בקע בקיבה

3 שאלות גולשים בנושא » בקע בקיבה


ספטמבר 15 יום שלישי , 2009 11:41 pm

אני סובלת כשנה מצרידות כרונית במיתרי הקול וגם מצרבות קשות וכאבי בטן עזים בחלל הבטן התחתונה, ליד הטבור.
לאחרונה אובחנו אצלי 2 בעיות: 1. ציסטה דמית במיתרי הקול וה-2. בקע בקיבה. יש לי צרבות קשות אני נוטלת לוסק 2 ביום, לועסת תמס מספר פעמיים ביום משתדלת להמנע ממזונות מסויימים, אך הכל לשווא המזון פשוט מעיק עליי, מה עליי לעשות??….

admin
שלום סיון בת 25,


יתכן ויש לך בעיית רפלקס משמעותית ושכדאי לתקנה בניתוח.
כדאי לעבור בירור הכולל גסטרוסקופיה, צילום מעבר ושט-קיבה-תרסריון ובהמשך מנומטריה ו PH-מטריה. בירור כזה נעשה באמצעות פניה לגסטרואנטרולוג.
עם תום הבירור ניתן לשקות ניתוח לפרוסקופי שעשוי להקל באופן משמעותי על הסמפטומים שלך.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
יוני 28 יום שני , 2010 1:14 pm

שלום ד"ר ,,
אמי כבת שמונים וסובלת מכאבים שבאים במחזוריות . זה החל במחזור של חצי שנה והיום זה תכוף יותר . הוא מתלוננת על דקירות משתקות לכיוון הגב ועמוד השידרה העליון . עלי לציין שעל פי הצילומים לאמי בקע בקיבה. על פי חוות דעת של רופא אורטופד יתכן שהכאבים הם תוצאה של הבקע בקיבה . למרות שנים של בדיקות ובתי חולים לא נמצא טיפול לבעיתה של אמי. שאלתי הראשונה האם יש טיפול לבקע חוץ מתרופות שאינן עוזרות . שאלתי השנייה האם ניתן להגיע אליכם באמצעות שר"פ לבדיקה רב מערכתית עד למציאת הסיבה האמיתית לכאבים וטיפול בבעיה . עלי לציין שלאמי אבן באחת הכליות שהאורולוג טוען שאינה המקור לכאבים. הסמפטומים אופיניים לאבנים בכיס מרה אך בבדיקה אחרונה לא נמצאו שום אבנים בכיס המרה.
תודה ,

admin
שלום נסים ,
קשה לדעת מה סיבת הכאבים. ישנם בקעים של הקיבה שעלולים לגרום לכאבים. צריך לבדוק אותה ולעבור על כל הבדיקות שעשתה עד כה על מנת להעריך מה הבעיה ומה הפיתרון.
ניתן להגיע ליעוץ פרטי למרפאתינו באסותא.

נשמח לעמוד לרשותכם ו, דר אביטל
אפריל 11 יום רביעי , 2012 7:00 pm

שלום , אני בת 30 לפני חודשיים עשיתי בדיקת אינדוסקופיה ונתגלה שיש לי בקע ויש לי דלקת קלה בקיבה -אני כבר שבוע יש לי צרבת שמתחילה מיד אחרי אוכל למרות שהתחלתי להתרחק מכל מה שגורם לצרבת כמו נס קפה או כל אוכל אחר -שאלתי היא האם בקע בקיבה גורם לצרבת – וגם לגבי הצרבת האם היא מלווה בתחושה לא נוחה. כמו עשן ושריפה במיוחד באיזור החזה והלב מצד שמאל ו-ומה אפשר לעשות כדי להקל על הצרבת ??

admin
שלום סנדרה,
בקע בקיבה יכול לגרום לצרבת. הקיבה אמורה להיות בבטן שם הלחץ גבוה, כאשר יש בקע הקיבה או חלק ממנה עולה לחזה שם הלחץ נמוך ולכן יש עליה של חומצות כלפי מעלה.
לכן הבקע יכול לגרום לצרבת - אם כי יתכן כי יש בקע וגם צרבת ללא קשר - אבל במרבית המקרים זה הולך ביחד.
ניתן להקל על ידי לקיחה של תרופות אשר גורמות להפחתה בהפרשת החומצה - תרופות כאלו מקילות מאוד על הצרבת. אני מניח כי לאחר שעשית את הבדיקה רופא הגסטרו המליץ לך על אחד מהתכשירים הללו.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: בקע בקיבה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים