עיקצוצים בפי הטבעת

2 שאלות גולשים בנושא » עיקצוצים בפי הטבעת


יוני 20 יום רביעי , 2007 9:21 am

ד"ר שלום רב.
מה יכולה להיות הסיבה לריח לא נעים מפי הטבעת ,אין בוודאות תולעים,אלה תחושת דיגדוגים ועיקצוצים ,תופעה מוזרה שבאה וחולפת בגלים ולא נעים לי בכלל.זו הרגשה לא אסטטית בכלל,ואפילו הייתי קוראת לזה סבל ומטרד באיזשהו מקום.אני עם טחורים חיצוניים ופנימיים בדרגה בקושי 2 כך טוענים 2 כירוגיים,ופוליפ שפיר אני רוצה לעבור ניתוח וההחלטה הזו בידיי אם כדי לי או לא הבעייה שאני מאוד פוחדת מאוד מאוד,תמיד אני סביב שטיפות להגיינה מכיוון שאני מוצאת את עצמי רוב הזמן בשרותים כ-3-4 או לפעמים 5 פעמים ביום ,יש לי קיבה בריאה אבל זה גם מציק יותר מדי ורק לפני ואחרי יציאה יש לי תחושות דיגדוגים ועיקצוצים בפי הטבעת ,בבקשה ד"ר תן לי ייעוץ מה לעשות ?האם בדיקת קולנוסקופיה כואבת?האם אפשר לעבור אותה בהרדמה כללית?כי יש לי סיוט מהבדיקה הקודמת שעשו לי גסטרו קיבה עם טישטוש והרגשתי את כל הכאבים זה היה פשוט גהנום לעבור בדיקה כזו בקיבה עם כאבים מה אפשר לעשות?דרך אגב אבל הרופאים הסתכלו בפי הטבעת בבדיקה ולא ראו פיסורה אחרת היו רואים לא? מחכה לתשובה במהרה אני חסרת אונים תודה רבה לך ד"ר נכבד.

admin
שלום אוסנת.,
קשה להבין בדיוק מה האבחנה לפי התיאור שלך. יתכן וכדאי למרוח משחת דזיטין לאחר מקלחת ויבוש טוב של האזור בערב ובבוקר. זה יכול להקל על תחושת גרד וחוסר נחת באזור. נשמח לבדוק אותך ולברר את מקור הבעיה. קולונוסקופיה אינה כואבת אך מחייבת הכנת מעי שאיננה נעימה במיחד.

נשמח לעמוד לרשותך

בברכה,
דר' רון גרינברג ודר' שמואל אביטל
מאי 25 יום ראשון , 2008 4:34 pm

שלום רב .. פניתי אלכם בעבר בקשר לבעייה שיש לי ולא קיבלתי תשובה .אני רואה שאתם כן עונים . . עברתי שתי ניתוחים להסרט גידול סרטני באבר המין .אחרי הניתוח השיני קיבלתי למקום הקרנות אני עדיין סובלת המקום לא מתרפא לי כואב לי הגעתי לכל מני רופאים גם לפרופסור חודק מיב'הח בלינסון עשו לי שוב ביופסייה יצא בסדר כל מיני משחות מרחתי ללא הואיל ..בנוסף לזה אני גם סובלת מעיקצוצים בפי הטבעת יש רגעים שזה משגע . ראני מורחת שמן עץ התא זה קצת מרגיע לאחר סריפה .מה עלי לעשות ואיך להיתנהג עם זה ? היתי מעוניינת לקבל עיצה מה עלי לעשות ואם אילו משחות להישתמש .נדמה לי שפעם כן קיבלתי תשובה שפרופסור חודק טובה .את זה אני יודעת אבל לא נתנה לי שום טיפול חוץ מביופסייה .אבקש לדעת אם איזה משחות אני יכולה להישתמש שיש בהם סתרואידים . האם אני יכולה להישתמש במשחה דרמובט שהיא טובה לגרד? .ולאיזה רופא היתה ממליץ לי ללכת.

admin
שלום שושנה יחיאל,
אנחנו תמיד עונים - לעיתים זה לוקח קצת זמן - עקב העומס -אבל בסוף זה מגיע.
בתשובה נתיחס לגירוד בפי הטבעת. לא ציינת מה יצא בביופסיה?.
הגירוד בפי הטבעת יכול לנבוע ממספר רב של גורמים בין היתר - בעיה בעור - אולי לאחר ההקרנה, התפתחות של פטריה, פרזיטים, דלקת ואלרגיה. ככלל מחלקים את הגירוד לכזה שנובע מבעיה פרוקטולוגית - טחורים ופיסורה, ופיסטולה, או בעיה עורית או אחרת.
לא כדאי לטפל במשחה מבלי שיודעים מה גורם לגרוד.
לכן - אני מציע לך לפנות לכירורג שיבדוק את פי הטבעת וינסה לאבחן מדוע את סובל מגרוד.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: עיקצוצים בפי הטבעת

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים