צרבות חזקות

9 שאלות גולשים בנושא » צרבות חזקות


ינואר 5 יום שבת , 2008 7:46 pm

עקב רקע משפחתי של בעיות קיבה כבר 20 שנה כל 5 שנים אני עובר גסטרסקופיה,למרות שלא סבלתי מצרבות או תסמינים אחרים,
לפני שנתיים בבדיקה הרופא חשש לתיסמונת בארט(חשש שהופרך)ולקח הרבה ביופסות מסוגר הושט,
מיד בתום הבדיקה התחיל כאב חד וחותך באזור מפתח הלב שעבר רק אחרי כחודשיים,
במו כן התחילו מיד לאחר הבדיקה צרבות חזקות ביותר שגם עם 40 מג אומפרדקס ובדורי טאמס
לקח חודשים להכניסם לשליטה,
היום לאחר שנתיים בעזרת האומפרדקס 40 מג הצרבות בשליטה וכמעט לא מורגשות,
בבדיקה גסטרוסקופיה נוספת שעשו לי ,לא נמצא כל סימן "לחשש לבארט"
שאלתי האם יתכן שמשהוא שלא נעשה כשורה בבדיקה לפני שנתיים גרם לכאב הפיתאומי ולהתחלת הצרבות והיכן אפשר לבדוק דבר כזה

admin
שלום אבנר,
אננו יכולים לדעת האם קרה משהוא במהלך הבדיקה שגרם לתסמינים. עם זאת לא סביר שבדיקת גסטרוסקופיה כולל ביופסיות תגרום להופעת תסמיני רפלקס.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
מאי 28 יום חמישי , 2009 7:18 am

שלום רב
אני איש קבע בן 47 , בעבודתי אני בלחץ סביב השעון עקב אופי העבודה והאחריות המוטלת עלי,בשנים האחרונות הרגשתי כאבים בחזה ,ובנוסף צרבות חזקות מאוד .

חששתי מאוד שקיימת בעיה בלב ,ביצעתי את מירב הבדיקות הקשורות ללב על מנת להיות רגוע,
לפני כשנה לערך הובחן אצלי חיידק בכיבה לאחר תבחין נשיפה . נכון להיום אני סובל מצרבת חזקות ,הרגשה לא נעימה בלוע הגרון הרגשה של משהו חד באיזור הלוע .אני צרוד בצורה שאני לא יכול לדבר כלל .
הרופא הצבאי נתן לי לשתות כדור אומפרה 20 ,על מנת לשפר את ההרגשה .

ברצוני לשאול
האים אני צריך לבקש מרופא היחידה לבצע שוב את בדיקת הימצאות חידק בכיבה .
מה עלי לעשות,ואיך מטפלים בבעית הצרידות וההרגשה בלוע הגרון,

חג שמח

admin
שלום אילז יהודה,

יתכן ואתה סובל מרפלקס של חומצה אל הוושט. לדעתי כדאי לבצע גסטרוסקופיה ולבדוק האם אומפרדקס באמת עוזר. אם מדובר ברפלקס ישנה גם אלטרנטיבה ניתוחית
נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
יוני 21 יום ראשון , 2009 1:39 pm

שלום,
ב- 4 השנים האחרונות סובל מצרבות חזקות וריפלוקס מטופל בלנטון, ירידה במשקל והורדת כמות האוכל בלילה הפסיקה את הריפלוקס.
שני דברים, במידה ואני מפסיק את הלנטון ולו ליום אחד, הצרבת החזקה חוזרת.
בחודשיים האחרונים, יש עליה משמעותית בנפיחות ובגזים , כמעט כל מוצר מזון גורם לי לנפיחות ואי נוחות. האם כתוצאה של השימוש בלנטון, נפגעת פעילות העיכול, האם לנטון "ממכר" וקשה להפסיק את השימוש בו ?
בכל מקרה אגש לבדיקת הליקובקטור.

admin
שלום רועי,
לנטון איננו ממכר. הוא יכול לגרום לתחושות של חוסר נוחות וכאבי בטן. ללא קשר בעעיית הרפלקס שלך תלויה כנראה באופן מוחלט בטיפול תרופתי. במקרה כזה ניתן לשקול ניתוח המחזק את השסתום בין הקיבה לוושט ומוריד את הרפלקס בצורה משמעותית. הניתוח מתבמע בצורה ל
יוני 22 יום שני , 2009 7:08 pm

בעקבות בדיקת גסטרוסקופיה שנלקחו בה הרבה ביופסות עקב חשד שהופרך לתיסמונת בארט,התחיל כאב חד וחותך באזור סוגר הושט שנרגע רק אחרי כ6 שבועות והתחילו צרבות חזקות מאוד שלקח להם חודשים להכנס לשליטה בעזרת 40 מג אומפרדקס ליום,כיום אני נטול סימפטומים אך עם הכדורים,
אני מעוניין לברר מה קרה בבדיקה ,האם אתם בודקים ונותנים חוות דעת

admin
שלום בנר,
נראה כי כעת קצר מאוחר לבדוק מה קרה
קרוב לוודאי שהביופסיות המרובות גרמו לפציעה במקום וכיבים - שאלו גרמו לך לכאבים. ניתן היה לבדוק זאת בבדיקה חוזרת בזמן הכאבים העזים.
כיום כאשר המצב השתפר ואתה ללא סימפטומים - מה ניתן לבדוק נראה שרידים קלים של דלקת אם בכלל - על מה זה יצביע?
אני מקווה כי לפחות תשובת הביופסיה הייתה תקינה.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
מאי 30 יום ראשון , 2010 11:12 am

אובחנתי כסובלת מבקע סרעפתי של 2 ס"מ לפני שנתיים עם רפלוקס (נערכה בדיקת גסטרו). בשל כך אני נוטלת אומפרה 20 מ"ג פעם ביום שעוזרת לי ביותר. לפני שבועיים לקיתי בוירוס מעיים ולמשך שבוע שלשלתי. אינני יודעת אם זה קשור לכך או לא, אבל התחילו לי צרבות חזקות יותר, שאף מנעו ממני שינה בלילה התחלתי לקחת אומפרה פעמיים ביום (לקחתי יום וחצי) עדיין ללא שיפור. אפילו הרגשתי לחץ בחזה וחוסר יכולת לנשום. למה עלתה לפתע רמת החומציות? האם יש קשר לוירוס? לא שיניתי דבר באוכל. האם כדאי לקחת כרגע נקסיום (רק למשך שבועיים-שלושה) על מנת לטפל בבעיה האקוטית?

admin
שלום שולי,

יתכן בהחלט שיש קשר. סביר להניח שתוך זמן לא ארוך יחזור המצב לקדמותו.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
אוקטובר 23 יום שבת , 2010 9:08 pm

שלום,
בת 39, לפני כחצי שנה החלו בעיות במערכת העיכול. כנראה קשורות למצב לחץ וחרדה שבו הייתי שרוייה. התסמינים בתחילה: צרבות חזקות, ובחילות . ביצעתי בדיקות מרובות: גסטרוסקופייה, נשיפה לגילוי חיידק הליקובקטור, אולטרסאונד..הכל יצא תקין לגמרי.
עלה חשש לריפלוקס: בדיקת מנומטרייה וPH לא הצלחתי לבצע בגלל כאב בלתי נסבל בעת נסיון חדירת הצינור דרך האף! במשך תקופה זו ניסיתי לקחת אומפרדקס לתקופה קצרה מאד והפסקתי גם כי לא הרגשתי שיפור וגם בגלל אי רצוני להתמכר לתרופות.
לצערי המצב החריף לפני כחודשיים בעיות העיכול "ירדו" למטה לבטן תחתונה ובבדיקה אצל גסטרולוג הובחן ה"מעי הרגיז". בכל מקרה, קבעתי בדיקת קולונסקופייה שתתבצע עוד כשבועיים.
בינתיים התחלתי טיפולי דיקור שמשפרים מעט את ההרגשה.
אני יכולה להבחין בשיפור קל בתסמיני המעי הרגיז אך לצערי, חזרו הצרבות שנודדות עד לגרון בנוסף בחילות, ולאחרונה "גרפסים" סחרחורת ולעיתים כאבי ראש. ההרגשה הכללית רעה. אני נעזרת ב"טאמס" ומרגישה שיפור קל בלבד.
שאלתי: ללא קשר לבדיקת הקולונסקופיה, האם יש טעם בבדיקה חוזרת של אנדוסקופייה ובדיקת נשיפה(למרות שבוצעו לפני כ-5 חודשים). האם יש בדיקה אמינה אחרת לגילוי רפלוקס ממנומטריה שלא נראה לי שאצליח לבצעה.
מה היא התרופה היעילה ביותר בטיפול בריפלוקס שניתן לקחת לאורך זמן ושתופעות הלוואי שלה יחסית זניחות?
תודה רבה

admin
שלום יעל,
עשית את הבירור הנדרש ואין צורך בבירור חדש או חוזר. הדרך הנכונה כרגע היא לקחת תרופות המורידות את החומציות בקיבה ואל דאגה אין חשש להתמכרות. התרופות המומלצות הן לוסק או אומפרדקס או קונטרלוק.
בהצלחה
דר אביטל
ינואר 29 יום שבת , 2011 9:58 pm

שלום שמי עדי ואני בת 21.
לפני כארבעה-חמישה חודשים התחילו לי כאבים ביציאות והתחילה לי פיסורה ומשם הכל הידרדר… התחילה לי עצירות די קשה וצואה רירית… אחר כך זה 'החמיר' והתחיל עם כאבי בטן עליונה (כמו מן קרקורים כאלה בבטן העליונה , במשך כל שעות היום), עצירות לסירוגין (עדיין צואה רירית אך פחות), הרגשה כללית לא טובה (לעיתים גם חום נמוך של 37.0-37.2 גם בשעות הבוקר), צרבות חזקות ובחילות קשות וטעם מר-חמוץ בפה.. אובחן אצלי חיידק ההליקובקטר.. די מיואשת מכל העניין עשיתי בנוסף את הבדיקות : US בטן עליונה ותחתונה יצא תקין לחלוטין, בדיקות דם שכוללות ספירת דם , שקיעת דם (יצא מעט גבוה אך נאמר לי שזה בגלל הטיפול המשולש ושזה לא חריגה משמעותית ולא מדאיגה), ASCA ANCA וCRP… הכל יצא תקין. הצרבות והבחילות לא עוזבות אותי לרגע.. הן תוקפות אותי במשך כל שעות היום וכל זה מונע ממני שגרה יומיומית נורמלית .. אני בחופשת מחלה מזה כשלושה שבועות, עתידה להתחיל בעבודה חדשה בשבוע הקרוב ומתחילה ללמוד במכללה בעוד כשבועיים.. אני בקושי יוצאת מהבית, סובלת מנדודי שינה ו בקושי ישנה לילה רצוף ומאוד מיואשת.. בשבוע וחצי , אולי קצת יותר, האחרונים התחילה לי הרגשה של ליחה תקועה בגרון… נאמר לי שזה בגלל הצרבות.. אבל זה מלווה בכאבי גרון ואזניים (לסירוגין, לא כל היום..) . יש לי תור לגסטרואנטרולוג רק בעוד כמה שבועות…

ד"ר, האם זה הגיוני שהכאבי גרוןאזנייםהרגשת ליחה בגרון קשורה לצרבות ולבחילות? אני משתדלת להימנע מקפאין ואלכוהול ומאכלי םחומציים כמו עגבניות.. אני שותה תה ירוק איזה 4 פעמים ביום וזה טיפה עוזר להרגשה ליחה הזו שיש לי…
האם חיידק ההליקובקטר גורם להרגשות הנוראיות האלה שיש לי?

אודה לך אם תענה לי על השאלות הללו ומעבר ללגשת לרופא גסטרו אם יש לך איזושהי המלצה להקלה לפחות זמנית לסבל הזה שמונע ממני לצאת החוצה…

תודה ד"ר

admin
שלום עדי,
במצבים שבהם יש רפלוקס משמעותי כלומר החומצה עולה בוושט גבוה עד לאיזור הגרון ומיתרי הקול - ניתן להרגיש כמו כאב גרון, צריבה בגרון וצרידות - שמקורם למעשה בצרבת או ברפלוקס עם עליית החומצה לוושט.
גם הליחה יכולה להיות קשורה - אך יש צורך להוכיח כי הצרבת או הרפלוקס הם עד כדי כך משמעותיים
לגבי הכאבי האוזניים - אינני רואה דרך לקשר זאת.
אני מניח כי רופא הגסטרו ירצה לבצע בדיקות כגון מנומטריה של הושט ואולי גם PH- מטריה על מנת לאבחן את מידת הבעיה.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
אוגוסט 2 יום שלישי , 2011 4:29 pm

שלום רב,

למעלה משלושה שבועות אני סובלת נורא עם כאבים עזים באזור הגב בין השכמות, הכאב מתחיל לי בסביבות הצהריים וגורם לי ללחץ בצוואר מן הרגשת חנק, רופא המשפחה אמר כי הנ"ל נובע מלחץ אך אינני חושבת כך מאחר ויש לי כאבים עזים גם תחושה מוזרה בקיבה כמעין כאב שכל דבר שאני אוכלת מציק, איכות החיים שלי ירדה, הכאב מגיע כעין גלים.
ירדתי במשקל כ 3 קילו במהלך החודש האחרון, מאחר וקשה לי לאכול.
בעבר היה לי בעיות עם הקיבה של צרבות חזקות.
האם ייתכן כי הנ"ל נובע מהקיבה?
אשמח לקבל את חוות דעתכם בנושא.

admin
שלום כ,
לא כל כך סביר. סימנים של רפלקס קשורים יותר
לצרבות, כאבים בקדמת החזה, תחושת חוסר נוחות מהקיבה ומעלה אחרי אוכל
ולעיתים תחושת חוסר נוחות בלוע. במידה והסמפטומים ימשיכו פני לרופא המטפל.
בברכה דר אביטל
מרץ 26 יום שני , 2012 9:19 pm

שלום עברתי נתוח ניסן לפני שנה ומאז אין לי יום מנוחה נהיא יותר גרוע במשך שנה הרופא המנתיח שלח אותי להרבה בדיקות וכל הבדיקות מעידות על ריפלוקס רצתי להגיד עדיין קשה לי לבלוע אני מרגיש המעבר צר אני לא יכול להקיא אין בחילות אבל יש צרבות חזקות אים המעבר צר זות אומרת שהפונדפלוקציה במקום במצבי מה עושים נתוח חוזר תודה

admin
שלום םפיאן,
זה שהמעבר צר - זה לא אומר שהפונדופלקציה במקום, אחת הסיבות העיקריות לבעיות לאחר ניתוח ניסן הינה החלקה של הפונדופלקציה - כלומר שהיא זזה למטה ולמעלה, ומפריעה להתרוקנות של הוושט וגורמת להחמרה של הרפלוקס.
איני יודע אם עשית צילום בליעה - כדי לראות אם אכן הפונדופלקציה במקום. אם היא במקום - קרוב לוודאי שאין ממש מקום להתערבות כירורגית - אולי הרחבה בגסטרו וטיפול תרופתי. אם היא החליקה - אזי בוודאי יש לשקול ניתוח מתקן.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: צרבות חזקות

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים