גירוד חזק בפי הטבעת

5 שאלות גולשים בנושא » גירוד חזק בפי הטבעת


מאי 23 יום שבת , 2009 11:09 am

שלום רב,
מספר חודשים שאני סובלת מגירוד חזק בפי הטבעת ותחושה של צריבה באיזור.
אני צמחונית מגיל 6 שנים כיום אני בת 60 מה ההנחות לסימפטומים מהסוג הזה?
תודה דליה

admin
שלום דליה,

ישנן סיבות רבות שעשויות להוביל לגרד. בעיות מקומיות כגון פיסורה או טחורים, דלקות עור שונות ודברים אחרים. לעיתים לא מוצאים סיבה ברורה. בכל מקרה כדאי להיבדק. ניתן לנסות משחת דזיטין פעמיים ביום לאחר ניקוי ויבוש המקום.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
מרץ 15 יום שלישי , 2011 11:38 am

יש לי גירוד חזק בפי הטבעת.
לעיתים מלווה בדימום ( חלש ).

כאשר אני ממשש את האיזור של פי הטבעת הוא לא חלק ויש הרגשה שיש שם בליטות ( כמו יבלות קטנות )

לפני כחודש שמעתי ברדיו שזה יכול להגרם ממאכלי חלב.

האם זה יכול להיות ?

מה הטיפולים שיש לעשות .

admin
שלום מואל לוי,
לא - איני חושב כי הבליטות הללו מקורן במאכלי חלב
יש צורך לגשת לכירורג לעבור בדיקה ואיבחון ממה נובע הגרוד ולטפל בהתאם למקור.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
יולי 8 יום שישי , 2011 8:49 am

aשלום רב,
אני אישה בת 49 וכחודשיים סובלת מגירוד חזק בפי הטבעת. לפני כחודשיים הרופא אמרה לי לקחת קומפלקס של ויטמין B (נראה לי 2,6 ו12) שגרם לצבע מוזר של השתן וגם ריח רע, לאחר שהפסקתי לפני כחודש הפסיק הצבע, אך הריח נשאר חריף כמו אצטון. במקביל התחיל הגירוד בפי הטבעת. עשיתי בדיקת שתן והתגלה אצלי חיידק בשתן. הרופא ממליצה לקחת אנטיביוטיקה, שאולי יכולה לגרום לגרד עוד יותר חזק בפי הטבעת. אני בהתלבטות מה לעשות. בעבר סבלתי מטחורי הריון ולידה ונשארו שאריות שלא מטרידות אותי מזה הרבה מאוד זמן, יש קצת לחות מדי פעם באזור פי הטבעת ושמתי לב שאם אני שמה משחת תינוקות עם צינק, הגרד עובר לכמה ימים. האם יש דרך להיפטר מהבלגן הזה לצמיתות? תודה רבה מראש.

admin
שלום אור,
הדרך להפטר מהגרד בפי הטבעת היא למצוא את הסיבה לגרוד ולטפל בה.
יתכן כי מדובר בפטרת, אלרגיה או הפרעה אחרת כמו טחורים וכדומה.
המשחות שאת שמה והאנטיביוטיקה בוודאי לא תורמים להפסקת הגרד.
כדאי לקבוע תור אצל כירורג או רופא עור לעבוד בדיקה יסודית של המקום, כולל משטח לפטריות ופרזיטים ואז אולי נדע מהי הסיבה לגרד וכיצד לטפל בו

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו,דר גרינברג.
דצמבר 26 יום שני , 2011 7:47 pm

שלום יש לי גירוד חזק בפי הטבעת מזה חמש חודשים לאר בדיקה אצל רופה המשפחה נתן לי תרופה נגד תולעים וזה לא עזר לאחר שהפנה אותי לרופה מומחה כירורג הוא אמר לי שיש לי פטריה בפי הטבעת והוא נתן לי משחה Daktacort וזה לא ממש עזר ( לאחר סיום את כל המשחה ) בתקופה הנוכחית זה מגרד מאוד ובמיוחד לפני יצאות דרך אגב ייאות סדירות ואין דימום אני משתגע לא יודע מה לעשות בבקשה תעזור לי

admin
שלום דני,
פטריה ופרזיטים הם רק חלק מהדברים הגורמים לגרד בפי הטבעת. יש גם סיבות אחרות - כמו טחורים, אלרגיות, מחלות עור שונות, וירוסים ועוד. אתה נמצא בתהליך של בירור הסיבה וכדאי להמשיך ולחפש את הסיבה ולטפל בה.
אם הרופא הכירורג שלל בעיה פרוקטולוגית אולי כדאי לבקש יעוץ אצל רופא עור?.


נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
אפריל 7 יום שבת , 2012 5:57 pm

בן 52. בד"כ בריא , בשבועיים האחרונים אני סובל מגירוד חזק בפי הטבעת ובכל האזור סביב פי הטבעת. נבדקתי אצל כירורג אשר קבע כי אין מדובר בטחורים . אני משתמש במגבונים מיוחדים, קיבלתי משחה עבור הגרד באזור פי הטבעת + סיבים תזונתיים + שמן פראפין . לאחר כ- 4 ימי טיפול הגרד באזור פי הטבעת הולך וקטן אך הגירויים והגירודים בפי הטבעת ובחלל פי הטבעת הולך וגובר . הבעייה נפוצה בעיקר בלילות.האם משחת Capsaicin:תוכל להואיל במקרה זה. האם צריך מרשם רפואי ? טיפול אחר המומלץ ?

admin
שלום יעקב,
לגבי משחת קפסיצין - לא בטוח כי תוכל להועיל - ראשית אין אפשרות למרוח אותה בתוך התעלה האנאלית ושנית - אין אפשרות לחזות את היעילות שלה. מנסים ורואים - יש כאלו שהיא עוזרת להם וכאלו שלא.
לקפסיצין אין צורך במרשם רפואי - אולם יש צורך בהדרכה בשימוש במשחה - המשחה נמכרת בריכוז גבוה יותר ממה שצריך ויש צורך לדלל אותה.
לכן לסיכום -אני לא בטוח שמדובר בפיתרון טוב - במיוחד כאשר מדובר בגרוד ממקור פנימי - יש צורך לחפש את הסיבה - ולא נראה כי המשחה המשפיעה בעיקר על גרוד מהעור תוכל לעזור ומומלצת לשימוש בתעלה האנאלית.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: גירוד חזק בפי הטבעת

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים