משהו תקוע בגרון

6 שאלות גולשים בנושא » משהו תקוע בגרון


אוגוסט 16 יום ראשון , 2009 4:16 pm

שלום רב , יש לי שאלה
אני סובלת מבקע קטן בקיבה . לא מטפלתבשום תרופה ולא סובלת מידי פעם יש לי כאבים אם אני אוכלת משהו לא מתאים כמו מטוגן , עגבניה וכו.
לאחרונה יש לי תחושה שיש לי משהו בגרון , כאילו משהו תקוע בגרון .
עשיתי משטח גרון והיה לי חיידק סטפטוקוקוס טופלתי באנטביוטיקה אך עדיין יש לי את אותה התחושה.
השאלה : האם יתכן שאני מרגישה כך בגלל הבעיה של הבקע (הרניה) ?
אודה על תשובתכם
ענת

admin
שלום ענת,
אני מאוד לא משוכנע. הבקע לכשעצמו לא אמור לגרום לתחושות כאילו. במידה והסמפטומים לא יעברו אני ממליץ עלעל שיקוף ושט-קיבה-תרסריון שיתן מידע לגבי אופי וגודל הבקע והאם מדובר גם ברפלקס.


נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
דצמבר 8 יום רביעי , 2010 6:46 pm

שלןם רב!
לחר התקררות קשה התחילו לי כאבים באזור הבליעה לא בזמן האוכל אלא מייד אחריו.ברוב שעות היום אני חשה את הכאב הזה שמאוד מתריד ואף מפחיד.יש לציין שאני לוקחת לנטון פעם ביום(15)לפי המלצת רופא ראות ועל קיבה ריקה על הבוקר (אני מטופלת גם בבודיקורט).יש לי תחושה כאילו משהו תקוע בגרון ,גרפסים קטנים,גם לאחר שתיה ומדי פעם קצת צרבות.האם יש קשר לדעתך להתקררות(שרירי צוואר תפוסים מנזלת,שיעולים?)כי התחושה הלא נוחה באזור הבליעה מלווה אותי כל היום.האם בעיה בוושת? אודה מאוד על תשובתך.

admin
שלום עירית,
בשל הסמיכות להתקררות סביר להניח שזה קשור ויחלוף. אם יש המשך של סמפטומים כדאי לשקול לבצע צילום בליעה לוושט ולקיבה.

בברכה, דר אביטל
מאי 7 יום שבת , 2011 2:47 pm

שלום רב

אני בת 37 ללא עבר עם בעיות בקיבה. בריאה לחלוטין. לפני מספר חודשים ( חצי שנה בערך) אחרי תקופה של מתח התחילו לי מספר בעיות שבינים עקב תלונות על לחץ ברום הבטן הופניתי לקולוסקופיה (אותה ביצעתי לפני 3 חודשים) שיצאה תקינה ומדגימה שלקחו נמצא כי אני נושאת את החיידק הליקובקטור. טופלתי במשך שבועיים ב- 3 סוגי אנטיביוטיקה שגרמו לי לכל תופעות לוואי אפשריות. בתום הטיפול לא הרגשתי יותר טוב ואז החלה לי תופעה של הרגשת משהו תקוע בגרון ואף הפסקתי את הטיפול כיומיים לפני הזמן. לאחר כ 6 שבועות נתבקשתי לעשות בדיקת צואה וגילו כי איני נושאת את החיידק. לאחרונה הספקתי נטילת כל הכדורים והייתי במצב טוב מלבד הרגשת משהו תקוע בגרון שבאה והלכה ואף למדתי לחיות איתה. לפני שבועיים החלו לי כאבי גרון שאליהם התלווה שיעול יבש וטורדני בעיקר בשכיבה עד כדי חוסר יכולת לישון. במשך היום הרגשה של מיצים מתערבבים ברום הבטן וכאבים. חוסר תיאבון. מה יכולה להיות הסיבה? מה עליי לעשות? האם יכול להיות שתוך 3 חודשים יש שינוי בקיבה? כלומר אם הבדיקה יצאה תקינה האם יכול להיות שקראו דברים דרמתיים בתקופה כ״כ קצרה? מיואשת!! אשמח לתגובתך!!

admin
שלום מירי,
ראשית כדאי להיבק על ידי רופא אף אוזן גרון. יתכן וללא קשר לחיידק את סובלת מעליית חומצה לושט וללוע. בהמשך ניתן לעשות בדיקות כגון צילום ושט קיבה לשלול את העניין.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
דצמבר 11 יום ראשון , 2011 10:07 am

שלום,
אני בן 31 , בחודש וחצי האחרונים יש לי תחושה של משהו תקוע בגרון, גרעפסים מרובים, לפעמים הם תקועים ולא יוצאים ומשאירים תחושה נוראית של משהו תקוע. כאשר אני אוכל התחושה נרגעת, אך כמות הגרעפסים עולה, רק כאשר אני לא אוכל בטווח ארוך של כמה שעות אז התחושה של גרעפס תקוע חוזרת.חשוב לציין שיש מאכלים שמגבירים את תחושת האי נוחות ויש מאכלים שמרגיעים.עשיתי צילום רנטגן תריסריון וושת קיבה- הבדיקות יצאו תקינות, איזה עוד בדיקות אני יכול לעשות כדי לעלות על הבעיה?
דבר נוסף, הרופא הפרטי שלי שלח אותי לעשות בדיקת נשיפה כדי לבדוק האם קיים החידק ה. פילורי.אמרו לי שאני לא יכול לבצע את הבדיקה מכיוון שעשיתי את הצילום ושתיתי את החומר בריום, הרופאה במעבדה גם לא ידעה להגיד לי כמה זמן אני צריך להמתין עד שאני יכול לעשות את הבדיקה. האם יש לכם את התשובה לכך?

admin
שלום גל,
אתה צריך לחכות מספר שבועות ואז לעשות שוב את בדיקת החיידק. בהמשך לשקול גסטרוסקופיה.
נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
ינואר 22 יום ראשון , 2012 3:03 pm

שלום , אני כבר 4 שנים סובל מצרבת לקחתי תרופה בשם לנטון והאמת התרופה עזרה לי ואז הפסקתי אחרי שהפסקתי הכאב חזק כאבים עד הגרון והחזה ומקבל סחרחורת , ויש לי דלקת בקיבה אבל כבר אין לי כאבים , רק צרבת וקשה לי להיות מרוכז מהצרבת כאבים חזקים הרגשה שיש משהו תקוע בגרון שחונק אותי , וכאבים בשרירים במיוחד ביד האם הצרבת עושה כאבי שרירים !? אני מעוניין לעשות את הניתוח … איך זה הולך ובאמת הניתוח מוצלח ואיך התשלום … בבקשה תענו . תודה

admin
שלום אסי,
אני מניח כי אתה סובל מרפלוקס - אם כי לא כתבת זאת בבירור וגם לא את הבירור שעשית לצורך כך.
הניתוח הוא ניתוח מונע רפלוקס ונעשה בגישה לפרוסקופית על ידי עטיפה של החלק התחתון של הוושט עם קטע מהקיבה.
הניתוח שיגרתי, ופותר את בעיית הרפלוקס למספר שנים.
אם כי על מנת לדעת אם הניתוח מתאים לך = צריך לבצע צילומים, ובדיקות תפקודיות של הוושט.
לגבי הפרוצדורה - אנא דבר עם מירב 052-6075975 היא בקיאה ממני

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
מרץ 27 יום שלישי , 2012 4:22 am

אני בת 43 מצב בריאותי תקין זה מםפר חודשים שיש לי תחושה של משהו תקוע בגרון.
זה בא והולך במשך היום
רופא שבדק אמר שלא רואים כלום
עשיתי בדיקות דם והכל תקין
אמרו לי שאני צריכה לעשות אולטרסאונד
ברור לי שמשהו קורה שם והשאלה שלי מה זה יכול להיות?!

admin
שלום אילנה,

אנו מומחים בכירורגיה כללית ושאלתך אינה בתחום המומחיות שלנו - אנא התייעצי עם רופא א.א.גרון
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: משהו תקוע בגרון

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים