דחוף!

2 שאלות גולשים בנושא » דחוף!


דצמבר 3 יום שני , 2012 9:05 pm

דחוף!

שלום רב, אימי בת 53 בריאה בדר"כ. במשך כ-3 שבועות מתלוננת על יציאות מרובות (כ-10 ביום). הצואה יוצאת עם הפרשה רירית בכל פעם. ביצעה תרבית צואה- יצא תקין. אין חיידק ואין דלקתיות.
בנוסף, סובלת מכאבי בטן (אמצע הבטן) חזקים שגורמים לה לבכי. אתמול מהבוקר התחילו יציאות של צואה בצבע שחור. היא ניגשה לרופא והוא הפנה אותה למיון.במיון ביצעו רנטגן חזה+בטן. זונדה מהאף ועד הקיבה לבדיקת מיצי הקיבה ובדיקות דם. הכל יצא תקין . שיחררו אותנו עם המלצה לבדיקת קולונוסקופיה בקהילה. קבעו לנו תור לעוד חודשיים!!
לבנתיים, אימי סובלת מכאבי בטן התוקפים לסוריגין במהלך היום ומצואה רירית ושחורה. מה אנחנו אמורים לעשות? האם להמתין חודשיים??
תודה רבה.

ד"ר רון גרינברג

שלום רב

לא אני לא חושב שכאשר סובלים מכאבי בטן, יציאות שחורות ושלשולים יש לחכות חודשיים לבדיקה.

אפילו שכל שאר הבדיקות יצאו תקינות  - לכן יש לפעול  להקדים את התור.

 


ד"ר רון גרינברג
רופא בכיר, מומחה לכירורגיה פרוקטולוגית, מעי גס והפרעות ברצפת אגן,
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי, הקבוצה לכירורגיה מתקדמת.
יוני 17 יום רביעי , 2015 10:15 pm

דחוף

שלום רב דוקטור. בת 28. שנתים וחצי לאחר לידה. מזה מס חודשים יש לי דם טרי בצואה. נבדקתי ע"י 2 רופאים שאמרו כי יתכן פסורה או תחילת טחורים. בימים האחרונים הדם גבר ונראה גם במי השרותים ולא רק בצואה. חשוב לצין כי אני סובלת רבות מעצירות. אני לחוצה. האם כדאי להגיע אליך לבדיקה?מה לעשות?? יש לי כללית פלטינום.. תודה רבה

פרופ' שמואל אביטל

זה נשמע כמו סיפור קלאסי של טחורים. הטיפול בשלב ראשון הוא להימנע מעצירות עם כלכלה עשירה בסיבים, שתייה מרובה, וניתן להוסיף שמן פרפין. במידה ולא יעזור כדאי להיבדק על ידי פרוקטולוג.


פרופ' שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: דחוף!

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים