ריפלוקס

3 שאלות גולשים בנושא » ריפלוקס


יולי 17 יום רביעי , 2013 3:04 am

ריפלוקס

שלום. אני סובלת מכאבי גרון, שיעול וצרידות. אאג שלל דלקת גרון ואמר שמדובר בצרבת.
בדיקת גאסטרוקופיה יצאה תקינה. האם תמיד הדלקת בוושט נראית או ייתכן שהיא קלה ולכן לא נראת בבדיקה?
תודה

פרופ' שמואל אביטל

בד"כ הדלקת כן נראית בושט. עם זאת כדאי להיוועץ עם רופא הגסטרו . ניתן לבצע בדיקות יחודיות למצב של רפלקס.(PH מטריה ומנומטריה)


פרופ' שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
פברואר 28 יום שבת , 2015 9:02 am

ריפלוקס

שלום, למעלה מ10 שנים אני סובלת מתופעות בלתי פוסקות של: בליעת מים ועולים לי גרעפסים גדולים כולל אחריי אכילה ואם זה לא משתחרר לי זה מפריע לי לנשימה עשיתי גסטרוסקופיה יצא תקין עשיתי בדיקת וושט יצא הרוב תקין חוץ משריר סוגר הוושט שהוא רפוי אצלי. הרופא המליץ לי לקחת טיפול תרופתי סופרלנזר(אני מקווה שלא טעיתי בכתיבת שם התרופה) בעבר לקחתי נקסיום שלא עזר לי הייתי רוצה לדעת אם ניתוח זה הפתרון כי אני לא בעד תרופות.

פרופ' שמואל אביטל

לא ברור ממה בדיוק את סובלת. אם מדובר ברפלקס זה בד״כ משולב עם צרבות קשות שלא ציינת בשאלתך. ממליץ לבצע שיקוף בליעה לוודא שאין בקע סרעפתי משמעותי ולחזור על בדיקת לחצים בושט. יתכן שבכל זאת יש רפלקס ואז לעיתים גם ניתוח יכול לעזור.


פרופ' שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר
מרץ 13 יום ראשון , 2016 8:38 pm

ריפלוקס

מזה כשנה סובל מבצקת בגרון שנובעת מרפלוקס.בצעתי 2 בדיקות גסטרוסקופיה שבראשונה הודגם הליקובקטור שטופל ע"י שילוב של אנטיביוטיקה.לאחר כחצי שנה של שימוש בסותרי חומצה (אומפרדקס ונקסיום) לא נראתה הטבה.נשלחתי לבדיקת גסטרו נוספת למדידת PH עם קפסולה ע"ש בראבו למשך48 שעות.נמצא רפלוקס משמעותי כ-55 ארועים ב-24 שעות.עברתי ליטול נקסיום ברמה מקס' של 80 מ"ג ביום ללא הטבה משמעותית.כמובן ששינתי הרגלי חיים ותזונה וההטבה חלקית בלבד.רופא הגסטרו שלי חושב שאין מנוס מניתוח,אך באותה נשימה אמר שהוא לא ממליץ עליו עקב תופעות לוואי מתמשכות של גזים,כאבי בטן וקושי בבליעהוהטבה זמנית.מעוניין לשמוע חוות דעתכם ככרורגים ומניסיונכם.תודה מראש.

פרופ' שמואל אביטל

 

מתנצל על העיכוב בתשובה שנבע מבעיות טכניות.

 

ולשאלתך, להערכתי במקרים כמו שלך ניתוח הוא אפשרות סבירה וטובה. חשוב להעריך קודם את הלחצים בוושט ובסוגר התחתון (רמת הלחצים יכולה לנבא את הצלחת הניתוח וגם את הסיכוי לבעיות בליעה). לבדיקה קוראים מנומטריה.

הניתוח נעשה בגישה לפרוסקופית וסיכויי ההצלחה טובים. בניתוח מייצרים שסתום מרקמת קיבה המונע מהחומצה לעלות לוושט.

במקרים קיצוניים של בעיות בליעה אחרי ניתוח ניתן לחזור בגישה לפרוסקופית ולהתיר את השסתום שנבנה.

 


פרופ' שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: ריפלוקס

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים