קולונוסקופיה בהרדמה מלאה

2 שאלות גולשים בנושא » קולונוסקופיה בהרדמה מלאה


ספטמבר 22 יום שני , 2008 5:41 pm

שלום. אני בת 33. עקב אנמיה שנמשכת כבר כ- 6 שנים (המוגלובין 11, פריטין 4) + סיפור משפחתי שסבי נפטר מסרטן המעי הגס כשהיה בן מעל ל- 70, המליצו לי לעשות גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה.

בבדיקת הגסטרוסקופיה שעברתי לפני כמה שנים הטשטוש לא השפיע עליי בצורה טובה, גרם לי להשתולל ולזוז ללא שליטה והיו צריכים להחזיק אותי, ולאחר מכן, כשסיפרו לי מה היה, הרופאה אמרה לי שאי אפשר לעשות ככה קולונוסקופיה כי הטשטוש לא עובד אצלי טוב. לכן, ביקשתי קולונוסקופיה בהרדמה מלאה.

קבעו לי תור לקולונוסקופיה בהרדמה מלאה אבל אני עדיין חוששת עקב ה"טראומה" של הפעם שעברה… אני ממש מפחדת, גם מההרדמה וגם מהבדיקה, והכי מסיבוכים כמו ניקוב המעי. כמו כן האם צריך לנוח אחרי הבדיקה כמה ימים או ששבים לפעילות מלאה? אני ממש בחרדה

האם חובה עלי לבצע את הבדיקה? בתודה מראש.

admin
שלום רונית,
מומלץ מאוד לבצע את הבדיקה! הסבירות לסיבוכים בבדיקה הם נמוכים ביותר.

בהצלחה, דר אביטל ודר גרינברג.
מרץ 9 יום רביעי , 2011 9:47 pm

אני צריכה לעבור קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה בהרדמה מלאה, עקב בעיה שמונעת ממני לקבל טשטוש רגיל. קבעתי תור באיכילוב, אך אני חוששת מההרדמה המלאה, על סיכוניה. רציתי לשאול האם מדובר בהרדמה מלאה כמו בניתוח רגיל או על הרדמה "קלה" יותר? האם ניתן לברר באיזה חומר משתמשים ומה רמת הסיכון בהרדמה זו? כמה זה נדיר שמבצעים קולונוסקופיה בהרדמה מלאה בבית חולים? בנוסף, הבנתי שרק רופא מסוים מבין כלל הרופאים בבית החולים מבצע את הקולונוסקופיה כאשר היא תחת הרדמה. האם אתם יודעים ממה הדבר נובע? האם הקולונוסקופיה במצב זה מסובכת יותר או שונה?
תודה מראש

admin
שלום ,
אין בעיה בקולונוסקופיה בהרדמה. עושים קולונוסקופיות בהרדמה פעם בשבוע כך שזה לא נדיר. זו הרדמה מלאה והסיכון הוא כמו בקולונוסקופיה רגילה.


בברכה, דר אביטל .


שאלות נוספות בנושא: קולונוסקופיה בהרדמה מלאה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים