גרפסים מרובים

4 שאלות גולשים בנושא » גרפסים מרובים


ספטמבר 9 יום שלישי , 2008 10:36 am

שלום רב.
אשמח עם תעזרו לי בבעיה כחמישה חודשים אני סובלת מכאבים ברום הבטן בטן נפוחה וגרפסים מרובים לאחר כל דבר שאני אוכלת או שותה .עשיתי בדיקות מקיפות כמו גסטרוסקופיה הילקובטור וסיטי בבטן לא נמצא דבר כאילו הקיבה מגיבה. כל מה שאני אוכלת בדקות ספורות .לדעתי לא נראה לי שזה ממתח נפשי ובטח לא ברמות כאלו .השאלה שלי עם יכול להיות שהיום אני כבת 43 יש לי רגישות לחלב וקמח לבן אשמח עם תעזרו לי זה פשוט בלתי נסבל .תודה רבה איריס

admin
שלום איריס,
ממליץ לעבור בירור אצל גסטרואנטרולוג. יתכן הופעה של רגישויות מסוימות גם בגיל כזה. מומלץ גם להיוועץ בדיאטנית.


נשמח לעמוד לרשותך במרפאתינו, דר אביטל ודר גרינברג.
נובמבר 15 יום שני , 2010 7:21 am

שלום אני בחור בן 24 מזה שנה אני סובל מתופעות של גרפסים מרובים תחושת מחנק עלייה של מיצים מהקיבה לעיתים אף סחרחורות במשך רוב התקופה הזאת הייתי משוכנע שמדובר בחרדות ולכן לא טרחתי לבדוק את הנושא מבחינה בריאותית פיזית עד שקראתי על מחלת הריפלוקס וזה נראה תסמינים מאוד דומים אני סובל גם מצרבות מאוד למרות שרוב האנשים באתר זה דיברו על כאבים בחזה או בגב שזה משהו שאני פחות מרגיש רציתי לשאול האם לדעתך מדובר אולי בבעיה פיזית בריאותית ששווה לבדוק או שאולי אלו אכן סימפטומים אופיניים לחרדה דרך אגב אני רוצה לציין שאני סובל מתופעות אלו יום יום כל היום ולא אחת ל… בתודה מאש ישראל 

admin
שלום ישראל,

בהחלט שווה לבדוק - כי אם מדובר אכן ברפלוקס אז מדובר בעינין שיחסית קל לטפל בו.
גם הבירור עצמו יחסית פשוט וניתן די בקלות לאבחן אם מבדובר בריפלוקס
לכן כדאי לגשת לבדיקה אצל רופא כירורג או רופא גסטרו - להעלות את התלונות ולהתחיל בבירור.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.
ספטמבר 4 יום ראשון , 2011 12:59 am

שלום רב! אני בחור בן25 לפני כשנתיים התחלתי לסבול מקשיי נשימה יום יומיים גרפסים מרובים וכאבים בחזה. הביתי בכושר מעולה ואילו עכשיו קשה לי מאוד לרוץ ובככל להתאמן בבדיקת אנדוסקופיה נתגלה אצלי בקע סרעפתי ניסיתי הרבה מאוד תרופות אופרדקס אומפרזול נקסיום ועוד כמה ללא הועיל הרופאים המליצו לי לא לעשות ניתוח כיוון שיש כל מיני סכנות אפשריות ומצד שני קשה לי מאוד להמשיך ככה תחושת החנק הזו מביאה אותי ללחץ נפשי גדול ורציתי לשאול אם יש איזה שהוא פתרון נוסף שאתם יכולים להמליץ לי עליו בתודה מראש :) 

admin
שלום ישראל,
לא ברור האם הבעיה שלך היא באמת רפלקס. ממליץ לעבור בדיקות הקשורות לתפקוד הוושט כולל צילום בליעה ובדיקת לחצים (מנומטריה). פנה לרופא גסטרו המתעסק בתחום זה.

בברכה, דר אביטל
ינואר 7 יום שבת , 2012 4:06 pm

לבעלי יש תופעה כבר שנים רבות (מתקופת הילדות) של גרפסים מרובים. לעיתים התופעה מלווה בצרבות והוא לוקח אומפרדקס לטיפול בכך.
הוא עבר בדיקת גסטרו ואובחן שאולי יש בקע קטן בקיבה ללא משמעות או השפעה.
לפני שנים מספר, הועלתה אפשרות של ניתוח בשסתום הוושט.
רציתי לשאול אם יש דרכים נוספות לפתור את הבעיה והאם יש בדיקות נוספות שאפשר לעשות כדי לדעת להגדיר מה בדיוק גורם ל"גרפסים" הקטנים והמרובים הללו.
תודה על ההתייחסות

admin
שלום שירן,
אנו מומחים בכירורגיה כללית ושאלתך אינה בתחום המומחיות שלנו - כדאי להתייעץ עם רופא גסטרו המומחה בתנועתיות של מערכת העיכול.
נשמח לעמוד לרשותכם במרפאתינו, דר גרינברג.


שאלות נוספות בנושא: גרפסים מרובים

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים