צרבות קשות

11 שאלות גולשים בנושא » צרבות קשות


אפריל 1 יום שלישי , 2008 9:23 pm

שלום,

בשנים האחרונות אני סובלת מריפלוקס, בתחילה זה היה בעיקר כאב חזה, וחוסר נוחות בוושט אחרי אכילת מאכלים שונים. לפני שנה וחצי התחילה תופעה בה אני קמה כל בוקר עם כאב גרון. לפני 9 חודשים התחלתי להרגיש שאוכל נוזלי וקר כמו יוגורט וכו', נתקע ויורד רק לאחר מספר שניות, הבנתי שמשהו לא תקין. לפני חצי שנה התחילו צרבות קשות ואוכל שעולה ורק אז ניגשתי לרופא וגיליתי שמדובר בריפלוקס, קיבלתי לנטון שעזר חלקית לכאבי חזה ולעוצמת הצרבת אך האוכל עדיין עולה ותחושת הקושי לאחר הבליעה עדיין קיימת ומחמירה עם הזמן. עשיתי מספר בדיקות – גסטרוסקופיה, מנומטריה, צילום מעי שיצאו תקינות. ומה שלא יצא תקין – מיפוי וושט הראה ריפלוקס. שבוע הבא אני עוברת ניטור PH. במידה והוא יראה ריפלוקס אני אופנה לניתוח. מה שמדאיג אותי זה הקושי בבליעה והכאב גרון, הרי אם עולה תוכן הקיבה הוושט אמורה להוריד זאת חזרה לא? האם זה יתכן שהוושט תקינה והתוכן יגיע עד לגרון? והאם תסמינים יוצאי דופן אלו מצביעים על אחוזי הצלחה שונים בניתוח?
אני בת 27
תודה

admin
שלום אני,
אחד המדדים הטובים ביותר המנבאים הצלחת ניתוח רפלקס הוא תגובה טובה לטיפול התרופתי ובעיה מוכחת של הסוגר הושטי - קיבתי. עם זאת צריך לזכור שאצל חלק מהחולים הרפלקס עולה ללוע והתסמינים קשורים לגירוי של אזור הגרון כפי שאת תיארת. במקרים כאילו ניתוח בהחלט יכול לעזור. כדאי בכל מקרה להיבדק ע"י רופא אף אוזן גרון.
קשה להעריך את שיעור ההצלחה הניתוחי במקרה שלך אבל באופן כללי שיעור ההצלחה נע סבחב 60 עד 85 אחוזים לטווח הארוך. (חלק מהחולים נאלצים לחזור לטיפול תרופתי בטווח של שנים).
לגבי הניתוח עצמו - הוא מתבצע בצורה לפרוסקופית ללא פתיחת בטן. בניתוח מבוצע שיחזור של הסוגר הוושטי בכניסתו לקיבה כך שאיננו מאפשר חזרה של תוכן קיבתי לוושט.
אנו מתמחים בניתוחים מסוג זה ונשמח לעמוד לרשותך בעניין זה.
בברכה, דר אביטל ודר גרינברג.
אפריל 22 יום שלישי , 2008 7:56 am

לפני כשנה עברתי ניתוח עש ניסן בשיטה לפרסקופית.
עברתי, לאחר ההתאוששות מהניתוח תקופה טובה יחסית.
כעת חזרו סימפטומים קשים שלא היו לפני הניתוח צרבות קשות חוסר אפשרות לישון בלילה
ירידה במשקל מצב רוח ירוד
אני לוקחת לנטון פעם ביום 30מג משפיע במשך היום איכשהו בלילה אין יותר השפעה.
האם מותר לקחת פעמיים ביום ? האם אאלץ לעבור ניתוח נוסף?
האם יתכן שהמצב הורע בגלל תרגיל בטן שיצר לחץ תוך בטני גדול?
מה הסיכוי להטבת המצב עם ניתוח נוסף?

admin
שלום מאירה,
כדאי לעבור בירור שוב לאחר התיעצות עם גסטרונטרולוג. יתכן וכדאי לחזור על גסטרוסקופיה.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
אוגוסט 12 יום שלישי , 2008 1:48 pm

שלום רב לכם,
אני פונה בשאלה לדעת מזה כמספר חודשים אני סובלת מצרבות קשות מאוד אושפזתי פעמיים בעקבות כאבים עזים שגרמו לעליה בלחץ הדם. במהלך האישפוז האחרון ביצעו לי בדיקת גסטרוסקופיה והממצאים היו תקינים למעט הימצאות חיידק האליקובקטר שקיבלתי טיפול אנטיביוטי משולב עם לוסק וכבר עבר חודש ימים מאז אין שום שיפור , הרופא גסטרו שינה את סוג הכדורים ולקחתי עד היום אומפרדקס, לנטון, לוסק ושום דבר לא מצליח להפסיק את השרפות שאני חשה בבטן העליונה תחושת השרפה עוברת לי לגב לצוואר לגרון לידיים , השרפה מתגברת עם אכילת מזון , השאלה שלי היא האם זה בקע סרעפתי? איך אפשר לאשש או לשלול . אני בת 75 נוטלת באופן קבוע תרופה נגד תת פעילות של בלוטת התריס , ואוויסטה לאוסטיופורוזיס , האם אני מתאימה לביצוע הניתוח לתיקון הבקע?

admin
שלום שמחה,

ראשית צריך להגיע לאבחנה. ממליץ לבצע צילום וושט-קיבה-תרסריון (צילום עם שתיית חומר ניגודי) . בהמשך לשקול בדיקת חומציות בוושט (PH- מטריה). לאחר הבדיקות האילו נקבל תשובה אם את סובלת מבקע סרעפתי עם עלייה של חומצה לוושט.
וכן, גם בגיל 75 ניתן לעבור ניתוח לבקע סרעפתי.
נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
נובמבר 26 יום רביעי , 2008 1:37 am

שלום רב,
מזה כחודשיים אני סובלת מהתקפים משונים…כאילו פתח פי הטבעת "נפתח" ו"מתרחב" בלי סיבה מיוחדת..(התקף כזה קרה לי היום תוך כדי מנוחה במיטה!) ומעין לחץ פנימי "כאילו מנפח את פי הטבעת…
לציין כי התחושה מבהילה ואין לי תופעות לוואי כמו רירית או דם. אני כן סובלת כבר תקופה ארוכה מצרבות קשות.
אודה לתשובות:
1. מה האפשרויות שעלולות להיקרא במצב זה?
2. האם יש קשר לתיאור הנ"ל לצרבות?
3. האם הגוף "מאותת" על מחלה כלשהי?
בתודה מראש!! אתי

admin
שלום אתי ט.,
התיאור שלך אינו מתאים לבעיה ספציפית. יתכן שמדובר בטחורים או בפיסורה . כדאי לבוא להיבדק.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
פברואר 6 יום שישי , 2009 8:04 pm

אני סובלת מבקע סרעפתי וצרבות קשות.ביצעתי בדיקת גסטרוסקופיה. נבדקו ושט,קיבה ותרסריון. ממצאי הבדיקה:ושט- בשליש תחתון כיבים עד 10 ממ אורך עם רירית מודלקת בשוליים כיבים gej-בגובה 30 ס"מ-בקע סרעפתי גדול. קיבה{כולל תרגיל היפוך}-תקין. תריסריון{כולל חלק שני}-תקין. מסקנות: אזופגיטיס כיבית. בקע סרעפתי. אני מטופלת בomepradex40*2 שאלתי- האם זהו מינון גבוהה מידי? כיוון שבעקבות לקיחת התרופה סובלת לעיתים משלשולים וכאבי בטן.

admin
שלום קורן צפירה,
נראה שאת סובלת מרפלקס קשה לפי התמונה בגסטרוסקופיה ושאת נזקקת למינון גבוה של אומפרדקס. אחת מתופעות הלוואי של תרופות מהסוג הזה היא שלשולים. אני סבור שבמקרים כאילו ניתן לשקול ניתוח למניעת רפלקס. בניתוח אנו מחזקים את השסתום בין בושט לקיבה על מנת למנוע את עליית החומצה לוושט. שיעור ההצלחה של הניתוח הוא גבוה והניתוח נעשה בצורה לפרוסקופית ללא פתיחה פורמאלית של חלל הבטן. אנו מתמחים בניתוחים מסוג זה ונשמח לעמוד לרשותך.
בברכה, דר אביטל
הקבוצה לכירורגיה,
03-6411931
אפריל 12 יום ראשון , 2009 9:40 am

שלום רב
אני בת 21 ,מזה שנה וחצי אני סובלת מחרדות ללא טיפול תרופתי לפני שלוש שנים נמצא אצלי חידק הליקובקטר פלורי לאחר טיפול משולש עברתי שוב בדיקת נשיפה ונמצא שהחיידק עדיין פעיל ואז שוב עברתי טיפול אנטיביוטי ולבסוף עשיתי גסטוסקופיה והכול יצא תקין.
כעט אני סובלת מזה חודש וחצי מצרבות קשות עם תחושה שהחומצות עולות לגרון, כאבים בבית החזה ובגב העליון אני שותה אומפרדקס 20 מ"ג פעמיים ביום אך ללא הטבה (ניסתי גם לוסק אך ללא הטבה )הייתי אצל רופא גסטו והוא משוכנע שזה נפשי .אני נורא מתוסכלת וכול היום בוכה
האם באמת זה יכול להיות כתוצאה של לחץ נפשי ??
אגב אני נורא מפחדת לעשות שוב גסטוסקופיה .

admin
שלום הילה,
על מנת לברר את זה עד תום ממליץ על ביצוע צילום ושט-קיבה-תרסריון, בדיקת לחצים בושט (מנומטריה) ובדיקת חומציות בוושט (PH מטריה). לאחר הבירור ניתן יהיה להעריך האם באמת את סובלת מרפלקס משמעותי ואם כן ניתן יהיה לשקול את הצעד הטיפולי הבא.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
יולי 31 יום שישי , 2009 10:41 pm

שלום ד"ר
אני בן 30 ובשנה האחרונה סבלתי מצרבות קשות.לפני כחצי שנה התחלתי להרגיש קושי בבליעה
וחשתי שיש לי גוש בגרון.ניגשתי לרופא המשפחה והופנתי לא.א.ג וובדיקה שנעשתה (החדרת מצלמה דרך האף) לא נמצא דבר המרמז ל"גוש" שחשתי ןאז הןפנתי לביצוע בדיקת אולטרא סאונד וגם שם לא נמצא ממצא חריג כלשהוא.
בחמשת החודשים האחרונים אני עדיין מרגיש קושי בבליעה ויתרה מכך ,האוכל שאני אוכל פשוט
עולה למעלה והתחושה היא תחושה של מחנק.
לאחרונה מזה כשבוע קבלתי מרופא המשפחה כדור בשם לנסופרזול ללא כל בדיקה מעמיקה.
לטענת רופא המשפחה יש ליטול את התרופה הזו פעמיים ביום לפני הארוחות ןלהגיע לאחר שבועיים אל המרפאה להמשך בדיקה/טיפול. לטענתו אני סובל מריפלוקס.
שאלתי היא האם הרופא יכול לקבוע זאת לפני שהוא ביצע בדיקה כלשהיא?
שאלה שנייה : האם התסמינים שתיארתי מתאימים לדעתך לבעית ריפלוקס?
אשמח לתשובתך המהירה יניב

admin
שלום יניב,

התסמינים עשויים להיות קשורים לרפלקס. אין בעיה לקחת את הטיפול למשך שבועיים ולראות אם זסה עוזר לסמפטומים. בהמשך כדאי לשקול גסטרוסקופיה. אם אכן מדובר ברפלקס הכדורים בד"כ עוזרים. לעיתים ניתן לשקול ניתוח לפרוסקופי לתיקון הרפלקס.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
ספטמבר 15 יום שלישי , 2009 11:41 pm

אני סובלת כשנה מצרידות כרונית במיתרי הקול וגם מצרבות קשות וכאבי בטן עזים בחלל הבטן התחתונה, ליד הטבור.
לאחרונה אובחנו אצלי 2 בעיות: 1. ציסטה דמית במיתרי הקול וה-2. בקע בקיבה. יש לי צרבות קשות אני נוטלת לוסק 2 ביום, לועסת תמס מספר פעמיים ביום משתדלת להמנע ממזונות מסויימים, אך הכל לשווא המזון פשוט מעיק עליי, מה עליי לעשות??….

admin
שלום סיון בת 25,


יתכן ויש לך בעיית רפלקס משמעותית ושכדאי לתקנה בניתוח.
כדאי לעבור בירור הכולל גסטרוסקופיה, צילום מעבר ושט-קיבה-תרסריון ובהמשך מנומטריה ו PH-מטריה. בירור כזה נעשה באמצעות פניה לגסטרואנטרולוג.
עם תום הבירור ניתן לשקות ניתוח לפרוסקופי שעשוי להקל באופן משמעותי על הסמפטומים שלך.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
דצמבר 16 יום רביעי , 2009 12:15 am

שלום רב
יש לי שתי שאלות:
1. אני סובלת כבר זמן רב מצרבות ונוטלת זנידקס 150. עשיתי בדיקות ונמצא אצלי חיידק, רופא המשפחה המליץ על טיפול באנטיביוטיקה(הבנתי שזה בא עם תרופה נוספת?) אני מניקה כרגע ורציתי לשאול אם זה בעייתי לקחת את התרופות הללו בזמן הנקה(לפני כחודש לקחתי אנטיביוטיקה בשל בעיה אחרת, לא רוצה להגזים עם האנטיביוטיקה).
2. בעלי סובל מצרבות קשות שמפריעות את שנתו, הוא קם בגלל צרבת, לוקח זנידקס 150, לעתים גם מקיא.
לאחרונה מרגיש קשיי נשימה בזמן השינה. האם יש קשר בין צרבות לקשיי נשימה? אם כן, מה הטיפול המומלץ.
אודה על תשובותיכם-מיטל

admin
שלום מיטל,
לגבי הטיפול בחידק ההליקו בקטר - יש מספר רב של טיפולים אשר כוללים אנטיביוטיקות שונות - ראשית עלייך לברר איזה טיפול רוצים לתת לך - ולהודיע שאת מניקה אז תקבלי תרופות שניתן לתת.
לגבי בעלך - יתכן והוא סובל מרפלוקס משמעותי שמגיע עד לגרון והוא אחראי על תופעת קוצר הנשימה. מוכרים מקרים רבים בהם רפלוקס של חומצה מהקיבה גורם לקוצר נשימה, צרידות, ותופעות דמויות אסטמה. ראשית יש לברר אם אכן יש לו רפלוקס משמעותי, ולבדוק אם אין לו הרניה סרעפתית ולאחר מכן להתאים לו טיפול.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
דצמבר 18 יום שישי , 2009 9:17 pm

שלום רב

שמי טל (בן 38 ) לפני כ-12 שנה לערך זיהו אצלי ריפלוקס במהלך שנים סבלתי מצרבות קשות אך בשנתיים האחרונתו למדתי מה לא לאכול ומתי לא לאכול ויש לציין שבשלוש שנים האחרונות כמעט ולא חויתי צרבות . לצערי כמעט בצמוד לתופעת הצרבות הופיע תופעה חמורה בהרבה והיא מחנק מאוכל בשעה שהוא עובר בגרון . התופעה קוראת לי בשנתיים שלוש האחרונות בתדירות גדולה , לעיתים אני אף נאלץ להקיא את כל האוכל משום שאפילו טיפה של מים לא מסוגלת לעבור שם והכל פשוט תקוע . עשיתי לפני כשנה צילום מעבר אוכל עם נוזל מיוחד ששכחתי את שמו והצילום הראה (,לתדהמתי )לדעת הבודק שהמעבר תקין . לצערי התופעות לא פוסקות ואני ממש חש חסר אונים , מה עלי לעשות ?

admin
שלום טל,

חשוב לחזור על צילום. ממליץ על מעבר ושט-קיבה-תרסריון עם בריום. צור קשר לאחר ביצוע הצילום
נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
מאי 13 יום ראשון , 2012 10:22 pm

שלום שוב חזרתי לשאול עברתי נתוח פונדופלקציה לפני עשרה חודשים בבית חולים בילנסון לצערי נהיא יותר גרוע צרבות קשות מאוד צריבה בגרון חזרתי למנתיח חמש פעמים כל פעם אומר משהו אחר שלח לרופא גסטרו שהחליט לעשות את הנתוח בקצור זה זריק אותי לזה וזה זורק אותי לזה אתמול הייתי אצל רופא גסטרו באסותא עים כל המסמכים של הבדיקות שעשיתי לפני הנתוח אמר לי לא הייתא צריך לעשות נתוח הייא אבחון לא נכון בכול זות עשה לי גסטרוסקוביה אמר יש בקע והריפלוקס החמיר בגלל הפונדופלקציה שלא היו צרכים לעשות אותא האים יש מצב לבטל פונדפלוקציה אצלכים באםותא האים הבטול לא מסובך אין פעיה בהדבקיות אים כן אני לא חושב פעמיים אני בא מיד כי אני סובל נורא

admin
שלום מוניר,
במרבית המקרים ניתן לפתוח את הפונדופלקציה. אם כי מדובר בניתוח לא קל, ויש הרבה הדבקויות במקום שיכולות להפריע. אבל לרוב ניתן לזהות את התפרים הקודמים ולשחרר אותם ואז לפתוח את הניתוח.
אם אתה רוצה לעבור זאת אצלינו - כדאי שתגיע עם כל החומר, נראה אותך ואת הממצאים ונחליט.
אתה מוזמן לדבר עם מירב 052-6075975 ולקבוע תור אלי.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: צרבות קשות

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים