ייעוץ

2 שאלות גולשים בנושא » ייעוץ


אוקטובר 17 יום רביעי , 2012 6:01 pm

ייעוץ

היום ביצעתי קולונסקופיה ונמצא בגובה 20 ס"מ עד 30 ס"מ תהליך תופס מקום דמוי כרובית, מדמם בקלות. האם ניתן לבצע לפרוסקופיה בחלק זה של המעי הגס?

פרופ' שמואל אביטל
בהחלט ניתן. צריך כמובן להשלים את הבירור עם סי טי בטן, המתנה לתשובת הביופסיה ובדיקות דם.
פרופ' שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
פברואר 5 יום רביעי , 2014 2:52 am

ייעוץ

שלום,
מזה 3 חודשים אני סובלת מעצירות שהופיעה כך פתאום(אף פעם לא סבלתי מזה, היציאות שלי סדירות כל יום פעמיים לפחות) מרגע שהתחילה העצירות החלו דימומים חלשים, הייתי אצל רופא גסטרו שאמר שאני צריכה משלשלים ושמן פראפין, טיפלתי בעזרת השמן שלא עזר והתחלתי לקחת משלשלים טבעיים, כעבור כמה ימים החלו דימומים שלא פוסקים(גושים של דם) הפסקתי עם המשלשלים והדימום המשיך, קבעתי תור אצל פרוקטולוג שאיבחן שהכל בסדר ואין לי טחורים אך הדימום לא פסק. בכל הזמן הזה ירדתי במשקל לפחות 7 קילו התחלתי להרגיש עייפות כרונית, קור בלתי נסבל גם בעת שהייה בשמש צואה רירית לבנה וכניסה לשירותים לפחות בין 20 ל30 פעמים ביום(ללא הגזמה) כל פעם בתחושה שאני חייבת לשירותים, יש לי תחושת נפיחות שלא פוסקת גם אחרי כניסה לשירותים בנתיים הדימום הפסיק אך החלו כאבים בבטן בצד שמאל וקושי לשבת, הייתי שוב אצל הפרקטולוג ושוב הוא אבחן שהכל בסדר ושאין לי טחורים.. עשיתי בדיקה באינטרנט לגבי כל התסמינים שיש לי ונראה כאילו אני צריכה להתחיל לדאוג על אף גילי הצעיר(24) אציין בזאת כי ישנה היסטוריה משפחתית של סרטן בכללי, וסרטן המעי שהיה לסבתי לפני כמה שנים.
אשמח לשמוע חוות דעת!!
תודה רבה 

פרופ' שמואל אביטל

אני לא סבור שיש פה אפשרות של סרטן. עם זאת יכול להיות משהוא זיהומי ולכן כדאי לקחת תרביות צואה. בנוסף יש תמיד אפשרות למחלות דלקתיות של המעי שאותן מאבחנים בקולונוסקופיה.

ולכן המלצתי היא תרביות צואה ולשקול קולונוסקופיה בשאלה של מחלה דלקתית של המעי.


פרופ' שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: ייעוץ

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים