שאלתי היא האם ניתן לעשות את הטיפול עם דבק פיברין שעליו קראתי כאן בזמן ההיריון.בנוסף – האם פיסטולה היא בעיה רפואית "חמורה", האם היא מסוכנת? אני קוראת כאן תגובות מאד מלחיצות של אנשים שלא הצליחו להפתר מהבעיה.
בנוסף -האם יכול להיות שההירון גרם לפיסטולה והאם ישנו איזשהו סיכוי שבעולם שהדבר יעבור לי לאחר הלידה?

תודה רבה מראש

admin
שלום אני הסובלת,
לגבי הטיפול בדבק פיברין בזמן ההריון - למעשה לפי מיטב ידיעתי ונסיוני - הטיפול עוד לא בוצע בזמן הריון. כי למרות שהטיפול הוא לא פולשני מנקים את הפיסטולה לפני ההדבקה - ואם את סובלת מכאבים הפעולה צריכה להיות בהרדמה. לכן - לא בטוח שאת מתאימה להיות שפן הניסיונות הראשון. בטח לא בחודש שמיניץ.
פיסטולה אינה בעיה רפואית חמורה - היא בעיה מקומית באיזור פי הטבעת ובמרבית המקרים היא מסתיימת בטיפול פשוט וקל.
הפיסטולה אינה נגרמת עקב ההריון היא נגרמת לרוב עקב סתימה של בלוטה אנאלית בפי הטבעת - דבר שאינו תלוי בהריון ויכול לקרות בכל זמן.
לא סביר כי היא תחלים ספונטאנית לאחר הלידה - אבל ניתן יהיה לטפל בה בקלות לאחר הלידה בכול טיפול שתבחרי.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
יולי 28 יום רביעי , 2010 7:39 pm

ד"ר גרינברג שלום,

ראשית, כל הכבוד על האתר האינפורמטיבי, התשובות המפורטות והיחס האישי העולה מהן. לשאלתי: אני גבר בן 29, בריא בד"כ (למעט אסתמה קלה). התחלתי לסבול מטחורים לפני בערך שנתיים (קיץ 2008), כאשר באזור אוגוסט-ספטמבר 2009 חלה החמרה משמעותית, שבאה לידי ביטוי בעצירות, כאבים בפי הטבעת לאחר יציאה (מלווים בתחושה של צניחת טחורים ורטיבות רירית), נפיחות באזור פי הטבעת וכן גם דימומים נקודתיים – שהופיעו בתוך האסלה מעת לעת, לאחר יציאות קשות במיוחד. בהתייעצות עם דיאטנית, התחלתי לשתות פסיליום מהול במים פעם ביום, לאכול יותר פירות וירקות + לשתות שמן פראפין. בנוסף, מרחתי משחות להקלת הכאבים המקומיים, בהתייעצות עם רופא משפחה. לצערי, זה סייע רק באופן זמני ובדצמבר 2009 הגיע השיא – כאשר התפוצץ קריש דם שמילא את כל מכנסיי ותחתוניי בדם באמצע יום עבודה (תופעה מביכה, שלא חזרה על עצמה מאז).

לאחר שהטיפולים שהזכרתי לא עזרו, ביצעתי בינואר השנה קשירת טחורים על ידי רופא פרטי שעובד עם קופת החולים שלי – ובמשך חמישה חודשים, הטחורים נעלמו לגמרי. אלא שלפני כחודשיים, אחרי מה שנראה היה כיציאה רגילה, פתאום שוב גיליתי דם באסלה. מאז, אני שוב סובל מנפיחות ומהפרשות ריריות, אולם לא באותה חומרה כפי שהייתה לפני הקשירה. גם הדימומים לא חזרו למצב הקשה בו היו לפני הקשירה, כאשר רק מדי פעם יש מספר טיפות נקודתיות שמופיעות לאחר הניגוב.

שאלותיי הן: האם העובדה שהטחורים חזרו בעוצמה מופחתת, מעידה על כך שהקשירה עבדה? ואם כן, האם עליי לעשות כעת עוד אחת – או שאולי מומלץ לנסות לגשת ישר לניתוח? האם יש שיטות טיפול קונבנציונאליות שבמקרה פספסתי?

בברכה,
יבגני (שם בדוי)

admin
שלום יבגני קרנץ,

לפי מה שהבנתי - עברת רק קשירה אחת.
יתכן וקשירה בודדת אינה מספקת מכיוון שיש שלוש קבוצות של טחורים ויש לבדוק את המצב ולראות אולי כדאי להמשיך ולקשור את הקבוצות הנוספות. בכול מקרה אם קשירה אחת גרמה לשינוי כל כך מהותי בוודאי שיש לשקול להמשיך בקו זה.
אבל... יש לזכור כי קשירות הינן פיתרון זמני - והטחורים לאחר מכן חוזרים - במידה מופחתת בהתחלה ובמידה הרגילה לאחר מכן. ניתוח במרבית המקרים פותר את הבעיה. אז יש לשקול בין קשירות חוזרות ונשנות לבין ניתוח שהוא לרוב חד פעמי - אך כואב יותר.
אינני חושב כי יש שיטת טיפול שפיספסת - אבל תרשה לי להזכיר את הטיפול בדופלר שהוא שווה ערך לקשירות. אולם בעוד שקשירה מטפלת בטחור אחד בלבד, הדופלר מבצע 6-8 "קשירות" באותה הפעולה. מה שגורם לו להיות משמעותי יותר, אם זאת לא כואב כמעט, ובעל תקופת החלמה קצרה.
שווה לשקול את הטיפול בדופלר שהוא זעיר פולשני - בין יתר השיטות לטפל בטחורים שלך.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
ספטמבר 3 יום שישי , 2010 1:39 pm

אבא שלי עבר ניתוח של קשירת טחורים לפני שבועוהם יצאו לו חזרה, האם זה דבר נורמלי וצפוי בניתוחים כאלו?

admin
שלום ליאת,
האם מדובר בניתוח - או בפעולה מרפאתית של השמת גומייה על טחור.
אם ממש מדובר על ניתוח בהרדמה - זה לא סביר, אם מדובר על קשירה במרפאה -זה בהחלט יתכן כי הטחורים שלא נקשרו יצאו החוצה
כדאי לבדוק את המצב

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
מרץ 4 יום שישי , 2011 1:24 pm

האם אחרי קשירת טחורים אפשר לעסוק בספורט כגון אירובי ריצה בסיבובת ה6-10 ק"מ ואימוני כח עם משקולות?

admin
שלום דוד,
באופן עקרוני - ניתן כמובן שלא מייד - יש צורך לחכות מספר ימים ואחרי כן ניתן לחזור לפעילות.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
מרץ 23 יום רביעי , 2011 11:14 am

ד"ר נכבד שלום!
מזה שנים אני סובל מטחורים ופיסורה עברתי הזרקות וקשירת טחורים והרמת רירית ולאחר פעולות אלה החלו לי כאבי תופת באיזור עצם הזנב דבר המונע ממני לשבת ולשכב על הגב, הכירורג שלי חשב שהכאבים נובעים מחשש ל PNS למרות שבחיים לא היה לי הפרשות מאיזור עצם הזנב והחליט לנתח אותי וכמובן ללא הצלחה ואמר לי עכשיו לך לאורטופד וכמובן אורטופד אומר לי שזה לא קשור אליו ושאחזור לכירורג וכירורג שולח אותי לנוירולוג והנוירולוג לכירורג וזה לאורטופד וזה למרפאת כאב שרק החמיר המצב וכך כשנתיים וחצי מתעללים בי והיום אורטופד אומר לי שכאבים שאני מתאר זה יכול לנבוע מטחורים ומפיסורה בקיצור אני חסר אונים וכואב מאד ואשמח לייעוץ שלך או להיבדק במרפאתך
בתודה מראש
מאיר 0528933625

admin
שלום מאיר חן,
נשמח לפגוש אותך במרפאה - אנא תאם תור עם מירב בטלפון - 052-6428338

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
אפריל 5 יום שלישי , 2011 12:08 pm

כמה זמן אחרי קשירת טחורים (עם גומיות), ניתן לשחות (בים/בריכה) ?

admin
שלום עמי,
באופן עקרוני אם אין כל סיבוכים מהקשירה - ניתן כבר להכנס לים או לבריכה למחרת היום.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
אפריל 5 יום שלישי , 2011 7:33 pm

עברתי אתמול בערב קשירת טחורים שלישית בחודש וחצי האחרונים והיום כאשר עשיתי את צרכי אחר הצהריים ראיתי באסלה לפני שהצואה יצאה גוש אדום עם דם והגומייה עליו ואז הצואה הייתה עם דם. שאלתי היא האם טחור שנקשר יכול ליפול אחרי יום ואם הדם הוא תקין? יש לציין שחוץ מקצת חוסר נוחות במקום אני מרגיש בסדר גמור

admin
שלום שימי,
כן - הטחור שנקשר יכול ליפול לאחר יום. סביר יותר להניח כי הקשירה גרמה לדימום ומה שקרה זה שהגומיה נפלה עם קריש דם שנוצר באיזור
בכול מקרה כך או כך אם אתה מרגיש בסדר גמור - אז הכול בסדר.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
אפריל 9 יום שבת , 2011 12:59 pm

אני חוזר על שאלתי מה-5.4 (הפעם בשמי המלא כיון שיש שני עמי) ועוד שאלה: כמה זמן אחרי
קשירת טחורים (עם גומיות) ניתן לשחות בים/בריכה, ובנוסף: איזה דרגת טחורים חמורה יותר –
1 או 3 ? (לצורך דוגמא בלבד )
תודה על האינפורמציה המאלפת שבאתר, וכמובן תודה מראש על התשובה.

admin
שלום עמירם,
ניתן לחזור לשחות בים או בבריכה כבר למחרת היום - בתנאי שאין כאבים לאחר הקשירה.
טחורים בדרגה -1 הם הטחורים הקלים ביותר, ואילו הטחורים בדרגה 4 הם הטחורים בדרגה הקשה ביותר.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
מרץ 17 יום שבת , 2012 1:23 pm

שלום רב,
השכלתי רבות מן המאמר לעיל.
אני בן 35 וסובל מטחורים מאז הצבא בעוצמה משתנה. לפני כעשר שנים עברתי כמה טיפולי קשירת טחורים אך המצב חזר לקדמותו כעבור כשנה פלוס.
שנתיים אחרונות לאחר כל יציאה אני נאלץ "לדחוף" את הנפיחויות בחזרה פנימה.
לא משתמש בשום נר או משחה, רק במגבונים לחים בעת היציאה.
מזה 24 שעות בעת היציאה יש דימום (כמו שפריץ) אשר נפסק רק בעת דחיפת הנפיחות פנימה.
מה הסיכון במצבי ומה אתה ממליץ לעשות?

admin
שלום מתן,
אני ממליץ כי תלך לבדיקה אצל רופא כירורג.
לפי התאור שלך אתה סובל מטחורים פנימיים בדרגה שלישית עם דימום - מעצמו זה קרוב לוודאי כבר לא יסתדר. צריך להחליט מה לעשות על מנת לפתור את המצב.
ישנן מספר שיטות בין היתר קשירות, טיפול על ידי דופלר או ניתוח - אבל אין ספק כי אי אפשר לתת למצב להמשיך כך - אם הדימום מסיבי בסופו של דבר תסבול מתופעות של אנמיה וחבל.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: קשירת טחורים

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים