לנסופרזול

5 שאלות גולשים בנושא » לנסופרזול


מאי 15 יום שישי , 2009 6:41 pm

לפני חודש גילו לי בבדיקה 1-hyperlipidemia unspecified
fam hystory of breast carcinoma
snall h hernia
hemorrhoids external+ internal התרופה שניתנ לי בכדורים לנסופרזול פעמיים ביום. השאלה שלי מה עלי לעשות מעבר על מנת לסבול פחות, כרגע יש לי עדיין נפיחות גדולה בבטן . ומה לעשות להרניה ? האים הרניה בקיבה מחייבת ניתוח? .
תודה רבה על העצה ועל האפשרות לשאול אתכם…. תודה אשמח לקבל תשובה ואפילו לבדוק אפשרות לייעוץ אצלכם.

admin
שלום ציפי,
הרניה בקיבה לא מחייבת ניתוח. נשמע שיתכן ואת סובלת ממעי עצבני. כדאיח להיוועץ עם גסטרואנטרולוג לגבי טיפול תרופתי שיקל על הסמפטומים.

בברכה, דר אביטל
יולי 31 יום שישי , 2009 10:41 pm

שלום ד"ר
אני בן 30 ובשנה האחרונה סבלתי מצרבות קשות.לפני כחצי שנה התחלתי להרגיש קושי בבליעה
וחשתי שיש לי גוש בגרון.ניגשתי לרופא המשפחה והופנתי לא.א.ג וובדיקה שנעשתה (החדרת מצלמה דרך האף) לא נמצא דבר המרמז ל"גוש" שחשתי ןאז הןפנתי לביצוע בדיקת אולטרא סאונד וגם שם לא נמצא ממצא חריג כלשהוא.
בחמשת החודשים האחרונים אני עדיין מרגיש קושי בבליעה ויתרה מכך ,האוכל שאני אוכל פשוט
עולה למעלה והתחושה היא תחושה של מחנק.
לאחרונה מזה כשבוע קבלתי מרופא המשפחה כדור בשם לנסופרזול ללא כל בדיקה מעמיקה.
לטענת רופא המשפחה יש ליטול את התרופה הזו פעמיים ביום לפני הארוחות ןלהגיע לאחר שבועיים אל המרפאה להמשך בדיקה/טיפול. לטענתו אני סובל מריפלוקס.
שאלתי היא האם הרופא יכול לקבוע זאת לפני שהוא ביצע בדיקה כלשהיא?
שאלה שנייה : האם התסמינים שתיארתי מתאימים לדעתך לבעית ריפלוקס?
אשמח לתשובתך המהירה יניב

admin
שלום יניב,

התסמינים עשויים להיות קשורים לרפלקס. אין בעיה לקחת את הטיפול למשך שבועיים ולראות אם זסה עוזר לסמפטומים. בהמשך כדאי לשקול גסטרוסקופיה. אם אכן מדובר ברפלקס הכדורים בד"כ עוזרים. לעיתים ניתן לשקול ניתוח לפרוסקופי לתיקון הרפלקס.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
דצמבר 29 יום שלישי , 2009 5:33 am

אני בן 46 במשך שנים אני סובל מכאבים בבטן שעוברים אחרי הליכה לשרותים סובל מרגישויות למוצרי חלב קטניות וכו.עשיתי בזמנו בדיקות וסוכם שיש לי מעי רגיז או רגיש.בחודשים האחרונים החלה תופעה חדשה ,כאבים ברום הבטן,במרכז החזה המקרין כאב לגב ולראות.עשיתי בדיקת נשיפה שיצאה תקינה,א ק ג תקין, וגסטרוסקופיה תקין.טופלתי באמופרדקס שהוחלף ללנסופרזול,שעוזר במעט.לאחרונה הכאבים מחמירים במיוחד בגב,וקשיים לנשום עמוק (מכאבים)עד כדי אי יכולת לישון בשום תנוחה.כשאני מתיישב או עומד חש הקלה מסוימת(אין לי צרבות). כשאני רעב זה מחמיר מאוד כשאני אוכל דברים קלים יש הקלה מסוימת וכשאני אוכל מאכלים מסויימים זה יכול להחמיר עד למצב בלתי נסבל. מה עושים כמובן שזה מכניס אותי ללחץ ומכניס
אותי לסרטים רעים שרק מחמירים את הכאב. אנא מחכה לתשובתכם בהקדם. תודה מראש.

admin
שלום דורון,
קשה לדעת לפי התיאור שלך מה הבעיה. למרות הגסטרוסקופיה התקינה עדיין יתכן שמדובר ברפלקס. יתכן וכדאי לבצע צילום מעבר ושט קיבה תרסריון לראות את האנטומיה של הקיבה ולזהות רפלקס. בהמשך אם יש חשד לרפלקס משמעותי כדאי לבצע בדיקת חומציות בקיבה (PHמטריה) ובדיקת לחצים בסוגר הושט (מנומטריה).

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
יוני 18 יום שבת , 2011 3:03 pm

שלום רב, אני פונה אליכם בבקשה לעזרה מכיוון שאני עייף ומיואש כבר. לפני כשנתיים לאחר תקופה ממושכת של אכילה לא מסודרת התחילה לי תופעה שבה קשה לי לאכול. יש לי תחושה שלאחר מספר "ביסים" האוכל תקוע בגרון ויורד רק לאחר מספר דקות. כמו כן אני מקיא לאחר או במהלך האכילה אך לא(!) את מה שאכלתי אלה מאין ליחה/נוזל שקוף. לפעמים בעיקר לאחר שינה אני מרגיש לחץ באיזור החזה והגרון שעובר לאחר שתייה. חשוב לי לציין שהתופעה קוראת גם עם שתייה ולא רק עם אוכל. עשיתי צילום עם בליעה של חומר. גם אולטרסאונד וגם גסטרוסקופיה שלא העלו דבר. ניסיתי טיפול בתרופות כמו לוסק, מודאל, לנסופרזול ושום דבר לא מועיל. הבעיה נמשכת כבר למעלה משנתיים, ירדתי 15 קילו בתקופה הזאת וחשוב לי לציין שאני אוהב לאכול ויש לי תיאבון אך אינני מצליח … אנא מכם עזרו לי איפה שכל האחרים כשלו לפני. תודה.

admin
שלום אלון,
קשה לדעת בדיוק מה הבעיה. עם זת לאור בעובדה שהבדיקותת שעשית פורשו כתקינוץ ניתן לחשוב על בעיות של תנועתיות הושט. ממליץ לפנות לרופא גסטרואנטרולוג המתעסק בתחום ולבצע בדיקת לחצים בושט ולהמשיך אצלו את הבירור.

בברכה, דר אביטל
אוקטובר 25 יום שלישי , 2011 1:05 pm

שלום רב,

אני שנתיים לאחר כריתת בלוטת התריס עקב פפילרי קרסינומה. כמו-כן סובל מריפלוקס כתוצאה מחוציות יתר בקיבה. מטופל באלטרוקסין ולנטון. מזה חודשיים אני מרגיש כאבים בבטן העליונה, ממש בחיבור בו הצלעות נושקות ומתחיל חלל הבטן. לעיתים הכאב זז קצת שמאלה ולעיתים קצת ימינה. כשהוא לא במרכז הוא מרגיש פחות כמו כאב ויותר כמו משהו שתקוע שם.
אציין כי לפני מספר חודשים החלפתי גם את האלטרוקסין באלטרוקסין החדש, עליו קראתי שיש הרבה תופעות לוואי, וגם את הלנטון בלנסופרזול של טבע, עליו טרם שמעתי דבר.
בUS בטן שעשו לי לא גילו דבר. אשמח לדעתך. תודה רבה

admin
שלום ארי,
נראה לי כי השלב הבא הוא לבצע גסטרוסקופיה - אם לא ביצעת.
יתכן כי ישנה דלקת בוושט התחתונה, או אפילו כיב - כתוצאה מהרפלוקס. לא כתבת אם ביצעו בדיקה של חיידק ההליקובקטר פילורי - אם לא בוודאי שכדאי להשלים גם את הבדיקה הזו.
אינני מכיר את תופעות הלוואי של האלטרוקסין החדש - ולא בטוח שזו תופעה שלו.
בנוסף כדאי לבצע אולטרא סאונד של הבטן לשלול כי מדובר למשל באבנים בכיס מרה או אבחנה אחרת.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: לנסופרזול

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים