מוטיליום

5 שאלות גולשים בנושא » מוטיליום


מרץ 23 יום ראשון , 2008 6:30 am

שלום רב, לאחר בדיקת גסטרוסוקפיה נמצא שיש לי בקע בסרעפת אני מטופלת בלנטון ובמוטיליום ברצוני לדעת מהם המאכלים שאסור לי לאכול ?מה מותר ?האם להמנע ממוצרי חלב? תודה על תשובתכם כי למרות הטיפול התרופתי יש לי עדיין ליחה והתופעות לא נעלמו

admin
שלום חיה,
לגבי מאכלים מדובר בעיקר על שוקולד קפה ושתיה חריפה. עם זאת יתכן שבעיית הליחה איננה קשורה. ממךיץ להיבדק אצל רופא אף אוזן גרון. יש אנשים שלמרות הטיפול ברפלקס סובלים מגירוי קבוע של הלוע ולהם עשוי להתאים ניתוח נוגד רפלקס.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
נובמבר 8 יום שבת , 2008 10:45 pm

שלום,
אני בת 25 ואני סובלת מצרבות ותחושת אי נוחות בפה כבר כמעט 10 שנים.
רק ב5 שנים האחרונות התחלתי לקבל טיפול ,שלאחר בדיקות נקבע לי בתחילה כי אני סובלת
מושט ע"ש בארט, וניתן לי לנטון פעמיים ביום, לאחר שנה וחצי בה לא הרגשתי שום שינוי אלא הקלה ממש לא משמעותית, ניגשתי שוב לגסטרואנתרולוג ששלח אותי לבדיקת גסטרוסקופיה נוספת(שיצאה תקינה) , צילומי רנטגן ומנומטריה של 24 שעות נקבע לי ע"י הגסטרואנתרולוג כי אני סובלת מבקע סרעפתי והחליף לי את הטיפול לקונטרולוק 20 מ"ג פעמיים ביום בשילוב עם מוטיליום 3 פעמים ביום.
לצערי , עד היום אני סובלת מהתחושה הנוראית הזו שכל מה שאני אוכלת נשאר לי הטעם בפה גם לאחר שעתיים, זהו סבל שלא יתואר כאשר מדובר בכל סוג של מאכל כזה או אחר.
הכדורים אומנם מפחיתים את החומציות אך התחושה עדין לא מספיק טובה בשביל כל הכדורים שאני לוקחת ביום.
בפעם האחרונה שניגשתי לרופא המליץ לי לשקול על ניתוח.
רציתי לשמוע חוות דעת נוספת והאם לאור התיאורים הנ"ל הייתם ממליצים לי לשקול זאת בחיוב?
אודה לתשובתכם.

admin
שלום איילה,
חשוב מאוד לבצע את בדיקת המנומטריה ובדיקת חומציות (PH מטריה). אם הבדיקות האלו יוכיחו שהסוגר בין הושט לקיבה אינו תקין וישנו מעבר של חומצה אל הוושט אזי ניתוח בהחלט יכול לעזור. בניתוח (שנעשה בצורה לפרוסקופית) אנו מחזקים את הסוגר ומתקנים את הבקע וזה מונע בצורה יעילה עליה של תוכן קיבה לוושט.
אנו מתמחים בניתוחים מסוג זה ונשמח לעמוד לרשותך.
בברכה, דר אביטל
הקבוצה לכירורגיה
03-6411931
פברואר 28 יום שבת , 2009 8:18 am

בוקר טוב,
לפני כ 8 חודשים קמתי מוירוס קל עם קשיי נשימה קשים (אני אסמטית המוגדרת קלה ובאמת האסטמה שלי אינה מפריעה לי ביום יום) כאילו משהו לוחץ לי בחזה וחוסר יכולת לאכול ארוחות רגילות פשוט אין לי אויר.., לאחר 8 חודשי בדיקות – גסטרוסקופיה=תקינה, ניטור PH ומונומטריה (בנוסף לצליאק בדיקות חזה בדיקות דם, הליקובקטר וכו')התברר שיש לי רפלוקס, במהלך התקופה ניסיתי לקחת מגוון כדורים שלא עזרו לי ליותר ממספר ימים (לוסק לנטון מוטיליום קולטאל נירבקסל…) כל מה שניסיתי לעשות כולל שינוי מוחלט בהתנהלות חיי (הפסקת עישון מעבר למזונות בריאים אכילה מספר פעמים ביום…) אינו עוזר. אני אובדת עיצות מכיוון שאיני מצליחה לתקפד ליותר ממספר ימים בלי לחוות קושי נשימה אני מעבירה לפעמים ימים שלמים בלי אוכל כי זה הדבר היחיד שמקל עלי, ובמובן מסוים חיי נעצרו . הייתי אצל רופאי ראות כמובן שאמרו שהאסטמה שלי "בסדר" וערכו תפקודי ראות – ובאמת אני מרגישה שהבעיה היא לא האסטמה שלי. האם יש לכם רעיון נוסף בשבילי? תודה .

admin
שלום מעין,
יש לנו בהחלט רעיון נוסף... במידה וכל הבדיקות מעידות על רפלקס (PH מטריה ומנומטריה) והטיפול התרופתי לא מאוד עוזר ניתן לשקול ניתוח. בניתוח אנו מתקנים את הסוגר בין הושט לקיבה כך שהדבר מונע חזרה של תוכן חומצי מהקיבה לושט. הניתוח מתבצע בצורה לפרוסקופית.
צריך לעבור על כל הבדיקות ולבדוק אותך על מנת להעריך האם ניתוח במקרה שלך מומלץ ויפתור את הסמפטומים אותם תיארת.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
ינואר 1 יום שישי , 2010 11:52 am

סובלת מזה כ-4 שנים מגיהוקים רצופים בשעות שונות של היום ,בדיקות גסטרו שונות שביצעתי תקינות, טיפולים שונים כולל לוסק, מוטיליום, כדורי ארגעה, טיפול תזונתי, התנהגותי לא עזר, מומחים שונים שבדקו אותי לא מצאו פיתרון, האם יש פיתרון כירוג למצב זה, סובלת מאוד
תודה מראש

admin
שלום שרית,
לא ניתן לענות על השאלה ללא בדיקה וללא מעבר על הבדיקות שעשית
אם הגיהוקים קשורים לבעיה בסרעפת או לבקע - יתכן כי ניתן לשפר את המצב בכירורגיה
אבל לשם כך כפי שציינתי יש לסקור את כול החומר.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
מרץ 3 יום חמישי , 2011 9:59 am

שלום,
אני בן 35, בריא בד"כ.
מזה כ-6-7 שנים אני סובל פעם-פעמיים בשבוע מצרבות (הרגשת צריבה בלבד, ללא חזרת אוכל, ולפעמים גם לחץ בחזה).
הרופא שלי אמר לי לפני שנים שמדובר בריפלוקס, ולתקופה מסוימת (לפני 6 שנים) טופלתי במוטיליום ולנטון.
בשנה האחרונה, ולמרות הקפדה על תזונה מתאימה, אני חווה את הצרבות בתדירות גבוהה יותר ובעוצמה מציקה יותר.
השאלה שלי:
1. האם להתחיל טיפול של לוסק/אומפרדקס?
2. האם זה נכון שלוסק/אומפרדקס מטפלים בהם רק ל-14 יום ואח"כ רק אחרי 4 חודשים? – ואם כך – האם באמת ל-4 חודשים הצריבות אמורות לחלוף?
3. האם אני אמור לחדש את הטיפול מידי 4 חודשים?
4. אם לא אקח את התרופות (אולי כי הכאב הוא נסבל) האם אני גורם נזק לדפנות הקיבה שלי ולושט? (אני לוקח מידי פעם טאמס, לא יותר מ-5-6 כדורים בשבוע)
5. ואם כן אקח את התרופות, באופן קבוע ולאורך שנים, האם אני מגדיל סיכון למחלות עתידיות/סרטניות? או אולי ייבוש של הרירית בקיבה?

תודה!
אמנון

admin
שלום אמנון,
ראשית כדאי לבצע בירור מלא כולל גסטרוסקופיה ולעיתים מומלץ גם בדיקת חומציות ולחצים בושט. לפני הכל רצוי לבצע בדיקת חיידק הליקובקטר בקיבה.
אם לאחר הבירור האבחנה היא רפלקס הטיפול הוא בתרופות מסוג לנטון או אומפרדקס והטיפול הוא עקרונית לכל החיים..
במידה ורוצים להימנע מטיפול כרוני ניתן לבצע ניתוח לפרוסקופי המתקן את השסתום בין הקיבה לושט.
הטיפול ברפלקס מומלץ מאחר וגירוי כרוני של הושט עם חומצה עלול עם הזמן לגרום לשינויים מבניים ברירית הושט שבמקרים נדירים אף עשויים להוביל לממאירות.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל


שאלות נוספות בנושא: מוטיליום

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים