כפף הטחול

3 שאלות גולשים בנושא » כפף הטחול


אוגוסט 25 יום שני , 2008 11:17 pm

לפני כ-4.5 שנים עשו לי קולונוסקופיה והיגיעו עד כפף הטחול השלימו את הבדיקה עם חוקן בריום שהיתה תקינה לאחר כ2.5 ביצעו שוב קולונוסקופיה והיגיעו עד כפף הכבד עד למקום הבדיקה הממצא היה תקין לטענת הרופאים המעי מאוד מפותל המקשה על הבדיקה בגלל כאבים וסיפור משפחתי אני צריכה לעשות בדיקה נוספת המליצו לי על קולונוסקופיה וירטואלית אך אני חוששת הן מהקרינה הרבה והן מהעובדה שאם ימצא חלילה משהו בכל זאת יצטרכו לעשות קולונוסקופיה רגילה השאלה האם אפשרי לעשות זאת תחת הרדמה ואם כן האם אין סיכוי שעלולים לנקב לי את המעי במידה ואני תחת הרדמה ולא יכולה להתריע על כאב ?אודה על תשובה מהירה שכן אני תריכה כבר בימים הקרובים להחליט על המשך טיפול
בתודה אתי

admin
שלום אתי,
זה לא מתבצע תחת הרדמה. וכן , במקרה שלך מומלץ לבצע קולונוסקופיה וירטואלית. הקרינה איננה מאוד גבוהה.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
ינואר 3 יום שבת , 2009 12:49 pm

אימי נפטרה בגיל 83 מסרטן במעי הגס. לפני שהתגלה אצלה הגידול הרגשתי כאבי בטן ודימום. עשיתי 3 פעמים קולונוסקופיה אך הגיעו עד כפף הטחול עד שם היה תקין בדיקת חוקן בריום לפני 3.5 שנים היתה תקינה בדיקת דם לגילוי סרטן במערכת העיכול התשובה היתה 1.5 (תקין) דם סמוי היה תקין .התיעצתי עם מספר רופאים חלק אמרו לעשות קולונוסקופייה וירטואלית ואחד אמר שאין צורך לפחות בשנים הקרובות שכן רוב הגידולים בצד שמאל (הנבדק ונמצא תקין) ,חוקן בריום תקין וכו'.
אני חוששת מהקולונוסקופייה הוירטואלית בגלל הקרינה ואני כרגע לא יכולה שוב לעשות את ההכנה הקשה מה עוד שאצטרך בעתיד שוב לעשות קולונוסקופיה וירטואלית דבר שיצטבר בגופי (אני בת 50) מה לדעתכם ניתן לעשות בתודה אתי

admin
שלום אתי,
אין תשובה חד משמעית לשאלה שלך. אמך לקתה בסרטן מעי גס בגיל מתקדם כך שהסיכון אצלך איננו מוגבר מאוד בגיל העכשווי שלך. עם זאת וגם בשל החרדה שלך יתכן וכדאי לבצע קולונוסקופיה וירטואלית. הקרינה בקולונוסקופיה כזו נמוכה מ סי טי בטן רגיל ואני לא סבור שאת צריכה לחשוש מכך.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
מאי 10 יום שני , 2010 4:42 pm

שלום, אני חולה קוליטיס, בבדיקת קולונוסקופיה שערכתי התגלה כי " רירית המעי אקסודאטיבית במידה קשה, פסאודופוליפים ואקסודאט בכמות רבה לאורך כל המעי הנבדק" מישהו יכול להסביר לי מזה פסאודופוליפים ואקסודאט? וכמו כן אם המצב כ"כ קשה אז למה בדקו לי רק עד כפף הטחול, תודה.

admin
שלום דודו,
אנני יודע מדוע בדקו רק עד כפף הטחול. בכל אופן התיאור שתארת מתאים לדלקת פעילה. האקסודט הוא מעין הפרשה של תאי הדלקת והפסאודופוליפים אילו אזורים של רירית מעי שמסביבם הרירית מודלקת ושטוחה. אתה צריך לדבר עם הגסטרואנטרולוג שלך לגבי הטיפול האופטימלי בשלב זה.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל .


שאלות נוספות בנושא: כפף הטחול

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים