מוקוצלה

2 שאלות גולשים בנושא » מוקוצלה


אפריל 29 יום חמישי , 2010 10:12 am

שלום,
במוצאי החג הראשון של פסח הרגשתי רע מאד והקאתי בלי להפסיק. הגעתי למיון. בבדיקות דם היתה לויקוציטיס קלה. ערכו לי אולטרסאונד בטן, והיו סימנים לאבנים בכיס מרה, אבל התוספתן היה בסדר. שלחו אותי לרופא נשים. באולטרסאונד גניקולוגי היה חשש לציסטה בשחלה בצד ימין אבל המומחית אמרה שהיא לא בטוחה שזה לא קשור למעי. בגלל רגישות חזקה מאד בבטן הוחלט לאשפז אותי ולעשות C.T בטן. ב-C.T היו ממצאים שהרופאים לא ידעו לפענח, וחשדו במוקוצלה של האפנדיקס. הייתי בבי"ח יומיים וחצי, בצום, עם אנטיביוטיקה לוריד, וחל שיפור במצבי. הוחלט לא לנתח, ואמרו לי לעשות קולונוסקופיה ולהגיע לביקורת. לפי מכתב השחרור ולפי דברי הרופאים, הם בכל מקרה מתכוונים להוציא את התוספתן.
את הקולונוסקופיה עשיתי אתמול. הבדיקה היתה תקינה. נלקחה ביופסיה של רירית ti, למרות שמצויין שהיא תקינה (אשמח אם תוכלו להסביר לי מה זה אומר).
מאז האשפוז, ובעיקר מאז הקולונוסקופיה, יש לי כאבי בטן חזקים וגזים, אבל אמרו לי שזה יכול להיות.
שאלתי היא, מה דעתכם? האם בקולונוסקופיה רואים מוקוצלה, או זה שלא ראו סימן שאין? האם כדאי להוציא את התוספתן בכל מקרה? יש לי ביקורת במרפאה הכירורגית ביום ב הקרוב, אבל הייתי שמחה לקבל כיוון בעזרתכם.
תודה
אתי

admin
שלום אתי,
מוקוצלה רואים ב סי טי לא בקולונוסקופיה. במידה ויש מוקוצלה צריך להסירו אחרי שמבצעים בדיקת קולונוסקופיה לשלול ממצאים אחרים במעי. במידה והקולונוסקופיה תקינה כפי שציינת יש צורך בהוצאת האפנדיקס.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
יולי 15 יום חמישי , 2010 10:09 pm

הובחנה אצלי מוקוצלה בתוספתן. בדיקת קולונסקופיה עכשווית תקינה. האם אני חייבת להוציא אותו ואם כן האם זה ניתוח קשה ומחייב גם כריתת חלק ממעי הגס? אם כן מדוע? כיצד מתבצע ניתוח לפרוסקופי?

תודה

סנדרה

admin
שלום סנדרה,
חשוב לדעת באיזה גודל והאם יש צוואר למוקצלה.
באופן עקרוני כן - כדאי להוציא אותו מהפחד כי הוא יתפוצץ ויפזר מוגלה בחלל הבטן.
אם יש צוואר - אין צורך לכרות את המעי מספיק לכרות את המוקצלה ואז הניתוח מאוד קל כמו כל תוספתן רגיל. אם אין צוואר או יש מאפיינים מדאיגים ב- CT ויש חשד כי מדובר בגידול של התוספתן אשר גורם למוקוצלה - יש להסיר חלק מהמעי הגס על מנת לקחת את הניקוז הלימפטי של המוקצלה.
ניתוח לפרוסקופי מתבצע על ידי החדרת מצלמה לחלל הבטן, זיהוי המוקצלה, הפרדה שלו, קשירתה הבסיס, הכנסתו לתוך שקית והוצאה מהבטן.
במידה ותהיי מעונינת בך יש לנו ניסיון רב בניתוחים מעין זה. ואשמח לעמוד לרשותך.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: מוקוצלה

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים