דלקת במעי הגס

9 שאלות גולשים בנושא » דלקת במעי הגס


יולי 23 יום שני , 2007 9:15 am

שלום רב,

אני בת 50.סובלת מכאבי בטן חזקים מאוד בבטן התחתונה ורגישות גבוהה בצד שמאל, אין חום. יציאות סדירות.הכירורכ ג חושד שזו דלקת במעי הגס וקבלתי אנטיביוטיקה בנוסף לבדיקת סי.טי.בנתיים סובלת מאוד מכאבים. רציתי לשאול אם מותר להרגיע הבטן בבקבוק חם?

admin
שלום חגית,
בהחלט מותר לשים בקבוק חם על הבטן. ללא קשר ל CT יהיה כדאי בשלב מסוים לבצע קולונוסקופיה.

נשמח לעמוד לרשותך

בברכה,
דר' שמואל אביטל ודר' רון גרינברג
ינואר 1 יום חמישי , 2009 3:26 pm

שלום ,
לפני כשלוש שנים עברתי ניתוח פיסורה, ללא ידיעה מה יהיו ההשלכות של כך, האמת שלא שמעתי ולא ידעתי לפני כן שקיים דבר כזה. הגעתי לחדר מיון עם כאבי טופת לאחר שהיה לי עצירות ממושכת והוחלט לבצע את הניתוח. לאחר כמה ימים חזרתי לביה"ח ועשו לי סיטי שגילה בעצם שיש לי דלקת במעי הגס -קרון. התחלתי טיפול תרופתי , ופניתי גם לרפואה האלטרניטיבית.
בשבועות האחרונים סבלתי שוב מעצירות קשה מאוד ולאחר שהתייאשתי לקחתי כדור שנקרא "לקסעדין" שגרם לי לשלשולים מרובים , חולשה, חוסר תיאבון , יובש וכו'… אני שותה המון כי אני צמאה אבל לאכל בקושי כי כל "יציאה" גורמת לי לסבל נוראי …האם יש איזה משחה שניתן לרכוש ללא מרשם רופא? אני עושה הרבה שטיפות אבל זה לא עוזר.. אודה לכם מאוד על תשובתכם.

admin
שלום ריקי,
אני מניח כי המחשבה היא כי שוב ישנה פיסורה.
לצערי אין ממש משחה טובה לפיסורה שניתן לרכוש ללא מרשם רופא. המשחות היעודיות לפיסורה מחייבות מרשם.
ניתן למרוח "משחה" כללית לאיזור פי הטבעת כגון פרוקט...... כי המשחות הללו מכילות בנוסף חומר נגד כאבים שיכול לעזור.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
ינואר 5 יום שני , 2009 1:34 pm

שלום לכם
אחרי צלום ct התברר שיש לי diverticulitis דלקת במעי הגס טופלתי באנטיביוטיקה בוריד למשך 10 ימים ורק לפני שלושה ימים שוחררתי מבית החולים . אני עדיין מרגיש דקירות מאוד חלשות בצד שמאל במקום שכאב לי מאוד לפני הטיפול .
השאלה האם זה מה שהוא נורמלי ? האם יקח עוד הרבה זמן עד שאני ארגיש בלי כאבים בכלל ?
רציתי לדעת יותר על תהליך ההחלמה היות וזה התקף ראשון אצלי ואם ניתן להתגונן מהתקפים בעתיד .
( אני לוקח אוגמנטין דרך הפה פעמיים ליום עד 4 ימים בבית )
תודה מראש

admin
שלום איהד,

לעיתים לוקח זמן עד שכל הסמפטומים נעלמים (לעיתים שבועות). בשלב ראשון מומלץ להימנע ממאכלי סיבים (פירות וירקות) אך בהמשך מומלץ דווקא כלכלה עשערה בסיבים. פרט לכן אין טיפול מונע אחר. בכל אופן כדאי לבצע קולונוסקופיה כחודשיים אחרי ההתקף. במידה וההתקפים יחזרו או שיופיעו כאבים לסרוגן למשדך זמן רב ניתן בהחלט לשקול ניתוח לכריתת מקטע המעי החולה.
בברכה
דר אביטל
03-6411931
מאי 24 יום ראשון , 2009 9:05 am

שלום רב.
יש לי דלקת במעי הגס כ-10 שנים הדלקת נמצאה עקב סיפור משפחתי.
עברתי מספר פעמים בדיקות קולונסקופיה ותמיד נמצא הדלקת בחלק התחתון של מעי הגס כ- 5 ס"מ מפי הטבעת ונלקחו דגימות ביופסיות והתשובות היו שאין גדולים סרטניים. במפגש האחרון עם הרופא לאחר בדיקת הקולונסקופיה נשאלתי אם אני רוצה לנסות להבריא את הדלקת? השבתי בחיוב והרופא נתן לי מרשם לכדורי רפאסל במינון 2 גרם ליום במשך 3 חודשים, ולאחר מכן לעבור בדיקת סיגמודוסקופיה לראות אם חל שיפור. עברתי בדיקת סיגמודוסקופיה ע"י הרופא כאשר נאמר לי שבהדיקה תתבצע רק בחלק התחתון של מעי הגס. אך לצערי הוא נכנס לעומק 55 ס"מ למרות שהכנה לבדיקה היתה שטחית.
יש לי מספר שאלות:
1. בדיקת קלונוסקופיה היא בדיקה טובה מבחינת מציאת דלקות במעי גס?
2. האם לקיחת כדורי ראפסל גרם לתופעת לואי במעי הגס?
3. נטילת הכדורים רפאסל לאורך זמן עלול לגרום לאחד ממערכות הגוף לנזק?
תודה אמנון

admin
שלום אמנון,
1. כן
2. עקרונית לא
3. עקרונית לא. ישנם חולים הלוקחים זאת לכל החיים.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
אפריל 24 יום שבת , 2010 1:48 pm

אבי בן 55 היה לו כאבים חזקים בבטן ובבי"ח גילו שיש לו מחלה סעיפית של הקרקשת (דלקת במעי הגס) ודרך CT בטן גילו גידול מסוג rcc בכליה הימינית בגודל כ- 5 ס"מ , קבעו לו תור לעוד חודש וחצי לניתוח, האם זה רחוק מידי? כדי לנסות לעשות את הניתוח יותר מהר? כמה זמן לוקח לגידול מסוג כזה להוציא גרורות?, האם זה ניתוח מסוכן? אבי כבר עבר בבטן ליפני המון שנים 6 ניתוחים בבטן, ניתוח אחד לאחר שהתפוצץ הפנדציד בבטן, ועוד 5 ניתוחי הרניה לאחר מכן, קיימות אצלו בבטן רשתות ואין לו תבור, הוצאו לו בניתוח. האם הניתוח הבא להוציא את הגידול מסוכן עבורו יותר מכל בן אדם אחר?

admin
שלום רינה יעקובוביץ,

לגבי הגידול בכיליה -עלייך להתיעץ עם אורולוג- זה התחום שלו. אנו איננו מומחים בגידולי הכליות.
בוודאי שהולכים לנתח חולה אשר עבר מספר רב של ניתוחי בטן - עם שימוש ברשתות - הניתוח יותר קשה מניתוח על בטן בתולית
אם כי - אורולוג מנוסה יכול בהחלט להתגבר על בעיה זו.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
אוגוסט 8 יום ראשון , 2010 3:55 pm

שלום,
לפני מס' חודשים (סוף מרץ 2010) אושפזתי בבית חולים עקב דלקת במעי הגס, מעי הדק וסביב התוספתן.
אחרי השחרור מבית החולים הנני מתלוננת על כאבים בצד ימין – קרוב למפשעה. כירוגי הפנה אותי לבצע CT בטן – יצא תקין, CT בטן הפנו אותי לבצע קולונסקופיה – יצא תקין. חזרתי לכירוג עם תשובות שלח אותי לבצע אולטרסאונד מפשעות – יצא תקין, אין חשש לבקע, אין גושים. חשבתי שאולי הבעיה היא גניקולוגית – הלכתי להתייעץ עם מומחה בתחום, בדק אותי, ואמר שהכל תקין.
כרגע.. אני ממש אובדת עצות. אינני יודעת למי אני צריכה לפנות ומה לעשות.
הכאבים הנ"ל הם לא קבועים, אבל יש לחם פיקים… זה דיי מציק.
אשמח לקבל תשובה בהקדם..
ממש מתחילה להתייאש. משהו שנגרר כמה חודשים טובים..

admin
שלום שיר,
לא ברור ממה את סובלת. יתכן שמדובר בתהליך דלקתי כלשהוא הקשור למעי או לתוספתן. צריך לבדוק אותך ולראות את ה סי טי של האשפוז ולחשוב על כיצד ניתץ להתקדם באבחנה.

נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל
פברואר 1 יום שלישי , 2011 6:58 pm

שלום רב,

מזה שבועיים לערך אני סובלת מעצירות לא ברורה, ניסיתי מספר תרופות כמו שתיית סיבים תזונתיים, ותה שאמור להקל על היציאה והדבר לא עזר כלל. לפני כשבוע עשיתי שימוש בחוקן שגם הוא להפתעתי כמעט ולא עזר. ומזה חמישה ימים אני ללא יציאות מרגישה נפוחה ואף קצת חלשה. לפני כחצי שנה עברתי בדיקת קולונוסקופיה שהיתה תקינה. את הבדיקה עברתי עקב דלקת במעי הגס. האם יש קשר ? האם ישנם בדיקות נוספות שעליי לעבור לאבחון הבעיה? ואיך פותרים אותה?

admin
שלום ג'ינה,
לפי התאור שלך אכן זה מתאים לחסימה, קרוב לוודאי שהיא לא מכנית - כי הקולונסקופיה הייתה תקינה.
לא פרטת לגבי סוג הדלקת - האם מדובר במחלת מעי דלקתית שגורמת להיצרויות או לכיבים - אזי יתכן כי יש קשר.
יתכנו גם מספר גורמים פיזיולוגים כמו הפרעה באלקטרוליטים, תרופות או מעי עצל שגורם לתופעה הזו.
אם 5 ימים אין יציאה כדאי לבצע צילום בטן ריק לראות את פיזור הגזים במעי ולקבל מושג היכן החסימה.
בכול מקרה כדאי לברר האם יש הפרעה תנועתית במעי על ידי זמן מעבר במעי ולראות כיצד להמשיך לטפל הלאה.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
אוקטובר 24 יום שני , 2011 2:24 am

גילו לי עכשיו דלקת במעי הגס ואת האמת אני נורא פוחדת אין לי הרבה מושג מזה אומר אני רק מבינה שאני הולכת לעבור סידרת בדיקות… הייתי רוצה לדעת מימה מקבלים את הדלקת הזאת?? ומה אני אמורה לאכול כי אני כבר 5 ימים ללא תאבון וגם שבא לי לאכול כבר אני נורא מפחדת, כי אני בלי אוכל רצה כל 10 דקות לשירותים… תודה מראש…

admin
שלום אושר,
ישנן סיבות רבות לדלקת במעי הגס - בין היתר זיהומיות, ויראליות, אוטואימוניות, נירכשות, כתוצאה מבעיות באספקת דם וכו'.
צריך לברר על פי הבדיקות איזו דלקת יש לך ולטפל בהתאם - לכן בשלב שאת נמצאת ואני לא יודע עלייך כלום אינני יודע ממה נובעת הדלקת. קרוב לוודאי שיקחו ביופסיה ויקבלו תשובה באיזה סוג של דלקת מדובר ואז נוכל לקבוע את הסיבה.

נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
דצמבר 8 יום חמישי , 2011 2:22 am

בס"ד

שלום וערב טוב..
אני בן בכור למישפחה בת 8 ילדים ואבי שיהיה בריא ויוודה לחיים ארוכים לפני כשנה בערך אחרי תקופה של התקפים וכאבים עזים שגרמו לו אפילו לכמה פעמים של היתעלפות כמעט! שעבר במשך תקופה לא מבוטלת שהקרינו לו מהגב לאיזור החזה ניבדק בדיקות מעמיקות ומקיפות כוללות של סיטי בטן וביופסיה.. נימצא שלא ניתן לנתח אותו כי זה גידול במעי הגאס ששלח גרורות לשתי העונות של הכבד אחת מלא גרורות קטנות והשניה אחת גדולה…גם בריאות יש לו שתיים שלושה גרורות בריאה אחת וגם בעצמות זה אכל לו חלק מהאגן ליד עצם הזנב..מצבו היה קשה אח הרבה תפילות אמונה שלמה הקרנות תמכה מכל בני המישפחה ממצב שהוא היה בכיסה גלגלים הוא היתחזק עלה לקביים וחזר למצב עמידה היתנהל קשורה תיפקדד כמו שצריך ועושה טיפולים בבית חולים איכילוב כל שבוע. אני גם רוצה לציין שאבי בן אדם בריא חיצונית ושוקל 110 קילו על גובה של כמעט מטר 80. בתקופה האחרונה נאמר שחודש האחרון החלו התקפיי כאבים חזקים..ובשבועיים האחרונים הפכו לממש חזקים עצרו לו את הטיפול לפני כשבועיים ושלחו אותו לביופסיה נוספת. השאלפה והפחד שלי זה אלף. למה התרופות הכי חזקות שיש שהספיקו לו לחודשים הוא גם הכדורים וגם התרופות לא משפיעות עליו והוא סובל כאבים מוות! כאילו אני לא מסוגל ליראות אותו כך. והאם אפשר לפי התוצאות של הביופסיה שנקבל מחר מחרתיים להתאים לו כימוטרפיה אחרת והוא יחזור לעצמו. אני הבן הבכור ואני ממש דואג למצבו..דוקטור המישפחהה אמר שכניראה אוכל לו נכון ולא סדיר כי יש לו בדרך כלל תיאבון בריא הוא לא הקפיד ואכל מטוגנים גלידות ושטויות השפיעו עליו ונוצר לו חוץ מהגידול גם דלקת במעי הגס..הגם זה אפשרי!? כי ברוך השם הוא בן אדם מאמין ויש לו יציאות והוא חוץ מיזה שפעם ראשונה במראה החיצוני היתנפחו לו השפתיים כאילו הוא עשה בוטוקוס משהו הזויי ..וירד לו הנפיחות הכל בסדר. מה אתה חושב ממליץ מה הסיכויי שיתיאימו לו כימוטרפיה אחרת והאם יש מצצב שיצא מיזה!? וכמה זמן עוד יש לו. כי הוא אדם חזק שאין לתאר גם בנשמה גם באמונה וגם במילחמה. סליחה על אורך ההסברה פשוט זה חשוב לי..אם המון כבוד וההערכה.. אני יותר ויודה וייברך את תשובתך.

admin
שלום אלימלך קשתי,
המקרה הוא מורכב מאוד ומצב הגרורות הוא בעיתי. את כל השאלות שלך כדאי שתפנה ישירות לרופא המטפל שכן הוא מצוי בכל הפרטים של סוג הגידול, מיקומו והטיפולים אותם קיבל עד כה.
בהצלחה.
דר אביטל


שאלות נוספות בנושא: דלקת במעי הגס

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים