ניתוח כריתת כיס המרה

8 שאלות גולשים בנושא » ניתוח כריתת כיס המרה


אוגוסט 15 יום שישי , 2008 10:13 pm

שלום, לפני יומיים עברתי ניתוח כריתת כיס המרה
1. מאז הניתוח לא הייתה לי אף יציאה, כלומר רק שתן , האם זה נורמלי?
2. רציתי לדעת הוא האם מותר להוריד את התחבושות ולהסתובב עם הסיכות חשופות ולהתקלח כך או שעדיף שאני אשים תחבושות חדשות כל פעם?
3. קראתי שבניתוח זה ישנם 4 חתכים ואצלי יש רק 3, אחד בטבור, אחד בצד ואחד למעלה מצצד ימין מתחת לשד..האם זה בסדר? דרך אגב החתך העליון הכי כואב לי באזור שלו…
אשמח לתשובה, מורן.

admin
שלום מורן,
1. כן
2. כן, מותר להוריד חבישה.
3. כן, זה בסדר

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
דצמבר 26 יום שבת , 2009 9:56 pm

לפני כ-4 חודשים עברתי ניתוח כריתת כיס המרה, הניתוח עבר טוב אך ההחלמה שלי הייתה קצת קשה מכיוון שהגוף היה מאוד חלש ובתת משקל. לפני יומיים התחילו לי כאבים ברמה נמוכה בצד ימין למעלה (הכאבים כמו משהו ששותה ולאחר מכן רץ ויש כאבים בצד הבטן, הכאב מאוד זהה) כשאני יושבת אין לי כאבים אך כשאני הולכת יש כאבים. זה לא מונע ממני לתפקד,אך זה גורם לאי נוחות.
האם זה נורמלי? מה זה יכול להיות?
אשמח אם תענו לי בהקדם תודה.

admin
שלום שמרית,
כדאי להיוועץ עם הרופא המנתח. עקרונית לא אמורים להיות כאבים וכדאי לברר את העניין.

בברכה דר אביטל
דצמבר 26 יום שבת , 2009 10:00 pm

לפני כ-4 חודשים עברתי ניתוח כריתת כיס המרה,רציתי לשאול האם זה נכון שאם תפקיד כיס המרה היה לפרק את השומנים אז מי שעבר כריתת כיס מרה תהיה לו נטייה להשמין? אשמח אם תענו לי בהקדם תודה.

admin
שלום שמרית,
ממש לא. כיס המרה עוזר במידה מסוימת לפירוק השומנים במעי. ברוב המוחלט של המקרים לכריתת הכיס אין השפעה. במקרים מעטים תיתכן בעיה בספיגת שומן ונטייה לשלשולים.

בברכה, דר אביטל
נובמבר 8 יום שני , 2010 8:12 pm

עקב עליה בתפקודי הכבד, עשיתי בדיקת אולטרסאונד ואובחנו אצלי אבנים קטנות בכיס המרה.
האם זה הגורם לעליה המשמעותית בתפקודי הכבד?
לפי מה מחליטים אם לעשות ניתוח כריתת כיס המרה? (אין לי כאבים)
האם יש מצבים שאין צורך לטפל ולנתח?
בתודה
רונית

admin
שלום רונית,
לא בהכרח. צריך לראות איזה מתפקודי הכבד עלו. ישנם תפקודים הנקראים "חסימתיים" והם עשויים להיות קשורים לאבני מרה שחדרו לצינורות המרה. במידה ואין לך כאבים וההפרעה בתפקודי הכבד אינה קשורה לתפקודים ה "חסימתיים" אז הסיבה איננה אבני מרה ויש צורך להעריך מה גרם לבעיה בתפקודי הכבד.

בברכה
דר אביטל
נובמבר 26 יום שישי , 2010 11:18 am

שלום רב,

לפני כשנתיים עברתי ניתוח כריתת כיס המרה ,לאחר הניתוח לא הוזמנתי לכל ביקורת ולא היה מעקב אחרי . כיום אני בת 26 בהריון ראשון של תאומים בשבוע 24 .זה כבר זמן רב שאני חשה בכאבים עזים באזור הצלקת מתחת לחזה (בטן עליונה) ,אך לפני ימים אחדים התלוו לכאבים אלו תופעות כגון נפיחות העור וצריבה באזור הצלקות . בייעוץ "על רגל אחת" עם רופא כירוגי " ,אין כל פיתרון עד אר אלד . חשוב לציין כי בלתי נסבל להשאר עם כאבים עזים אלו אני לא מצליחהלישון בלילות , העבודה שלי הינה משרדית כך שהישיבה מקשה עליי רבות .
-ברצוני לציין כי בכל זמן ההריון לא סבלתי מיהקאות ובחילות ואילו בימים האחרונים בהם מלווה הכאב אני חשה בחילות וצרבות רבות .האם קיים קשר?

אודה לתשובתכם ,אמנם אני בהריון אך לא נראה הגיוני כי עד שבוע 40 אשרוד עם כל התופעות לוואי הנ"ל .

admin
שלום ליטל,
קשה לדעת מה הבעיה אבל רצוי להיבדק ע"י כירורג. ממליץ לבצע אולטראסאונד כבד ודרכי מרה , בדיקות דם כולל תפקודי כבד ואח"כ להיבדק.
צריך לזהות מה הבעיה ואח"כ להחליט על טיפול גם במהלך ההריון במקרה הצורך.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
נובמבר 11 יום שישי , 2011 1:01 am

שלום,
אני אמורה לעבור ניתוח כריתת כיס המרה (אבנים), יש לי גם ריפלוקס, לוקחת שנים אמפרודקס. אני צרודה כל הזמן, תחושה כאילו הושט או הגרון לא נקי, הרבה פעמים האוכל נתקע בגרון ולא יורד , צריכה להקיאו החוצה.

האם ניתן לעשות את שני הניתוחים יחד בו בזמן? בשיטת הלהפרוסקופיה? אם כבר מכניסים גז ועושים חורים…..לנצל את הטיפול לשתי הבעיות.

יש לי ביטוח משלים וגם ביטוח בריאות פרטי .

admin
שלום חוה,
אפשר בהחלט לבצע את שני הניתוחים יחד. הניתוח מתבצע בגישה לפרוסקופית. אנחנו עובדים עם כל חברות הביטוח. אנא צרי קשר עם יעל ב 0526428338 לבירור פרטים ותיאום יעוץ.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
דצמבר 18 יום ראשון , 2011 11:07 pm

אשתי אושפזה לאחר שהתלוננה על כאבי גב עזים ביותר בחודש האחרון ולאחר שהקיאה ותפקודי הכבד שלה לא היו תקינים קיבלנו הפניה למיון שאיתרו אבנים בכיס המרה בתוספת דלקת וצהבת חסימתית (מקווה שלא טעיתי במינוחים) כרגע הרופאים מתלבטים האם לבצע בדיקה דרך הושט למרות שהתפקודים יורדים (מ 4 ל 2.8) לטענתם זיהו באולטרהסאונד שאיבחן את הבעיה שבוצע במיון בהרחבה של דרכי המרה.אבל לצערי לא משתפים אותנו במידע. החשד שלי הוא שהם חוששים מאבן שירדה חלקית וגורמת לצהבת ולכן רוצים להיכנס ולוודא שאין מחסום חלקי.כמו כן רוצים לקבוע תור לניתוח כריתת כיס המרה.שאלתי היא מה השיקולים לביצוע הדיקה דרך הושט ומה השיקולים להסרת כיס המרה?

admin
שלום סהר,
השיקולים לביצוע בדיקת ERCP או בדיקת EUS - אלו הבדיקות דרך הושט - הם לפי מידת החשד שיש אבנים בדרכי המרה. במקרה שהחשד גבוה - כדאי לבצע את הבדיקה על מנת לאבחן זאת - ב-EUS ולאחר מכן להוציא את האבן ב- ERCP. לכן יש לשקול את המצב, להסתכל על בדיקות הדם והאולטרא סאונד ועל סמך זה לגבש הערכה.
לגבי השיקולים לכריתת כיס המרה - במקרה של אישתך-יש אבנים ויש סיבוך של אבנים - אז בהחלט יש אינדקציה ברורה להוציא את כיס המרה.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
פברואר 7 יום שלישי , 2012 1:19 pm

אמי בת 82 לאחר דלקת בכיס המרה המטופלת באנטיביוטיקה באינפוזיהצריכה לעבור ניתוח כריתת כיס המרה תוך חודש וחצי.כרגע אורכים מספר בדיקות הערכה קרדיאלית ונשימתית.
מה אחוזי ההצלחה לצאת מהניתוח בשלום בגיל זה עם בעיות לב בעיות אסטמה ולחץ דם.

admin
שלום אליזבת,
השאלה שלך היא יותר לגבי הסיכון הניתוחי. לאחר ההערכה הקרדיאלית והנשימתית יהיה ניתן להעריך את הסיכון הניתוחי. מבחינה כירורגית זה ניתוח לא גדול עם שיעור הצלחה גבוה מאוד.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר אביטל


שאלות נוספות בנושא: ניתוח כריתת כיס המרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

כיס מרה אבנים בכיס המרה ניתוח לפרוסקופי ניתוח פיסורה כריתת כיס מרה אבנים בכיס מרה ניתוח טחורים כריתת כיס המרה ניתוח הרניה ניתוח פיסטולה הוצאת כיס המרה אבן בכיס המרה הוצאת כיס מרה ניתוח בקע טבורי כריתת טחורים ניתוח לפרוסקופיה ניתוח לכריתת כיס מרה כריתת פוליפ ניתוח כריתת כיס מרה ניתוח לפיסורה הסרת כיס מרה פוליפ בכיס המרה ניתוח כריתת כיס המרה ניתוח בקע ניתוח כיס מרה אבן בכיס מרה ניתוח בקע דו צדדי פוליפ בכיס מרה ניתוח להוצאת כיס מרה ניתוח במעי הגס בקע בצלקת ניתוחית כריתת המעי הגס ניתוח כריתת טחורים ניתוח הוצאת כיס מרה ניתוח כילה ניתוח להסרת כיס מרה פוליפים בכיס המרה ניתוח להסרת גידול במעי הגס כיס מרה מכווץ נפיחות לאחר ניתוח בקע בצלקת הניתוחית ניתוח ניתוח פיסטולה עם חוט סיטון כאבים אחרי לפרוסקופיה כיס מרה בקע מפשעתי בניתוח לפרוסקופי כריתת מעי גס אחרי ניתוח פיסורה תפקיד כיס המרה פוליפים בכיס מרה כיסים במעי הגס ניתוח תחורים

25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים