גוש תקוע בגרון

4 שאלות גולשים בנושא » גוש תקוע בגרון


מרץ 7 יום שני , 2011 10:06 am

שלום לפני כשלושה חודשים הקאתי באמצע השינה לאחר אכילה מופרזת ומאז אני סובל נורא לאחר אוכל ההרגשות הם חוסר נוחות נפשית הרגשה של גוש תקוע בגרון גרפסים מרגיזים ולעיתים יובש בפה! אני בן 23 וב"ה מעולם לא היו לי בעיות או הפרעות כל שהם וכן אולי 12 שנה לא הקאתי מה יכולה להיות הבעיה? אני לעיתים סובל מאוד מאוד! תודה רבה מראש!

admin
שלום אריאל,
לא ברור מה הבעיה.
ממליץ לבצע צילום בליעה של חומר ניגוד (מעבר ושט-קיבה-תרסריון) לוודא שמנגנון הבליעה והקיבה תקינים מבחינה מבנית ותפקודית.

בברכה, דר אביטל
.
יולי 7 יום חמישי , 2011 2:32 pm

מזה כשנה וחצי סובלת מבעיות גרון למינהם. פעם ציסטה שנספגה ורוב הזמן כאבי גרון כרוניים. גם בעת דיבור מלווה ביובש. היית י במעקב א.א.ג. והוא אמר שזה ריפלוקס. אכן יש לי צרבות רעשים בבטן ותחושה של גוש תקוע בגרון. טופלתי באןמפרודקס וכשה עזר הפסקתי. ושוב הכל חזר. עשיתי בדיקה להליקובקטר נמצא חיובי. אופל הרגשצי מצויין מס חדשים ושוב הכל חזר התחלתי טיפול בנקסיום עוזר מאד. אך אני מבוהלת.. אין לי ירידה במשקל נהפוך הוא. אין לי כאבי בטן. רק אי נוחות בגרון ותחושה שהאכל נתקע ובחילות. אני מבוהלת מאד ולא מוכנה לבצע בדיקת גסטרו. מה עושים? האם זהיכול לנבוע מלחץ וחרדה? זה מה שטוענים הנוטרופטית וןגם הרופאת משפחה . האם זה נראה משהו מסוכן?

admin
שלום יעל,
אני חייב לציין שזה נשמע פשוט כמו בעיה של רפלקס. במידה והנקסיום עוזר אז כמובן כדאי להמשיך. במידה ואת חוששת מבדיקת גסטרו אז אין חובה לעשות בשלב זה. ניתן גם לבצע צילום של הושט והקיבה עם חומר ניגוד שנותן תמונה טובה לגבי בעיית רפלקס והאם ישנו גם בקע סרעפתי. לציין שניתן לתקן רפלקס גם בצורה כירורגית ע"י ניתוח לפרוסקופי.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
אוגוסט 30 יום שלישי , 2011 9:44 am

שלום

אני בן 43 לפני כשנה ביצעתי בדיקת גסטרוקופיה וקולונוסקופיה בעקבות כאבי בטן שלא חלפו , בגסטרוקופייה אובחן ריפלוקס מדרגה A ובקולונוסקופיה טחורים בלבד , בנוסף אובחן אצלי חיידק הליקובבטר-פילורי ברמה נמוכה טופל באמצעות אנטיביוטיקה ובבדיקת תבחין נשיפה חוזרת התוצאה יצאה שלילית. בנוסף אני מטופל באומפרודקס 20 מ"ג . לפני מס' ימים החלו להופיע קשיים בבליעת מזון ונוזלים ותחושה של גוש תקוע בגרון שלא חולף. השאלה שלי – האם התחושות הללו של קשיי בליעה והגוש בגרון קשורות לריפלוקס , האם מדובר בהחמרה של הריפלוקס או שמא מדובר בבעיה אחרת/נלוות , ואיזה בדיקות נוספות מומלץ לבצע.
תודה רבה

admin
שלום שמעון,
אין אפשרות לדעת בדיוק ממה נובעת הבעיה מבלי לבצע בדיקות נוספות, יתכן כי מדובר בהחמרה של הרפלוקס עם דלקת בוושט ויתכן כי מדובר בבעיה אחרת.
כדאי היה לבצע בדיקה של מנומטריה של הוושט - זו בדיקה שבודקת את תהליך המעבר של המזון בוושט - האם הוושט מתכווץ טוב, האם הסוגרים של הוושט נפתחים ונסגרים היטב
כמו כן כדאי היה להבדק על ידי רופא א.א. גרון לראות שאין בעיה אחרת כמו פטריה או משהו אחר באיזור המעבר בין הלוע לוושט.
לאחר מכן יש צורך לעבור כל הבדיקות ולראות אם ניתן לאבחן את הבעיה.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
פברואר 14 יום שלישי , 2012 8:14 pm

מזה כחודש ימים אני מרגישה תחושה של גוש תקוע בגרון( לפני 6 שנים עברתי כריתה מלאה של בלוטת התריס ואני נוטלת אלטרוקסין באופן קבוע) ביקרתי אצל רופאת א.א.ג שלא איבחנה דבר והפנתה אותי לביצוע צילום ושט בריום. לאור מה שקראתי בשאלות קודמות וכיוון שהבדיקה לא נעימה,רציתי לשאול האם סימפטום זה מתאים להימצאות הליקובקטר?האם כדאי לעשות בדיקת נשיפה טרם ביצוע הצילום? תודה מראש

admin
שלום אורנה פ.,
זה לא כל כך אופיני להליקובקטר. ממליץ לבצע את הצילום. ללא קשר כדאי תבחין נשימה קודם.

בברכה, דר אביטל


שאלות נוספות בנושא: גוש תקוע בגרון

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים