מלרוטציה

4 שאלות גולשים בנושא » מלרוטציה


אוגוסט 1 יום רביעי , 2007 9:33 pm

שלום רב, אני בת 47, לאחרונה בעקבות כאבי בטן קשים עברתי בדיקת CT ונמצא מלרוטציה של המעי הדק עם חסימה חלקית וכמו כן ידוע ע אבן/פוליפ בכיס המרה.
האם מתאים לניתוח בשיטת לאפרוסקופיה?

admin
שלום שטיין ענת,

אני סבור שכבר ענינו לשאלה הזו. בכל אופן מלרוטציה שבאה לידי ביטוי בגיל המבוגר היא דבר יחסית נדיר. ניתוח לפרוסקופי לבעיה כזו אינו שכיח אך אפשרי (ביצענו שניים כאלו). ולכן התשובה היא כן. ניתן לשחרר את המלרוטציה הגורמת לחסימה ולכרות את כיס המרה בניתוח לפרוסקופי.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו,
דר אביטל ודר גרינברג.
אוקטובר 19 יום שישי , 2007 12:07 pm

מישהו יכול להסביר לי מה אומר המשפט הבא:
"…במלרוטציה בגודל…פרנכימה שמורה, ללא הידרונפרוזיס…"

admin
שלום מיקי,

תצטרך לשלוח את התשובה המלאה ואז נוכל לכתוב הסבר מלא

דר אביטל ודר גרינברג.
פברואר 21 יום שבת , 2009 4:16 pm

שלום
לבתי בת השמונה אובחנה מלרוטציה, לפני שנתיים, קצת הנחתי את העניין הצידה, כי קיויתי שאולי הבעייה תחלוף מעצמה. זה מיום לידתה. האם מלרוטציה חייבת בניתוח? אני יודעת שלבתי אין את אותה איכות חיים כמו לבני גילה, בטן נפוחה, ותופעות מאפיינות של מלרוטציה שגורמות סבל רב

admin
שלום ויקי,
מלרוטציה עלולה לגרום לחסימות מעי. ביתך סמפטומטית ולדעתי זקוקה לניתוח. אם את גרה באזור המרכז אני ממליץ על ד"ר חגית נגר מאיכילוב.

בברכה, דר אביטל
ספטמבר 10 יום שבת , 2011 5:46 pm

שלום !התחילו אצלי בעיות המעיים מחידק האליקטובטר,שלוש פעמיים ואז עברתי הרבה מתחים נפשים ,וכאבי בטן שבבדיקה נאמר מעי רגיז,ואז התחילתי לעלות במשקל ושמרתי מאוד שהייתי חייה רק על שש מלפפונים וזהו! ואז קיבלתי התקפות שילשולים שירדתי במשקל!ובמשך הזמן זה נהפך לעצירות כרונית ששום דבר לא עזר לא טבעי ולא תה טיבטי והייתי צריכה לשתות 30שקיות במכה ולקחת כדורים שיעזור ולא תמיד השפיע באחת הבדיקות נאמר לי בקולנוסקפיה שיש לי מלרוטציה חלקית וזה הסיבה ואז אחרי שנה וחצי נאמר שאן לי , כל זה לא משנה שאני סובלת לא יכולה לאכול לא לשתות כל דבר מנפח לי את הבטן וכאבים !והכי גרוע העצירות מה שגם לפעמים שאני אוכלת או שותה עולה לי הכל במיוחד עם אני מתכופפת , ועברתי הרבה בדיקות כבר התיאשתי וההנזק לאורח החיים שלי או נפשי וכלכלי עצום ואף אחד לא עוזר לי ! אני כבר מיואשת אנא עזרו לי

admin
שלום שרון,
לא ברור איזה בירור עברת עד כה. בכל אופן ממליץ לפנות לרופא גסטרו העוסק בתסמונת המעי הרגיז. יש מספר תרופות שעשויות להקל. בנוסף ממליץ להתייעץ עם דיאטנית ולנסות להתאים דיאטה אופטימלית עבורך על מנת לצמצם את התסמינים שתיארת.

בברכה, דר אביטל


שאלות נוספות בנושא: מלרוטציה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים