סדקים בפי הטבעת

2 שאלות גולשים בנושא » סדקים בפי הטבעת


ספטמבר 11 יום חמישי , 2008 9:05 am

בתי בת השנתיים וחצי סובלת מעצירות כרונית מאז החלה לאכול מוצקים בגיל 7 חודשים. הרופאים בארה"ב בה אנו חיים כעת המליצו לתת לה MiraLax, Plyethylene Glycol ולנסות מינונים שונים. הם האמינו ש"עם הזמן היא תגדל מזה", כאשר תהיה גמולה מחיתולים ותדע לשלוט ביציאות, ואפשר יהיה לרדת במינון. כיום היא כבר גמולה מחיתולים במשך היום, אך לאחרונה הפחד מהכאבים, שהיא כנראה מקשרת עם הישיבה בשירותים, גורם לה להתרוקן לעיתים בתחתונים. מלבד זאת, ככל שהזמן עובר נראה שצריך להגביר את המינון כדי שיעזור. היא כרנע מקבלת כפית וחצי כל יום.

שאלותי הן: האם בטוח לקחת תרופות אלו לאורך זמן ומה עוד ניתן לעשות כדי להקל – שינוי בדיאטה לא ממש עזר.האם איזשהו טיפול "אלטרנטיבי" יכול להועיל, ואם כן איזה סוג? האם אכן יש מקרים של ילדים ש"צומחים מזה"? אשמח אם תוכלו ליעץ מרחוק ולכוון מה אפשר לבדוק, בדיקות לא פולשניות כדי לא לגרום טראומה נוספת. עלי לציין שיש לה לעיתים יציאות קשות מאוד הגורמות לה לכאבים ולסדקים בפי הטבעת.

תודה.

admin
שלום טלי,
ראשית אני מניח ומקווה שהילדה עברה בירור לעצירות כולל שלילה של מחלת הירשפרונג.
בעניין הפוליאתילן גליקול - כפית וחצי איננה מינון נוראי. זה לא אמור לגרום לה כל נזק. המטרה בשלב זה היא להקל עליה כמה שיותר. ניתן לשלב גם מעט שמן פרפין להוריד את הטראומה לאזור בזמן יציאות קשות. בנוסף ההמלצות הרגילות של שתיה מרובה במהלך היום ותכשירי סיבים במינון מותאם לילדים (כגון קונסיל). לעיתים ילדים נכנסים למעין מעגל סגור שקשור לפחד מיציאות והחמרה בעצירות וצריך לנסות ולשבור את המעגל.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
דצמבר 25 יום ראשון , 2011 12:09 pm

שלום,

התחלתי לסבול מפיסורה ישר אחרי לידת בני, במשך 4 חודשיים סבלתי כאבים חזקים , ואז התחלתי בשימוש עם פגלקס + משחת נדיפין( אחרי שהוברר לי שהמשחה שהשתמשתי במשך 4 חודשים היתה חיקוי) ואכן המקום נרגע לאט לאט, לאחר חודש וחצי בלי כאב החלפתי את השימוש בפגלקס לתרופה קונסיל ואז המעבר גרם לי להתאמצות קלה ביציאה וחזרו לי הכאבים הנוראים ,
רציתי לדעת 1)האם טיפול אינסטנטיבי נוסף ע"י משחת הנידיפין + פגלקס יוכל לרפא את המקום לחלוטין?
2)האם המשחה יכולה לעזור אם כבר השתמשתי בה כבר חודשיים ברצף?
3)וכמה זמן מותר לי לצרוך את הפגלקס?

נ.ב איבחון אצל רופא לפני חודשיים הוא אמר שישנם שני סדקים בפי הטבעת

admin
שלום נעמי לבקוביץ,
1. טיפול נוסף יכול לגרום לריפוי - אם כי אני מאוד בספק. לדעתי הפיסורה הקודמת לא נרפאה ממש אלא התכסתה ברקמה דקה ולכן חיית בתחושה כי הכל עבר ואז יציאה אחת פצעה מחדש את המקום.
2. כן - המשחה יכולה לעזור למרות השימוש הקודם - אם כי כפי שכתבתי הסיכוי לכך אינו גבוה.
3. באופן עקרוני אין מגבלה בצריכת הפגלקס. ניתן לצרוך לאורך זמן רב.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: סדקים בפי הטבעת

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים