ניתוח כיס מרה

7 שאלות גולשים בנושא » ניתוח כיס מרה


ינואר 25 יום שישי , 2008 7:18 pm

אני אמור לעשות ניתוח כיס מרה ואני טיפוס מאוד מאוד פחדן הייתי מעוניין לקבל פרטים לגבי ניתוח פרטי אצל מישהו מומחה אשמח אם אקבל תשובה מיידית וגם השאלה שלי עד כמה זמן אני יכול לדחות את הניתוח אגב יש לי בערך כל שבועיים התקפה לאחר אכילה בעיקר בלילה בסופי שבוע

admin
שלום אשר,
אנחנו מומחים בניתוחים לפרוסקופים. ניתוח כריתת כיס מרה נעשה בצורה לפרוסקופית (4 פתחים קטנים בדופן הבטן). הניתוח נמשך כשעה כשלמחרת ניתן ללכת הביתה. ההחלמה היא יחסית מהירה ורוב האנשים חוזרים לפעילות שגרתית אך לא מאומצת לאחר שבוע או 10 ימים.
נשמח מאוד לעמוד לרשותך במרפאתינו הפרטית
בברכה, דר אביטל ודר גרינברג.
03-6411931
פברואר 1 יום ראשון , 2009 11:16 pm

לפני כעשרה חודשים עברתי ניתוח כיס מרה
לאחר הניתוח עברתי בדיקה של גסטרוסקופיה בעיקבות כאבים שהמשיכו למרות הניתוח בצד ימין של הבטן העליונה .
בבדיקה אובחן החידק hpp
כמו כן גם בקע קטן
טופלתי באנטיביוטיקה ובלוסק אך בכל זאת הכאבים לא חלפו
בבדיקות אולטרסאונד וקולונוסקופיה וכן בדיקות דם מקיפות הכל תקין ובכל זאת הכאבים אינם חולפיםמה עלי לעשות?

admin
שלום מירי ילוז,

אכן בעיה. גם לי לא ברורה סיבת הכאבים. יתכן ומדובר במעי רגיז. כדאי להיוועץ בגסטרואנטרולוג שוב.
נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
אפריל 12 יום ראשון , 2009 4:32 pm

שלום,
נמצאו לי אבנים קטנות בכיס מרה, ללא סימני דלקת. האם לדעתכם כדאי לנתח בכל מקרה? אציין שעברתי ניתוח קיבה בלאפ.לפני 10 חודשים האם יהיה קשה יותר לעשות ניתוח כיס מרה בלאפ.?
תודה

admin
שלום עדי גנאל,
במידה והאבנים אינן סמפטומטיות אין צורך בניתוח. במידה ויהפכו לסמפטומטיות באיזה שהוא שלב ניתן יהיה באופן עקרוני לנתח בצורה לפארוסקופית.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
אפריל 24 יום שישי , 2009 11:38 am

שלום רב
לפני 5 חודשים סבלתי מהתקף של כאבים ברום הבטן,מרכז החזה. מאז הופיעו עוד 5 התקפים,כולם בלילה והם חולפים כעבור 2-3 שעות בעזרת משככי כאבים. הכאבים אינם מלווים בבחילות או הקאות.כל ההתקפים בלילה. במשך היוםאני מרגישה שמשהו עומד ומפריע בגרון -לא תמיד. אין לי צרבות. בבדיקת גסטרוסקופיה נמצא גסטריטיס קל באנטרום ודאודניטיס ארוזיבי קל בבצל בקיבה מספר פוליפים זעירים שנלקחו לבדיקה ונמצאו תקינים.כמו כן יש לי אבן בכיס מרה בגודל 8 מ"מ הממוקמת באזור הציסטיקוס או ה-CBD אבן זו התגלתה בבדיקה לפני 5 שנים בעקבות תלונה על נפיחות בבטן אבל לא גרמה לכאבים.
כירורג המליץ לניתוח כיס מרה אך אני מתלבטית שמא הכאב נגרם מסיבה אחרת. איך ניתן לוודא מה הסיבה לכאב. תודה

admin
שלום אילנה,
קשה לדעת מה הסיבה אך בהחלט יתכן ומדובר באבן. בעובדה שהאבן נמצאת באזור הצוואר גם מעלה את הסיכוי שהכאבים קשורים לאבן. ממליץ גם על כריתת כיס מרה.
אשמח לעמוד לרשותך
דר אביטל
יולי 6 יום שני , 2009 1:36 pm

אני 4שנים אחרי ניתוח כיס מרה ולסרוגין משלשלת במיוחד שאני אוכלת אוכל שומני.עשיתי כמה בדיקות דם וכמה צואה הכל תקין .האים יש לי סיבה לדאגה?האם ניפגעתי מהניתוח הזה?

admin
שלום נטלי לוי,
אין סיבה לדאגה. עם זאת יש שיעור קטן של אנשים עם תופעות מסוג זה לאחר כריתת כיס מרה שנובעות מהעובדה שהמרה אינה מרוכזת ואינה עוברת בצורה מאוד מסונכרנת למעי בזמן האוכל.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
דצמבר 19 יום שבת , 2009 3:51 pm

אני צריכה לעבור ניתוח כיס מרה מה שהומלץ לי לעשות מיזמן, מאחר והוא מלא באבנים קטנות וגדולות, יהיה מאוד טיפשי לספר שלא עשיתי זאת כי צריך לשלוף את השיניים התותבות, ואני מתביישת מאוד, אני ישנה איתן באופן קבוע ולא מורידה רק לציחצוח פעמיים ביום.
מדוע צריך להוריד אותן??? והרי הגוף רפוי בזמן הניתוח ולא יכול להגרם להן שום נזק. האם אוכל להשאר איתן במהלך הניתוח, וכמה זמן אורך הניתוח???
שאלתי את רופא השיניים שלי הוא אמר שמחדירים לפה צינור, ועל מנת שלא אנשוך אותו במהלך ההרדמה ואשבור את התותבות, או ישנה סיבה אחרת. אני בת 47 עם תותבות מגיל 31- והאבנים שלי מגיל 24 – זה התחיל באבן, אז תראה כמה טיפשי מצידי לגרור זאת שנים, עברתי ניתוח קיסרי בהרדמה חלקית בגיל 40 רק מהסיבה הזאת.וכן גם ההרדמה מפחידה אותי לא מעט. סליחה על אורך השאלות. זה חשוב לי.

admin
שלום דרין,
חובה להוריד את השיניים במהלך ההרדמה בשל הכנסת צינור ההרדמה. מחזירים את השיניים לאחר ההרדמה...

בהצלחה, דר אביטל
מאי 16 יום חמישי , 2013 10:32 pm

,ניתוח כיס מרה

לאחר שני התקפי כאבי בטן מצאו באולטסאונד שני אבנים גדולות ועוד קטנות. האם צריך ניתוח דחוף או אפשר לדחות בחודשיים? מי אצלכם מתמחה בניתוח בשיטה הלנדסקופעת

פרופ' שמואל אביטל

כעיקרון יש צורך בניתוח. עם זאת אין דחיפות משמעותית כל עוד אינך סובלת יותר מידי.

הצוות הכירורגי שלנו בבית חולים אסותא מתמחה בניתוחים לפרוסקופים בכלל ובניתוחי כיס מרה בפרט.


פרופ' שמואל אביטל
מנהל מחלקה כירורגית ב' – המרכז הרפואי מאיר


שאלות נוספות בנושא: ניתוח כיס מרה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים