נקסיום

14 שאלות גולשים בנושא » נקסיום


פברואר 28 יום שבת , 2009 11:04 am

שלום דוקטור מזה כשבועיים אני סובלת מכאבים בושט בבית החזה ובכל חלקי הבטן ,הבעיות התחילו אחרי מחזור ממושך של שבועים וחצי( זרימה קלה טיפות טיפות אך ממושך-קיים התקן תוך רחמי)לפני כשבוע החלו גם כאבים באגן ובגב תחתון וגם בפי הטבעת. הלכתי לבדיקות שונות צילומי חזה, אולטראסאונד כליות ,כיס מרה ובטן תחתונה,ללא ממצא מסויים בבדיקת אולטראסאונד צווארי נמצאו 2קישוריות בגודל 0.4 ו 0.6X0.9X0.1 ס"מ,לאחר שתיית בריום נמצא ריפלוקס מאסיבי,קיבלתי אומפרדקס (שהופסק עוד לפני ע"מ לבדוק בבדיקת נשיפה אם ישנו חיידק הליקובקטר) כעת ישנם עדיין כאבים באזור החזה מעט כאבים בבטן,אולם נוספה לי תחושת גולה בגרון שלא מפסיקה מזה כארבעה ימים, הופנתי לגסטרולוג ע"מ לבצע גסטרוסקופיה בסוף חודש אפריל.עליי לציין שלא נעשתה בדיקה לחיידק,בגלל האומפרדקס כמו כן, קיבלתי כדור תחליפי לאומפרדקס -נקסיום 20 מ,ג.כמו כן נבדדקתי 3 פעמים אצל רופא נשים הכל תקין. שאלתי כעת מה זה הגוש -"הגולה" בגרון ואם ישקשר לכל הכאבים שבבטן באגן ובחזה לריפלוקס? תודה

admin
שלום ,
יתכן שלפחות חלק מהתחושות שלך בהקשר של בית החזה והגרון קשורות לרפלקס. כדאי לבצע את הגסטרוסקופיה (שבמהלכה ניתן גם לבצע בדיקה של החיידק). במידה ובגסטרוסקופיה תהיה עדות לרפלקס ניתן גם לשקול ניתוח לפרוסקופי לתיקון הרפלקס.
נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
אוגוסט 24 יום שני , 2009 3:16 am

לפני למעלה מחצי שנה אובחנה אצלי דלקת בתריסריון בגסטרוסקופיה.
טיפול קו ראשון להליקובקטר שכלל אומפרדסק נכשל.
לפני שהתחלתי טיפול בקו שני התחילה אצלי תחושת בעירה בגרון ומטה שלא נתנה לי מנוחה כל היום.
מייד לאחר טיפול קו שני להליקובקטר ותוך טיפול בנקסיום עשיתי שוב גסטרוסקופיה ואובחנה דלקת קיבה כרונית קלה וביופסיה להליקובקטר נמצאה שלילית.
הנקסיום עזר לי כשבועיים בערך מתחילת הטיפול (2 כדורים 20 מ"ג ביום) ואז שוב חזרו התחושות הנוראיות בחזה ובגרון.
יש לציין כי עשיתי גם צילום חזה, אולטראסאונד בטן, גסטרו כאמור פעמיים ובדיקת מאמץ.
אני פשוט מיואש, והייתי שמח לעיצה.
1. האם תוצאה שלילית בביופסיה להליקובקטר בזמן טיפול בנקסיום, אמינה?
2. האם ייתכן שטיפול בנקסיום לא עוזר להקלה ברפלוקס?

admin
שלום קובי,

1. אם התוצאה היא מרירית קיבה שנילקחה בזמן ביופסיה - היא אכן תוצאה אמינה.
2. אינני משוכנע כי התופעה שאתה מתאר היא רפלוקס ואם אכן יש רפלוקס הוא חומצי?. לפי מה שאתה מתאר - לא הייתה דלקת בוושט, ואין בדיקות המראות כי יש רפלוקס - כך שהאבחנה הזו אינה מוכחת. לדעתי יש צורך להמשיך בבירור.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
אוקטובר 22 יום חמישי , 2009 3:09 pm

במהלך שלושה וחצי החודשים האחרונים יש לי תחושה של ליחה בגרון
בתחילה הרופא חשב כי יש לי דקלת בסינוסים ונתן לי אנטיביוטיקה
הליחה המשיכה ואז נתן לי ספריי לאף ובמקביל שלח אותי לבדיקות אלרגיה
נמצא שיש לי אלרגיה לקרדית אבק אבל רופאת האלרגיה תחקרה אותי קצת יותר וכאמרתי לה כי אי חשה ביותר ליחה לאחר שתייה או אכילה היא החליטה לתת לי כדורי נקסיום
קראתי קצת על הכדור ובכלל על מחלת רפלקס ואני לא חשה שום צרחבה, שריפה , שיעול אוחזרה של אוכל
אני פשוט חשה כל הזמן שיש לי ליחה והיא לא עוברת ואני ממש לא יודעת מה לעשות! לא יודעת אם הכדורים האלו יתאימו גם לי וזקוקה לעצתכם

תודה מראש

admin
שלום טלי,
ראשית כדאי לנסות את הכדורים שהוצעו לך ולבדוק אם זה יעזור. על פניוו אני לא משוכנע שמדובר ברפלקס. כדאי להיבדק ע"י רופא אף אוזן וגרון.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
אפריל 27 יום שלישי , 2010 6:11 am

שלום לכם,
ברצוני לברר תוצאות בדיקה . מזה חודשיים כאבים כחגורה סביב הבטן העליונה אחרי האוכל. בטן נפוחה. מזון מועט מאוד . בבדיקת סיטי נמצא שהכל תקין מלבד בקע סרעפתי קטן והדבקויות פלאורליות ב -l.l.l. .האם תוכלו להסביר לי את מהות התשובה ומה עלי להמשיך לברר ?אני עדיין סובלת מכאבים למרות לקיחת הכדור נקסיום מזה חודש וחצי.אין לי מושג מה עלי לאכול על מנת להפחית את הכאבים.
אודה לתשובה מהירה סילבי זמיר . 27.4.10

admin
שלום סילבי זמיר,

דרך הסרעפת עובר הוושט ומתחבר בבטן לקיבה. התשובה אומרת כי הפתח בסרעפת אצלך מעט מוגדל ואיזור המעבר בין הוושט לקיבה אינו נמצא בבטן אלא עלה דרך החור המוגדל לקיבה.
זה ממצא מאוד שכיח אשר קיים אצל הרבה מאוד אנשים ואינו מסביר את הכאבים סביב החגורה לאחר האוכל.
יש להמשיך בבירור לראות האם אין אבנים בכיס מרה? האם אין דלקת של הלבלב? האם אין דלקת בקיבה או כיב? ועוד על מנת לחפש הסבר לכאבים המטרידים אותך.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
מאי 30 יום ראשון , 2010 11:12 am

אובחנתי כסובלת מבקע סרעפתי של 2 ס"מ לפני שנתיים עם רפלוקס (נערכה בדיקת גסטרו). בשל כך אני נוטלת אומפרה 20 מ"ג פעם ביום שעוזרת לי ביותר. לפני שבועיים לקיתי בוירוס מעיים ולמשך שבוע שלשלתי. אינני יודעת אם זה קשור לכך או לא, אבל התחילו לי צרבות חזקות יותר, שאף מנעו ממני שינה בלילה התחלתי לקחת אומפרה פעמיים ביום (לקחתי יום וחצי) עדיין ללא שיפור. אפילו הרגשתי לחץ בחזה וחוסר יכולת לנשום. למה עלתה לפתע רמת החומציות? האם יש קשר לוירוס? לא שיניתי דבר באוכל. האם כדאי לקחת כרגע נקסיום (רק למשך שבועיים-שלושה) על מנת לטפל בבעיה האקוטית?

admin
שלום שולי,

יתכן בהחלט שיש קשר. סביר להניח שתוך זמן לא ארוך יחזור המצב לקדמותו.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
נובמבר 19 יום שישי , 2010 8:35 pm

מזה כ- שנה ושלושה חודשים אני משתעלת ומוציאה לחה, השיעול חזק מאוד, עד שהסוגרים התחתונים מופעלים ואין לי שליטה על שלפוחית השטן , כל כמה שעות אני מותקפת בשיעול על הלחה, השיעול מלווה בשריקה חזקה .

בבידקה של גסטרו נמצא שיש בקע קטן בסרעפת.
אדמומיות קלה הקיבה.
להלן הבדיקות שנבדקתי ויצאו תקין .
1. בדיקת אלרגיה.
2. בדיקת אסמה.
3. בדיקת שעלת.
4. אף אוזן גרון.

5. בדיקת לחה , נשלקחה ע"י הרדמה בגסטרו, הבדיקה יצאה תקינה אין חיידק.
טופלתי הכדורי לנטון, לא עזר , כדורי נקסיום, לא עזר .

אשמח אם תוכל לעזור בעצה לטיפול בבעייה

admin
שלום כ. אילנה,
לצערי קשה לדעת מה הבעיה. ממליץ להיוועץ במומחה ריאות.

בברכה, דר אביטל
דצמבר 10 יום שישי , 2010 4:10 pm

שלום רב , להלן הבעיות מהן אני סובל
קשיי נשימה לאחר כל דבר שאוכל או שותה – וגם קושי בשאיפת אוויר
בטן נפוחה מאוד – במיוחד לאחר אוכל ( אפילו מעט מאוד אוכל )
תחושה של היחנקות – במיוחד בשכיבה אבל לא רק בשכיבה .
לא יכול לישון בלילה באופן רצוף – כל הזמן מתעורר מהרגשה של מחנק ושיעול .
לעיתים יש גם צרבות והרגשה של שריפה חדה באזור החזה
גירויים בגרון למטה שגורמות לשיעול
בנוסף מאז שאני סובל מהנ"ל אני גם סובל : מהרגשת חולשה חזקה מאוד ,כבדות ברגלים ,לא מצליח אפילו לעשות ספורט כגון הליכות , סחרחורות , בילבול .
לאחרונה יש גם הרגשה של צריבה וכאב בבית החזה באמצע
לא עזרו לי שום תרופות כגון לוסק,נקסיום, לנטון .
זה התחיל לפני כשנה והמצב רק עולה ומחמיר
בדיקות שעשו לי :
אנדוסקופיה – ושט תקין לכל אורכו , בקע סרעפתי קטן גולש בעומק 38-40 ס"מ , קיבה – רירית האנטרם וגוף עם כתמי אודם נדגמה . מהלך קפלים סדיר וניפוח היטב . תרסריון – בצל וחלק היורד נראו תקינים . באותה בדיקה גם נלקחה ביופסיה שאובחן בה חיידק – טופלתי באנטיביוטיקה ולאחר מכן נערכה בדיקה נשיפה והכל הראה בסדר .
אולטראוסנד בטן – התוצאות לפי הרופא המטפל תקינות
מנומטריה של הושט – פריסטלטיקה פרופולסיבית עם תגובה טובה לבליעה . לחץ תקין בושט לכל אורכו . לחץ תקין ב LES עם הרפיה מלאה שלו .
בדיקת PH – בדיקה תקינה
השאלות שלי הן :
1 . קשה לי מאוד לחיות בצורה כזו והמצב רק מחמיר מיום ליום – האם יש איזושהיא דרך לפתור את הבעיות שמניתי למעלה ?
2 . האם יש עוד אלו בדיקות שיכולות לעזור למצוא פיתרון ?
3. לפני 4 שנים עברתי תאונה קשה שבמסגרתה גם נשברו לי חוליות T1 וחוליות C – האם יכול להיות קשר לבין הסימפטומים שציינתי

בתודה מראש
ניר

admin
שלום ניר,
עברת בירור מלא ששלל בעיה של רפלקס חומצתי שעשוי לגרום לסמפטומים שתיארת. יתכן שלפחות חלק מהסמפטומים קשורים למעי עצבני וכדאי להתייעץ עם רופא גסטרו בהקשר זה.

בברכה, דר אביטל
ינואר 9 יום ראשון , 2011 1:04 pm

אני סובלת מזה 7חודשים תופעה של הצטברות של ליחה בגרון בעקר בבוקר שאני מתעוררת בבוקר
הליחה היא צמיגית לפעמים בצבע ירקרק לפעמים לבנה אני מכחכחת רבות ומתאמצת להוציאה
עשיתי צילום ריאות והוא יצא תקין עשיתי גסטרוסקופיה וגילו דלקת קלה בוושט התחתונה קבלתי טיפול של אומפרדקס שאני לוקחת כבר יותר מ4 חודשיםלאחורנה חזרתי לרופא גסטרואטומולוג
והוא נתן לי טיפול בנקסיום הפסקתי לקחת כי החמיר את המצב הליחה נעשתה קשה יותר והיה קשה לפנות את הליחה בקרתי גם רופא א.א.ג והוא טען שלא נמצאה בעיה ואמר להמשיך אם הטיפול
ברצוני לציין שאני נמצאת במצב של דיכאון מאובחנת ע"י פסיכיאטר האם ייתכן שהמצב של הצטברות הליחה הוא תופעת לוואי של המצב הדיכאון אם לא מה ניתן לעשות חלק גדול ממצב הדיכאון בגלל שאינני משתחררת מהבעיה של הליחה אודה לכם אם תוכלו לעזור
חנה

admin
שלום חנה גלובן,

אנו מומחים בכירורגיה כללית - ושאלתך אינה בתחום מומחיותנו.
את הבירור לתלונה שלך צריך לערוך אצל רופא גסטרו, או א.א.ג או רופא ריאות - אלו המקומות האפשריים להצטברות הליחה.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
ינואר 9 יום ראשון , 2011 11:21 pm

לדוקטור אביטל שלום, לפני 8 חודשים ביצעתי מנומטריה והתוצאות שהתקבלו הן התכווצות הוושט כושלת וקיימת פריסטלטיקה לא אפקטיבית של הוושט, בנוסף אני סובל גם מבקע בסרעפת של 6 ס"מ ומטופל בלנטון ונקסיום, שאלתי אליך היא -כיום אני סובל מכאבים חזקים בחזה שמאל עליון שמקרין לכתפיים על בסיס יומיומי מין כאב כזה שדומה להתקף לב שעומד לבוא. בכל הזמן הזה לא שמרתי בכלל על תזונה נכונה ודיאטטית ואכלתי רק דברים שאסורים לי, האם הכאב בחזה שמעיק עלי בחיי היומיום הוא אופייני לבעיה כמו שלי ואיך אני נפטר מהכאב הזה שמפחיד אותי מאוד וגורם לי לרוץ לחדרי מיון על מנת לשלול בעיות בלב. ודבר אחרון מה אתה היית ממליץ לי לעשות , אודה לך מאוד על תשובתך בהקדם האפשרי תודה.

admin
שלום חיים,
חשוב לראות את כל התשובה והאם יש בעיה גם בסוגר התחתון של הושט.
בנוסף ממליץ לבצע צילום ושט-קיבה-תרסריון להעריך את גודל הבקע וסוגו.
הכאבים יתכן ומקורם מכיווצי וושט ואז כדאי לשקול טיפול תרופתי (בתיאום עם גסטרואנטרולוג). ישנה גם אפשרות לבקע מסובב ואז הפיתרון הוא ניתוח.
בברכה, דר אביטל
פברואר 17 יום חמישי , 2011 5:09 pm

אני בן 49 וסובל מתחושת חומציות וצרבת חזקה ,בבדיקת גסטרו
נמצא שיש לי בקע סערפתי גדול , אני שומר על תזונה נכונה וטופלתי ע" הרופא בכדורי נקסיום 40 מ'ג פעמיים ביום, בהתחלה היה שיפור והצרבות ורמת החומציות היו בשליטה, לאחר שלוש שבועות החלה שוב החמרה
והתרופה הפסיקה לעזור, הרופא שינה לי את הכדור ל קונטרולוק אבל גם תרופה זו לא עוזרת, בצעתי בנוסף בדיקת סיטי חזה ובטן וכן בדיקה אולטסונית לבטן ולא נמצאו ממצאים חריגים, עקב הצרבות החזקות וגם לצורך השלמת הבדיקות אושפזתי פעמיים ובזמן האישפוז קבלתי עירוי של תרופת זנטקס, העירוי שקיבלתי בבית החולים עזר למידור תחושת השריפה, כיום יש לי שריפה כל היום ובמיוחד בלילה עד כדי כך שאיני יכול לישון, לצערי כנראה הכדורים אינם נספגים ונותנים מענה, הזמנתי תור לבדיקת מנומטריה וניתור חומציות מתמשך בושט, כנראה אני אאלץ לעבור ניתוח וחיזוק הסוגר,
הרופא שמטפל בי וגם פרופסור שהתיעצתי עימו לא ששים לגבי ניתוח, מה ההשפעה לטווח ארוך של ניתוח ואיך ניתן לוודא שהניתוח יתן מענה יעיל עקב הבעיתיות בספיגת בכדורים. בצעתי גם בדיקות לשלילה ממקור לב. נשללה גם בבדיקת ביופסיה המצאות החידק,
בתודה מראש
דוד

admin
שלום דוד . ב,
עקרונית יש סיכוי טוב שניתוח יעזור. חשוב לבחון את תוצאות בדיקות המנומטריה וה PHמטריה. בניתוח מתקנים את השסתום בין הושט לקיבה וע"י כך מונעים מהחומצה הקיבתית לעלות לושט . עם זאת יש מגבלות לניתוח. במעקב ארוך טווח אחרי חולים שנותחו מתברר שלחלקם יש חזרה של הרפלקס והם נזקקים שוב לתרופות. עם זאת בהנחה שבדיקות המנומטריה ו PHמטריה אכן יראו שיש בעיה של רפלקס בשל חולשה של סוגר הושט התחתון אני ממליץ על ניתוח.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
אפריל 17 יום ראשון , 2011 10:15 am

שלום לצוות,

בת 55,מימצאים : בקע סרעפתי בגודל 5 ס"מ,ריפלוקס,ללא הליקובקטר פילורי.

אני סובלת מכאבים ותחושת מחנק באזור החזה,התחושה היא שהאוכל מטייל בחלל ו"מנסה" לעלות לכיוון הגרון,כמו גם הרבה "גרפסים" מדומים.
אין תחושת צריבה,ואני מטופלת ב"נקסיום" אך ללא הועיל.

הרופא המטפל מחייב אותי לעבור בדיקת רנטגן עם בריום,לפני שיוחלט האם יש צורך בניתוח,אך אינני מסוגלת לעשותה עם החומר הנ"ל.

מכאן שאני ממשיכה לסבול,ולא יודעת מה לעשות
רציתי לשאול האם ישנה בדיקה ללא בריום,אשר תשקף את המצב באותה רמת דיוק ? אם כן,איזו ?

בברכת שבוע טוב וחג פסח שמח

admin
שלום שיר,
אני מסכים לחלוטין עם רופא המשפחה שלך.
בליעת בריום מאפשרת לראות באופן גרפי את הבקע, גודלו, האם הוא מסובב ונתונים נוספים שלא ניתן לראות בצורה מדויקת בגסטרוסקופיה. הנתונים האילו חשובים גם לקראת ניתוח במידה ומחליטים על ניתוח. במידה ויש לך קושי בשתיה של בריום אפשר לבצע את הבדיקה עם שתיית חומר הנקרא גסטרוגרפין שקל יותר לשתות אותו. הצילומים קצת פחות ברורים אבל עדיין מדויקים.
במידה וישקל ניתוח נשמח לעמוד לרשותך
חג שמח
דר אביטל
יולי 7 יום חמישי , 2011 2:32 pm

מזה כשנה וחצי סובלת מבעיות גרון למינהם. פעם ציסטה שנספגה ורוב הזמן כאבי גרון כרוניים. גם בעת דיבור מלווה ביובש. היית י במעקב א.א.ג. והוא אמר שזה ריפלוקס. אכן יש לי צרבות רעשים בבטן ותחושה של גוש תקוע בגרון. טופלתי באןמפרודקס וכשה עזר הפסקתי. ושוב הכל חזר. עשיתי בדיקה להליקובקטר נמצא חיובי. אופל הרגשצי מצויין מס חדשים ושוב הכל חזר התחלתי טיפול בנקסיום עוזר מאד. אך אני מבוהלת.. אין לי ירידה במשקל נהפוך הוא. אין לי כאבי בטן. רק אי נוחות בגרון ותחושה שהאכל נתקע ובחילות. אני מבוהלת מאד ולא מוכנה לבצע בדיקת גסטרו. מה עושים? האם זהיכול לנבוע מלחץ וחרדה? זה מה שטוענים הנוטרופטית וןגם הרופאת משפחה . האם זה נראה משהו מסוכן?

admin
שלום יעל,
אני חייב לציין שזה נשמע פשוט כמו בעיה של רפלקס. במידה והנקסיום עוזר אז כמובן כדאי להמשיך. במידה ואת חוששת מבדיקת גסטרו אז אין חובה לעשות בשלב זה. ניתן גם לבצע צילום של הושט והקיבה עם חומר ניגוד שנותן תמונה טובה לגבי בעיית רפלקס והאם ישנו גם בקע סרעפתי. לציין שניתן לתקן רפלקס גם בצורה כירורגית ע"י ניתוח לפרוסקופי.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
ספטמבר 4 יום ראשון , 2011 12:59 am

שלום רב! אני בחור בן25 לפני כשנתיים התחלתי לסבול מקשיי נשימה יום יומיים גרפסים מרובים וכאבים בחזה. הביתי בכושר מעולה ואילו עכשיו קשה לי מאוד לרוץ ובככל להתאמן בבדיקת אנדוסקופיה נתגלה אצלי בקע סרעפתי ניסיתי הרבה מאוד תרופות אופרדקס אומפרזול נקסיום ועוד כמה ללא הועיל הרופאים המליצו לי לא לעשות ניתוח כיוון שיש כל מיני סכנות אפשריות ומצד שני קשה לי מאוד להמשיך ככה תחושת החנק הזו מביאה אותי ללחץ נפשי גדול ורציתי לשאול אם יש איזה שהוא פתרון נוסף שאתם יכולים להמליץ לי עליו בתודה מראש :) 

admin
שלום ישראל,
לא ברור האם הבעיה שלך היא באמת רפלקס. ממליץ לעבור בדיקות הקשורות לתפקוד הוושט כולל צילום בליעה ובדיקת לחצים (מנומטריה). פנה לרופא גסטרו המתעסק בתחום זה.

בברכה, דר אביטל
מרץ 17 יום שבת , 2012 12:43 pm

שלום רב,
מקווה שהסיפור שלי לא ארוך מדיי, אך אודה על התשובה המהירה הממוקדת והיעילה , התרשמתי מאוד מהאתר ומהמענה האיכותי לתשובות .
יש לי בקע סרעפתי שאובחן בגיל 23 (כיום אני בין 40 ), בחודש האחרון אני סובל מקושי בבליעה של רוק כאילו יש לי שם איזה פצע לא ידוע או דלקת , הייתי אצל רופא משפחה , נתן לי כדור בשם "נקסיום" 40 מ"ג, אמר שהוא יותר חזק מהלנטון 30 מ "ג שאני לוקח על דרך השגרה לא ממש עזר, נפגשתי עם רופאת אף אוזן וגרון , שאמרה שכנראה זה קשור לרפלוקס, היא המליצה לי לקחת את הלנטון שעד היום לקחתי רק בבוקר כחצי שעה לפני האוכל, גם בערב.
אני מציין שלפני שמכבי עברה ללנטו לקחתי זוטון , אחרי זה הקופה עברה ללנטון ולאחרונה עברה ל"נסופרזול", פה כבר סירבתי לשתף פעולה עם המעברים מטעמי נוחות וכסף לקופה אך לא בהכרח לי, הוצאתי אישור מיוחד להמשיך ולקבל לנטון .
אני סובל מהתחושה הלא טובה בעת בליעה כבר חודש, אבל למכבי יש תורים ארוכים לרופא גסטרו ורק בשבוע הבא אפגוש רופא זה.
אודה אם תוכל למקד אותי אילו בדיקות כדאי לי לבקש ולבצע ומה יכולות להיות הכיוונים של בעיה זו .
מיותר לציין שזה גורם לירידה משמעותית ברמת ואיכות החיים . אני לא יודע אם זה חשוב, אבל לאחרונה התחלתי לעסוק בספורט בחדר כושר משוקולות וכן אני מבצע גם כפיפות בטן (לא היסטיר) 3 סטים * 15 , האם יש קשר בין כפיפות בטן לבעיית הריפלוקס?,
שחר

admin
שלום שחר,
אני מניח כי רופא הגסטרו ינסה להוכיח אם יש לך רפלוקס משמעותי
ההוכחה תהייה על סמך גסטרוסקופיה, אולי בדיקת חומציות בוושט, ואולי גם בדיקת תפקודיות הוושט - מנומטריה. ניתן גם להעזר במקרים מיוחדים במיפוי וושט. בוודאי גם יבוצע לך תבחין להליקובקטר.
לאחר השלמת הבירור תהייה תמונה יחסית טובה של המצב כולל האם יש רפלוקס והאם הוא משמעותי.
לגבי כפיפות בטן - כל דבר שמעלה את הלחץ בתוך הבטן כולל כפיפות בטן, ואפילו בגדים צמודים יכולים להחמיר את הרפלוקס.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, ודר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: נקסיום

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים