אבנים בכיס מרה

55 שאלות גולשים בנושא » אבנים בכיס מרה


יוני 4 יום שני , 2007 2:27 pm

היום גילתי שיש לי אבנים בכיס מרה קראתי באנטרנט על חוות בריאות שמציעה טיפול דיאטתי מיוחד ו 100 אחוז הצלחה שהאבנים יצאו החוצה האם שמעתם על זה ? לא כדאי לנסות קודם לפני ניתוח? בברכה לילך

admin
שלום לילך,
אני לא מכיר טיפול כזה. דיאטה לא תגרום לאבנים להיעלם או "לצאת החוצה". אבני מרה לא "יוצאות החוצה" אלא נשארות וגורמות במקרים רבים לסיבוכים. הטיפול היחידי הוא ניתוח. אנחנו מבצעים את הניתוח בצורה לפרוסקופית ללא פתיחה של הבטן וההחלמה קלה ומהירה.
אשמח לעמוד לרשותיך במידה ותזדקקי לניתוח
בברכה
דר' שמואל אביטל
אוגוסט 3 יום שישי , 2007 10:12 am

האם אבנים בכיס מרה יכולים לגרום לקוצר נשימה או השמנה?
ובמקרה ומנתחים אז האם בעקבות הניתוח יש יותר נטיה להשמנה?

admin
שלום גלית,
אבנים בכיס המרה אינן גורמות להשמנה. במידה ומנתחים את כיס המרה אין נטייה להשמנה. ישנם אנשים שכריתת הכיס תגרום לירידה קלה בספיגת שומן (הפוך מהשמנה...).
קשר אחר להשמנה הוא שבאנשים שמנים שעוברים ניתוח הרזיה ("קיצור קיבה") או כאלו שירדו במשקל באופן משמעותי יש נטייה להתפתחות אבנים בכיס המרה.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו,
דר אביטל ודר גרינברג.
אוגוסט 21 יום שלישי , 2007 8:18 am

דר' אביטל ודר' גרונברג
שלום!

אשתי בת 38.5 סובלת מזה זמן מכאבי בטן ומסמפטומים של אבנים בכיס מרה, ואכן אתמול התגלו לה בבדיקת אולטראסאונד אבנים רבות אך קטנות. הבנו שיש מצב בו אבן משתחררת וגורמת להתקף חריף כפי שהיא חוותה לאחרונה.
אשמח אם תוכלו בבקשה לענות על שתי שאלות:
1. האם במקרה של אבנים בכיס מרה לא אמורים לראות עליה בערכי הכולסטרול בבדיקת דם ?
2. האם לקיחה של גלולות למניעת הריון לאורך זמן מהוות גורם משפיע על התפתחות האבנים בגלל הורמון האסטרוגן?
תודה
מוטי
מוטי

admin
שלום מוטי,
אבנים בכיס המרה נוצרות ללא קשר לרמת כולסטרול בדם ואנני מכיר קשר לגלולות. בכל מקרה אשתך צריכה ניתוח..

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו,
דר אביטל ודר גרינברג.
אוגוסט 29 יום רביעי , 2007 1:22 pm

שלום, אני בת 37 יש לי אבנים בכיס מרה מזה 8 שנים, גיליתי זאת במהלך ההריון עם בני הבכור, 7 שנים סבלתי מעודף משקל, במהלך השנה וחצי הורדתי ממשקלי 53 קג, בחודשיים האחרונים אני סובלת מכאבי בטן עזים מתחת לסרעפת כמעט על בסיס יומי וכן כאבים בצד השמאלי של הבטן, מבחילות רבות וכאבים לאחר האוכל, לציין שאני אוכלת שומן מאוד מוגבל סה"כ 2 כפיות ביום לפי הדיאטה שלי, קראתי קצת באינטרנט על כיס המרה וקישרתי את הסימפטומים שיש לי לכתוב במידע באינטרנט, האם אני יכולה לקחת מוצרים טבעיים של חברת סולגאר לדוגמא למסיסות האבנים, האם ניתן להקל על התופעה או למגרה ללא צורך של התערבות ניתוחית, וכמו כן, היה רשום שירידה דרסטית במשקל יכולה לעורר את הסימפטומים, לפני הדיאטה לא סבלתי מכאבים בכלל, איך ומדוע ? אשמח לתשובה, גלית

admin
שלום גלית,
ירידה דרסטית במשקל גורמת להיווצרות אבנים בכיס המרה. במקרה שלך היו אבנים קודם לכן ויתכן שבמהלך הירידה במשקל נוצרו עוד אבנים וכיס המרה החל לכאוב. הפיתרון היחידי הוא ניתוחי. הניתח נעשה בצורה לפרוסקופית ללא פתיחה משמעותיל של הבאן והאשפוז הוא בד"כ יום אחד בלבד.
נשמח לעמוד לרשותך בעניין זה
דר אביטל ודר גרינברג
הקבוצה לכירורגיה, 03-641557
ספטמבר 21 יום שישי , 2007 3:00 pm

שלום,
אני בת 46 ויש לי אבנים בכיס מרה.
לאחרונה אושפזתי בגלל חסימה בדרכי המרה.
לאחר האישפוז עשיתי US ובידקות תפקודי כבד. על פניו אין חסימה בדרכי המרה.
אני אמורה לעבור ניתוח לכריתת כיס המרה, וההמלצה היא שתוך כדי ניתוח זה ייבדק האם ישנה חסימה בדרכי המרה, ואם כן, לעבור לניתוח פתוח.
הבנתי שלא כל מנתח יודע לבצע בידקה זו תוך כדי הניתוח.
האם ידוע לכם על מנתחים שאפשר להמליץ עליהם?
תודה

admin
שלום גבי,
אנו מומחים בניתוחים לפרוסקופים (התמחות בארה"ב) ומבצעים גם ניתוחים מסוג זה.
נשמח לייעץ לך ולעמוד לרשותיך בעניין זה

דר אביטל ודר גרינברג.
אוקטובר 17 יום רביעי , 2007 12:50 am

שלום, בתי בת 15 סובלת כארבע שנים מכאבים חזקים בבטן העליונה שמופיעים פעם בחודש בערך .לאחרונה התגלו אבנים בכיס מרה בסונר בטן.האם הפתרון היחידי הוא ניתוח?
האם כיס מרה אינו איבר חיוני?
תודה איריס

admin
שלום איריס,
הפיתרון היחידי היעיל הוא ניתוח. הניתוח נועד למנוע את הכאבים ולמנוע סיחבוכים חמורים יותר בהמשך. ניתן לחיות ללא כיס מרה ללא משמעות מיוחדת. כיס המרה איננו מייצר את המרה אלא רק מרכז אותה. כאשר הכיס מוסר המרה עדיין מיוצרת ועוברת למעי פחות מרוכזת דבר שאין לא השפעה משמעותית.
אנו, כמו מנתחים אחרים, מבצעים את הניתוח בצורה לפרוסקופית (ללא פתיחת הבטן) בעזרת מצלמת וידיאו המוחדרת לבטן. האשפוז הוא קצר (יום אחד) והחזרה לשגרה היא מהירה.
נשמח לעמוד לרשותכם בעניין הניתוח.
בברכה
דר אביטל ודר גרינברג.
פברואר 29 יום שישי , 2008 2:48 pm

אני בהריון שבוע 25 וגילו לי אבנים בכיס מרה עקב כאבים מאוד חזקים שפקדו אותי לאחרונה והקאות בזמן כאב חזק מאוד רופא הנשים החליט על שמירת הריון עקב כך. ברצוני לדעת מה הסיכוי מאחר ואני בהריון ושום דבר לא עוזר לי לכאבים החזקים?

admin
שלום ענבל,
כמובן שהנטיה לנסות ולעבור את ההריון ורק לאחר מיכן לבצע את הניתוח. עם זאת לעיתים כאשר הכאבים נמשכים ולא ניתן להשתלט על זה אין ברירה ויש צורך לבצע את הניתוח עם סיכון מסוים לעובר. גם בהריון בשלב שלך ניתן עדיין לבצע את הניתוח בצורה לפרוסקופית

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
מרץ 15 יום שבת , 2008 1:37 pm

אני בכן 50 ומזה כשלושה חודשים סובל מכאבים עזים בצד ימין בבדיקת אולטרא סאונד נתגלו אצלי אבנים בכיס מרה הכירורג טוען שזה בכלל לא קשור. לאחרונה גילתי שאני צריך כל הזמן להשתין האם יתכן שזה מהערמהערמונית? כאלו כאבים חזקים? ואם כן מה הטיפול? תודה!!!!!

admin
שלום כאבים בצד ימיו בבטן סמוך למפסעה?,
קשה להגיד על סמך מה שתיארת האם יש קשר לכיס המרה. כאבים בבטן ימנית עליונה אופיניים לאבני מרה. לגבי עניין השתן - הגדלת ערמונית איננה גורמת לכאבים. השתנה תכופה יכולה להיגרם עקב הגדלת ערמונית. ממליץ להיבדק לשם כך אצל אורולוג.
נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו להערכה בשל האבנים בכיס המרה.
בברכה
דר אביטל ודר גרינברג.
מאי 7 יום רביעי , 2008 10:19 am

יש לי אבנים בכיס מרה
מה מותר ומה אסור לי לאכול ?

admin
שלום מירה,

במידה והאבנים הן ממצא מקרי שאינו גורם לסמפטומים אינך צריכה להימנע מדבר. במידה ואילו אבנים סמפטומטיות כדאי להימנע ממאכלים המכילים שומן רב.
נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
יולי 21 יום שני , 2008 11:05 pm

נמצאו אצלי אבנים בכיס מרה, סבלתי לפני כשנה מהתקף אחד לא מאוד חזק, המליצו לי להסיר את כיס המרה מכיוון שאני מתכננת הריון ועדיף למנוע סיבוכים בזמן ההריון, מה המלצתכם?

admin
שלום טל,
במידה וסבלת מהתקף הקשור לאבנים כדאי להסיר את הכיס על מנת למנוע סיבוכים בעתיד. אנו מבצעים את הניתוח בצורה לפרוסקופית ללא פתיחה משמעותית של חלל הבטן ונשמח לעמוד לרשותך בעניין זה.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
03-6411931
ספטמבר 5 יום שישי , 2008 4:22 am

שלום
אני סובלת מטעם מר ויובש בפה כבר תקופה(הסוכר בסדר גמור) האם יכטח להיות קשר לאבנים בכיס מרה?

admin
שלום ציפי,
אילו לא סימנים קלאסים של אבנים בכיס מרה...

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
נובמבר 9 יום ראשון , 2008 8:56 am

שלום,
לפני מס' חודשים גיליתי בעקבות "התקפה" כי יש לי אבנים בכיס מרה. שמרתי על דיאטת שומנים קפדנית וכך הצלחתי למנוע התקפים נוספים מזה מס' חודשים.
לפני שבועיים גיליתי שאני בהריון וכנראה שעקב כך התחילו שוב התקפי כיס מרה…
1. האם יש קשר בין הריון ובין ההתקפים? ייתכן שזו הסיבה להתגברות ההתקפים?
2. מה ניתן לעשות בנידון בזמן ההריון? ניתוח? כדורים?
תודה רבה.
רחל.

admin
שלום רחל,

עקרונית אין קשר בין הריון להתקפי כאבים הקשורים לאבני מרה. בעבר כאשר נשים בהריון סבלו מאבנים בכיס המרה היתה נטייה לדחות את הטיפול הכירורגי לאחר ההריון.
היום ישנם מאמרים המראים שניתוח כיס מרה במהלך הריון הוא בטוח ולא מעלה את הסיכון לפגיעה בעובר לעומת החלטה לא לנתח. לכן במידה ואת סובלת באופן משמעותי מאבנים סמפטומטיות ניתן לנתח גם במהלך ההריון.
בהצלחה
דר אביטל
נובמבר 27 יום חמישי , 2008 1:31 am

אני בת 19 וחצי, לפני שנה גילו אצלי אבנים בכיס מרה, לאחר שסבלתי כ3 שנים מכאבים עזים באזור הקיבה, בחילות והקאות. אבנים בכיס מרה הוא תורשתי במשפחתי.
הרופאים מציעים לעשות ניתוח לכריתת הכיס מרה, כפיתרון יחידי, אך לא מזמן שמעתי שרפואה אלטרנטיבית יכולה לסייע, והדבר לא מצריך בהכרח ניתוח, האם זה נכון?!ואכן רפואה אלטרנטיבית תוכל לעזור?

admin
שלום שירה,

הדבר אינו נכון. אבנים בכיס מרה לא חולפות מעצמן ובמידה וגורמות לכאבים עלולות בעתיד גם לגרום לתופעות חמורות יותר. ממליץ להסיר את כיס המרה עם האבנים... אנו מבצעים את הניתוח בצורה לפרוסקופית ונשמח לעמוד לרשותך בעניין זה
בברכה
דר אביטל
הקבוצה לכירורגיה
03-6411931
דצמבר 24 יום רביעי , 2008 4:43 pm

בבדיקת אולטר סאונד נמצא "ריבוי אבנים בכיס מרה" האם אין מנוס מנתוח????

admin
שלום אילנית שאער,
תלוי עם יש לך תסמינים הקשורים לאבני המרה. במידה ויש כאבים הקשורים לאבני מרה אכן מומלץ על ניתוח.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
ינואר 13 יום שלישי , 2009 10:05 pm

יש לי סימפטומים הדומים להתקפי אבנים בכיס מרה. בבדיקת האולטרסאונד לא נמצאו אבנים. עד כמה בדיקה זו אמינה? האם יש בדיקה מדוייקת יותר?

admin
שלום הדס,

במידה והכאבם מאוד אופיניים לכיס מרה ניתן לבצע בדיקת אולטראסאונד אנדוסקופי שהיא ביצוע אולטראסאונד בעזרת אנדוסקופי. זו בדיקה רגישה יותר לאיתור אבנים קטנות בכיס המרה.
נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
מרץ 5 יום חמישי , 2009 12:11 pm

בתי בת ה 17 אושפזה באסף הרופא לפני כחודש עקב כאבים בצד ימין מתחת לחזה, בצילום אולטראסאונד נמצא: כיס מרה מעט תפוח עם דופן מעובה ומשקע בתוכו הודגמו אבנים בכיס מרה .
קיבלה אנטיביוטיקה והמלצה לניתוח עוד חודש.
האם אין טיפול שיכול לרסק את האבנים??. אנו רוצים להימנע מלהוציא איבר מגופה ,ורוצים לקבל יועץ מומחה שיתן לנו אופציות טיפול , האם אתם יכולים להמליץ על מומחה כזה??.

admin
שלום אמירה אשכנזי,
הדבר הכי נכון ובטוח במקרה הזה הוא הסרת כיס המרה עם האבנים. אין שום טיפול אחר היכול למנוע ביעילות התקפות של אבנים בכיס המרה. הסרת הכיס נעשית בצורה לפרוסקופית וכרוכה באשפוז של יום אחד בלבד. אנו מתמחים בניתוחים מסוג זה ונשמח לעמוד לרשותכם בעניין זה.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר אביטל
0526428338, יעל, מזכירה
מרץ 20 יום שישי , 2009 2:46 pm

שלום, יש לי אבנים בכיס מרה האם ישנו תרופה להמסה במקום לעשות ניתוח כי בינתיים
אינני סובלת מכאבי בטן חזקים אלא מדי פעם כאבי בטן ובחילות,והאם יש קשר בין הפרשות סמיכות
לאבנים

admin
שלום עדי,

האפשרות היחידה היא ניתוח. אין שום דרך יעילה אחרת. אין קשר להפרשות סמיכות.
נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
אפריל 12 יום ראשון , 2009 12:39 am

שלום רב!
רציתי לשאול שאלה שמעיקה על מצפוני זמן רב:
לפני שנתיים עברתי ניתוח כריתת כיס מרה בשיטה הלפרוסקופית. וזאת לאחר התקפים קשים מאוד שהיו לי במהלך הריון, החל משבוע 26 ואילך. ההתקפים היו כאבים נוראיים (!) בבטן העליונה מתחת לחזה, לאורך כל הבטן. בזמן ההתקף בקושי יכלתי לזוז, בקושי יכלתי לדבר ולנשום מעוצמת הכאבים. ההתקפים נמשכו לפעמים 12 שעות ברצף ללא כל הפוגה למרות שקיבלתי טיפול בבי"ח. פאפוורין עזר לי אם כי לא תמיד. היו פעמים שזנטג עזר אך לרוב לא. הכאבים היו מגיעים לרוב בשעות הלילה, הייתי מתעוררת מעוצמת הכאב. הדבר קרה כ7 פעמים, 7 אישפוזים. אני שמחה שסיימתי בשלום את ההריון ו 3 חודשים לאחריו נותחתי. מאז ברוך ה' לא היו עוד כאבים מסוג זה.

השאלה שלי היא כזאת: בדר"כ בזמן ההריון נצפו באולטרסאונד אבנים או דלקת בכיס- דופן מעובה וכו'. באיזשהו שלב שאושפזתי טענה אחת הרופאות של האולטרסאונד שאין לי שום אבנים בכיס והיא לא יודעת מהו המקור לכאבים!!! יתכן שהן נבעו גם מכך שהרעיבו אותי 5 ימים בבי"ח למרות הריוני! לאחר מכן היו לי עוד כ-2 אישפוזים מאותם כאבים.
לאחר הלידה עשיתי אולטרסאונד ולא נצפו אבנים בכיס המרה או בדרכי המרה!
בהתייעצות שעשיתי הרופא אמר לי שהכאבים שהיו לי אופיניים לכיס מרה ולא כדאי לוותר על ניתוח.
הלכתי על ניתוח כי לא העזתי לחשוב על עוד הריון עם כאלה התקפים שאין מה לעשות איתם עד סוף ההריון.
בניתוח לא היו אבנים בכיס מרה! אמרו לי שהיה מעט "סלאג'", בוץ.
שאלתי היא האם יתכן שחלילה לא עלו על הבעיה האמיתית או שנראה לך שזה קשור לכיס מרה? האם סלאג' יכול לגרום לכאלה בעיות??
תודה רבה וסליחה על האריכות…
אורה

admin
שלום אורה,
סלג' הן אבנים קטנות מעין בוץ. ממצא כזה בהחלט יכול להתאים לסמפטומים שתיארת. העובדה שאינך סובלת מהתקפים לאחר הניתוח מעידה על כך שהניתוח בכל זאת היה נחוץ.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
מאי 22 יום שישי , 2009 3:28 pm

שלום לד"ר,
מה כחודש אני סובלת מכאבים ברום הבטן , מתחת לצלעות ובחזה , ביצעתי בדיקות כגון צילום חזה, בדיקות דם + שתן , גסרקופיה לבדיקת הקיבה וכו' אולטרסאונד , CT חזה + בטן .
כל הבדיקות יצאו תקינות למעט בבדיקת האולטרסאונד וב- CT שניצפו אבנים מרובות בכיס מרה.
אני לא יודעת מה לעשות האם הכאבים הללו ייכולים לייחס לאבנים בכיס מרה ?? מכל מה שקראתי הכאבים של אבנים בכיס מרה הם כאבים בצד ימין בעוד שאני וסבלת מכאבים בכל חגורת בית החזה מ2 הצדדים ועוד ..
האם לאחר הבדיקות הבדיקות שערכתי יש מקום לדאגה ? אני רוצה לבצע את הניתוח להורדת כיס המרה אך מפחדת מאוד שהכאבים לא יעלמו לי ובסוףף יתגלה שמקור הבעיה הוא לא משם … השאלה היא איזה עוד בדיקות עליי לעשות ???
אודה לעזרתך ודעתך ,
סיון

admin
שלום סיון,
ראשית כאבים של אבני מרה יכולים להתבטא ככאבי חגורה . במידה וכל הבירור האחר כולל גסטרוסקופיה תקין סביר להניח שמדובר באבני מרה הגורמות לכאבים.
ניתוח של כריתת כיס המרה נעשה בצורה לפרוסקופית וההחלמה מימנו מהירה.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
יוני 13 יום שבת , 2009 6:02 pm

התגלה אצלי אבנים בכיס מרה אושפזתי כחודש וחצי בעקבות דלקת חריפה בכיס המרה כתוצאה מכך ביצעו בי צילום יו אס וניתוח אי אר סי פי כי מצאו בצילום ממצא: שלוש אבנים בצינור המרה כמו כן המליצו לי להסיר את הכיס יש לציין שאני פוחדת מהרדמה כללית כי זה יהיה עבורי ניתוח ראשון ואני לא יודעת איך אגיב לחומרי ההרדמה ולניתוח עצמו.
מה עושים כדי להתגבר על הפחד מניתוח לפרוסקופי? האם ניתוח אי אר סי פי שבו הרחיבו לי את הפתח על מנת שאבנים קטנות שיוצאות מהכיס אל הצינור יצאו אל פי הטבעת מחייב כריתת כיס במהירות?אם כן מדוע?

admin
שלום שירי,
יש צורך בכריתת כיס מרה. הכיס ימשיך לייצר אבנים למרות הרחבת הפתח ואבנים אילו עלולות לגרום לבעיות מסוגים שונים.
אינך צריכה לפחד מהרדמה והניתוח נעשה בצורה לפרוסקופית והוא יחסית פשוט.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו בנושא זה
בברכה, דר אביטל
123


שאלות נוספות בנושא: אבנים בכיס מרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים