שריפה בפי הטבעת

4 שאלות גולשים בנושא » שריפה בפי הטבעת


דצמבר 6 יום שבת , 2008 12:14 pm

שלום רב,
מזה 20 שנה אני סובלת מטחורים, תמיד טיפלתי בנרות ומשחות. לפני כשנתיים בערך החלו כאבים חזקים מאד ותחושת שריפה בפי הטבעת. רופא מומחה גילה פיסורה וטיפל בבעיה, הוא גם טיפל בבעית הטחורים. כאבים חזקים ושורפים המשיכו, בבדיקות נוספות שללו פיסורה וטחורים.
רופא המשפחה הפנה אותי לסי.ט. לעמוד השדרה ובאמת קיימות כמה פריצות דיסק.( אני ספורטאית ועוסקת בספורט מאד עצים). טופלתי על ידי עשרות מטפלי גב למיניהם.
הכאבים ממשיכים ומדגברים מאד בזמן המחזור החודשי.
עלי לציין שהכאבים החזקים הם רק בעמידה לפעמים קצרה מאד, ממש בלתי סבילים. בזמן ישיבה
הכאבים נעלמים לפעמים לחלוטין. לאחר יציאות הכאבים מחמירים ואז אני חייבת לשבת מיד. תודה.

admin
שלום גלית פרנקנשטיין,

ניתן להתקדם בברור על ידי ביצוע אולטרא סאונד של פי הטבעת והרקטום - אולי יש איזו צניחה בזמן עמידה שיכולה להסביר את הכאבים.
בנוסף אולי שווה לבצע גם מנומטריה של השריר - כי אולי הכאב נובע מכיווץ של השריר ואז הרפיה מסוימת יכולה לעזור.
אינני סבור כי מקור הכאב הוא בדיסקים הפרוצים.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
דצמבר 6 יום שני , 2010 12:45 pm

שלום שמי גבריאל ברצוני לישאול אני סובל מיטחורים תקופה ארוכה ובשעת יציאה לשירותים הטחורים יוצאים החוצה ולאחר זמן מה ליפעמים שעות הם חוזרים פנימה אבל הכאב ממשיך וממשיך כמין תחושת שריפה בפי הטבעת שאלתי האים זה פיסורה ?או שזה ניגרם מהטחורים ? הרופא המליץ לי על משחות מסוימות שמרפאות את הפצע ורציתי לדעת אים הניתוח לטחורים מטפל גם בבעיה זאת ?וגם ברצוני לדעת האים שיטת הניתוח ה א ל מתאימה לכל אחד?אים כן האים השיטה הזאת היא הכי מומלצת היום?

admin
שלום גבריאל,

על מנת לדעת אם בנוסף לטחורים ישנה גם פיסורה - יש צורך בבדיקה של המקום.
לרוב טחורים פנימיים אינם גורמים לכאבים עזים של מספר שעות לאחר שהם צונחים פנימה כך שזה בהחלט מחשיד לכך שקיימת במקום גם פיסורה.
במידה ומבצעים ניתוח לטחורים וישנה פיסורה - לרוב "על הדרך" מטפלים בפיסורה והבעיה באה על פיתרונה לאחר הניתוח.
שיטת הניתוח האל - מתאימה לטחורים בדרגה שנייה שבעיקר מדממים, ולטחורים קלים בדרגה שלישית שצונחים החוצה. כיום ניתן להוסיף לשיטה זו קיבוע של הטחורים לתוך פי הטבעת שמשפר עוד את התוצאה.
אין לצערי שיטה שהיא הכי מומלצת - האל היא בהחלט שיטה טובה שיש לה הרבה יתרונות אך גם מספר חסרונות - לכן לכול דרגה של טחורים ולכל חולה יש להתאים את השיטה המומלצת בעיקר לו.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
אוגוסט 16 יום שלישי , 2011 11:40 am

לפני כשנה בעלי עבר ניתוח להחלפת אורטה ומסתם,ניתוח גדול וארוך,במהלך האשפוז היתה לו עצירות והאחות עשתה לו חוקן תוך כדי שהכניסה לו את החוקן דרך פי הטבעת הרגיש כאב,כשחזרנו הביתה מאד שרף לו בפי הטבעת לאחר היציאות עד כדי כך שלא יכל לשבת,חשבנו שזה אולי תחורים אבך רופאת המשפחה טוענת שלא ,קיבלנו משחות לטיפול היתה ,רגיעה מסויימת ומידי פעם לאחר היציאות הוא מרגיש שריפה בפי הטבעת ולפעמים לאחר שהוא מנגב יש מעט דימום על הניר
יש לציין שהיציאות סדירות ואין דימום בצואה, והתופעות האלה לא היו קיימות לפני הניתוח,בבדיקות דם כליליות שעשינו לאחרונה יש ירידה ברמות המגלובין מ-13.5 לפני שנה ל-10.6 נכון לשבוע הזה,רופאת המשפחה שלחה אותנו לבדיקות שונות,כמו כן יש ירידה בתפקודי הכליות .הוא מטופל בתרופות שונות כמו קומודין ואספרין אנחנו מאד דואגים,נשמח לשמוע מה דעתכם,

admin
שלום גנר חלי,
שריפה וכאב בפי הטבעת שיתכנו שהם קשורים לביצוע חוקן או ניתוח - יכולים להעיד על פיסורה יותר מאשר על טחורים. יתכן כי זו הסיבה גם שמשחות לטחורים לא משפרות את המצב.
יתכן דימום מפי הטבעת ובעקבותיו ירידת המוגלובין - בוודאי בחולה המטופל בקומדין ואספירין - אזי גם פציעה קטנה יכולה להוביל לדימום גדול.
ראשית יש לבדוק אותו ביסודיות לראות האם יש בעייה בפי הטבעת - זה לא תפקידה של רופאת המשפחה - לשם כך יש להגיע לבדיקה אצל כירורג. לאחר מכן יש לשקול בירור של המעי כולו - ואולי גם של כל מערכת העיכול.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
ספטמבר 21 יום ראשון , 2014 12:47 pm

שריפה בפי הטבעת

שלום רב, בת 28 בריאה בד"כ, סיימתי לפני כשבועיים טיפול בחיידק הליקובקטר. לפני כשבוע במשך שני בקרים היו לי יציאות מוגברות שבסיומן שרף וגירד לי פי הטבעת ומעליו והיה דימום שניגבתי עם נייר טואלט אך לא כאב לי בזמן העשייה, רופא המשפחה בדק אותי ואמר שזה לא טחורים ולא פיסורה רק דלקת בעור, נתן לי משחת טבעדרם ונרות פרוקטוגליבנול, התחלתי להשתמש והכול היה בסדר.
מאתמול התחיל לי שלשול אינטנסיבי (כל חצי שעה בשירותים) פי הטבעת נהיה לי שורף מאוד ויצא לי גוש גדול על פי הטבעת ודימום קליל שאני מנגבת.
שאני עושה זה שורף אך לא כואב. השאלה שלי האם זה טחור או שזה פשוט מהעומס של השלשול? אני מנסה להחזיר אותו פנימה אך הוא נכנס חלקית. מה דעתכם? ומה לעשות? תודה מראש.

פרופ' שמואל אביטל

לפי התיאור זה נשמע כמו טחור פנימי שצנח. כדאי להיבדק אצל פרוקטולוג.


פרופ' שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: שריפה בפי הטבעת

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים